اخبار فناوری جهانموبایل

آیفون ۸ و ۸ پلاس نیز معرفی شدند

اپل در کنار معرفی آیفون ۱۰، از دو گوشی هوشمند دیگر خود، آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس هم پرده برداری کرد. این دو گوشی در‌واقع نسخه های بروز شده آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس هستند که البته خود آن‌ها نیز بروزرسانی های آیفون ۶ و آیفون ۶ اس بودند.

آیفون های ۸ و ۸ پلاس از بدنه شیشه‌ای در عقب جلو و از آلومینیوم همرنگ در بغل‌ها استفاده می‌کند. اپل ادعا می‌کند که شیشه‌های استفاده شده در این آیفون ها از مقاوم ترین و با دوام ترین شیشه‌های استفاده شده در گوشی های هوشمند کل دنیا است. آن‌ها با این حرف می‌خواستند شکنندگی آیفون ۷ را جبران کرده باشند.

آیفون های ۸ و ۸ پلاس هردو از پردازنده‌ی جدید A11 بایونیک استفاده می‌کنند. البته دیگر خبری از موتور عصبی که در آیفون ۱۰ استفاده شده بود، نیست. با وجود این پردازنده ها، صفحه نمایش به ویژگی True Tone مجهز شده، بلندگو ها تقویت شده‌‌اند و دکمه فیزیکی هوم نیز از تاچ آیدی ۲(حسگر اثرانگشت) بهره می‌برد. در این آیفون ها قابلیت‌های تشخیص چهره و صفحه نمایش بدون حاشیه نیز وجود ندارند.

شیلر، نایب رئیس ارشد اپل، درباره آیفون ۸ پلاس می‌گوید:“این اولین آیفونی است که از قابلیت واقعیت افزوده استفاده می‌کند. دوربین های استفاده شده در این آیفون ها در خود شرکت اپل کالیبره شدند که کمک شایانی به حضور واقعیت افزوده در این آیفون ها می‌کند. همچنین حضور تراشه A11 بایونیک نیز کمک بسزایی به آیفون های جدید می‌کند.“

همانند آیفون ۱۰، اپل از استاندارد “چی“ برای آوردن شارژ بی‌سیم به آیفون ۸ و ۸ پلاس نیز استفاده کرده است. همچنین با استفاده از آخرین نسل بلوتوث،‌ ۵.۰، می‌‌توانید با بهترین کیفیت از ایرپاد های خود لذت ببرید.

آیفون ۸ و ۸ پلاس در سه رنگ عرضه خواهند شد. قیمت آن‌ها نیز برای ظرفیت ۶۴ گیگابایت؛ ۶۹۹ دلار و برای ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت؛ ۷۹۹ دلار خواهد بود. پیش سفارش از ۱۵ سپتامبر آغاز شده و محصولات از ۲۲ سپتامبر بدست مشتریان خواهد رسید.

یکی از کارشناسان می‌گوید:“ آیفون های ۸ و آیفون ۱۰ گوشی های بسیار قدرتمندی هستند که به کارنامه اپل اضافه شده تا در مقابل رقبا، سامسونگ، قدرت نمایی کنند. رقبا خواهند دید که اپل چگونه به سرعت آیفون ۱۰ های خود را به فروش خواهد رسانید.“

مرجع
آلبالو
تگ

6
نظر شما چیست؟

avatar
6 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
جعبه گشایی آیفون ۸ پلاس - آلبالو :تازه های فناوریاپل: با استفاده از فیس آیدی اطلاعات شما امن نیستند - آلبالو :تازه های فناوریچهار سؤال مهم که آیفون ۱۰ باید به آن‌ها پاسخ دهد - آلبالو :تازه های فناوریاپل تیوی 4K ، تلویزیون جدید اپل معرفی شد - آلبالو :تازه های فناوریاپل واچ ۳ ،ساعت هوشمند جدید اپل معرفی شد - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
آیفون ۱۰ (آیفون X) رونمایی شد - آلبالو :تازه های فناوری

[…] آیفون ۸ و ۸ پلاس نیز معرفی شدند […]

trackback
اپل واچ ۳ ،ساعت هوشمند جدید اپل معرفی شد - آلبالو :تازه های فناوری

[…] آیفون ۸ و ۸ پلاس نیز معرفی شدند […]

trackback
اپل تیوی 4K ، تلویزیون جدید اپل معرفی شد - آلبالو :تازه های فناوری

[…] آیفون ۸ و ۸ پلاس نیز معرفی شدند […]

trackback
چهار سؤال مهم که آیفون ۱۰ باید به آن‌ها پاسخ دهد - آلبالو :تازه های فناوری

[…] آیفون ۸ و ۸ پلاس نیز معرفی شدند […]

trackback
اپل: با استفاده از فیس آیدی اطلاعات شما امن نیستند - آلبالو :تازه های فناوری

[…] آیفون ۸ و ۸ پلاس نیز معرفی شدند […]

trackback
جعبه گشایی آیفون ۸ پلاس - آلبالو :تازه های فناوری

[…] در سالن تئاتر استیو جابز در پارک این شرکت طی مراسمی از محصولات مختلفی رونمایی کرد. اپل در این مراسم از […]

بستن
بستن