اخبار فناوری جهانامنیت

محدودیت عجیب فیس آیدی در آیفون ۱۰

اواخر هفته پیش بود که شاهد عرضه آیفون ۱۰ در مراسم بزرگ اپل در سالن تئاتر استیو جابز بودیم. این آیفون همانطور که توسط تیم کوک نیز گفته شد می‌تواند آینده گوشی های هوشمند باشد. در آیفون ۱۰ از سیستم امنیتی جدیدی به نام فیس آیدی ( قابلیت تشخیص چهره) استفاده شده است.

حالا اپل اعلام کرده است که سیستم فیس آیدی، به ازای هر آیفون تنها یک چهره را شناسایی خواهد کرد. در سیستم قبلی، تاچ آیدی (تشخیص اثرانگشت)، امکان اضافه کردن چندین اثرانگشت نیز وجود داشت. این محدودیت توسط سایت‌های دیگر نیز تأیید شده است. این امر باعث می‌‌شود تا اگر بخواهید آیفون ۱۰ خود را به کسی بدهید، باید حتماً خودتان از قبل آنرا آنلاک کرده یا رمز عبور را به آن‌ها بدهید. اضافه کردن چندین اثرانگشت در آیفون های قبلی این امکان را فراهم می‌کرد تا در مواقع ضروری بتوان از آیفون استفاده کرد.

فیس آیدی - آیفون ۱۰ ۰ Face ID - iPhone X

بطور کلی سیستم عامل آی او اس از استفاده همزمان چندین حساب پشتیبانی نمی‌کند. فیس آیدی صورت کاربر را از زاویه های مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد و این شاید دلیلی برای عدم نیاز به ذخیره چهره‌های مختلف باشد. البته این فناوری باید بطوری باشد که تغییر حالت مو، افزایش سن و پوشیدن کلاه و عینک یا غیره را هم شناسایی کند.

فیس آیدی در همین مدت کوتاهی که معرفی شده، نگرانی‌هایی درباره حریم شخصی و امنیت بوجود آورده است.همین نگرانی‌ها باعث شده تا ِای آی فرانکن، سناتور کنگره آمریکا، در نامه‌ای از مدیر عامل شرکت اپل ،تیم کوک، بخواهد جزییاتی در مورد نحوه مراقبت از اطلاعات مشتریان و پشتیبانی از اقشار مختلف جامعه را توضیح دهد.

هنوز مشخص نیست با تک کاربره بودن فیس آیدی، ویژگی‌های دیگری مثل آنلاک ماندن آیفون در صورت نگاه کاربر به گوشی چگونه کار خواهند کرد. اگر این سیستم بخوبی کار نکند شاید وقتی که تصویری را در آیفون خود به دوست‌تان نشان می‌دهید،‌گوشی قفل شود !

گفتنی است آیفون ۱۰ با ظرفیت‌های داخلی ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایت و قیمت های ۹۹۹ و ۱۱۴۹ دلار به فروش رسیده و از ۳ نوامبر به دست مشتریان می‌رسد.

بخوانید: آیفون ۱۰ باید به این ۴ سوال مشتریان پاسخ دهد

مرجع
AppleInsider
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
دموی فیفا ۱۸ منتشر شد – جزییات کامل - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
دموی فیفا ۱۸ منتشر شد – جزییات کامل - آلبالو :تازه های فناوری

[…] محدودیت عجیب فیس آیدی در آیفون ۱۰ […]

بستن
بستن