اخبار فناوری جهانرباتیک

یخچال هوشمند پاناسونیک: روبات خانگی !

وقتی خسته و کوفته بعد از یه روز بلند کاری به خانه برمیگردید، یک نوشیدنی خنک شما را سر حال خواهد آورد. تصور کنید که اگر در آینده زندگی می‌کردید، یخچال شما این نیازتان به نوشیدنی را درک می‌کرد و برایتان یه لیوان آب پرتقال خنک می‌آورد. حتی شاید میوه ای نیز تعارف میکرد.

در حال حاضر احتمال این وجود ندارد که چنین توقعاتی از یخچال خود داشته باشید. نه بخاطر اینکه آب پرتقال شما تمام شده یا برق کافی به یخچالتان نمی‌رسد. یخچال های ما آنقدر احمق هستند که به نیاز هایمان توجه نکنند و حتی اگر آن‌ها را صدا کنیم پاسخی نشنویم !

یخچال هوشمند - smart refrigerator

مقاله مرتبط: روبات Peper، دستیار مراسم خاکسپاری

به همین خاطر همه ما باید لیوان آب دست خود را زمین گذاشته و یخچال جدید پاناسونیک را بخریم. این شرکت یک یخچال هوشمند ساخته است که می‌تواند به دستورات صوتی شما پاسخ دهد.

این یخچال درون خود پایگاه داده‌ای از خوراکی های موجود در خود ذخیره می‌کند و البته این را هم بگوییم که این یخچال روباتیک می‌تواند حرکت کند !

پاناسونیک در نمایشگاهی در آلمان، از این یخچال هوشمند روباتیک در کنار یک خنک کننده نوشیدنی دیجیتالی رونمایی کرد.

این یخچال همچنین می‌تواند در حین حرکت نقشه‌ای از خانه شما ثبت کند که حتی در صورت تغییر طراحی داخلی خانه، باز هم می‌تواند به راحتی در خانه جابجا شود. چرا تاکنون بشریت نیاز به چنین چیزی را حس نکرده بود ؟! از این به بعد هروقت به یخچال احمق نگاه کنید، شرمنده خواهید شد.

اکثر ما بیشتر عمر خود را به کار کردن میگذرانیم و کسانی که غیر از این هستند هم به دنبال کار بیشتر هستند. بهتر نیست که مسئولیت بعضی از کارهای پیش پا افتاده از روی دوش ما برداشته شوند‌؟ شاید وقت آن باشد که سرویس های بهداشتی نیز تماماً خودکار شوند و حتی تخت هایمان خودشان را مرتب کنند. فراتر از همه این‌ها، یخچال ها هستند که باید جلوتر از ما گام اول را برای خوردن بردارند !

ما توانستیم از شرکت پاناسونیک در مورد تاریخ عرضه این یخچال ها سؤال کنیم و به محض دریافت پاسخ آن را با شما در میان خواهیم گذاشت.

بخوانید : تحول عظیم در عرصه هوش مصنوعی

مرجع
The Next Web
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
مجموعه مفاهیم بنیادی در هوش مصنوعی - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
مجموعه مفاهیم بنیادی در هوش مصنوعی - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مرتبط: یخچال هوشمند پاناسونیک ! […]

بستن
بستن