گوناگون

۷ دودل برتر گوگل به مناسب تولد ها

اگر از طرفداران موتور جستجوی بینگ نباشید، حتماً موقع استفاده از موتور جستجوی گوگل متوجه تغییر دودل های گوگل (طرح هایی که در صفحه اول موتور جستجوی گوگل نمایش داده می‌شوند) شده‌اید. شرکت گوگل از طریق نمایش دودل های مختلف در روز های مختلف سال، به مناسبت‌هایی مثل تولد اشخاص مهم احترام می‌گذارد.

گوگل تاکنون چندین دودل زیبا و خلاقانه به مناسبت تولد ها نمایش داده است. در ادامه با ۷ تا از زیباترین آن‌ها آشنا می‌شویم.

۱۶۱ سالگی کلاود مانستگوگل دودل - google doodle - birthday

این دودل که در ۱۴ نوامبر سال ۲۰۰۱ رونمایی شد، اولین دودلی بود که امضای طراح خود را نیز داشت. احتمالاً خالق مکتب امپرسیونیسم با دیدن این دودل نرم و سایه‌ای تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

۱۱۳ سالگی الکساندر کالدرگوگل دودل - google doodle - birthday

الکساندر کالدر، مجسمه ساز، شخصی است که عروسک های گردان بالای تخت کودکان‌تان را اختراع کرده است. البته او بطور کلی وسایلی با چنین قابلیتی می‌ساخت که یکی از کاربرد های آن نیز عروسک گردان برای کودکان است. لوگوی تولد ۱۱۳ سالگی او نیز به مانند وسیله‌ای آویزان و معلق است که به شکل مبهی شبیه به لوگوی گوگل شده است. این دودل اولین از نوع خود بود که با HTML5 طراحی شده بود.

۷۰ سالگی جان لنون

اولین دودل ویدئویی که توسط گوگل استفاده شد، مربوط به خواننده‌ایست که خیلی زود دار فانی را وداع گفت. این دودل مربوط به آهنگ Imagine از جان لنون است. نیازی به سخن اضافه نیست؛ تماشا کنید.

 

۷۵ سالگی جیم هنسون گوگل دودل - google doodle - birthday

عروسک های معروف به ماپت که توسط هنسون ساخته شده‌‌اند از دوست‌داشتنی ترین عروسک های دنیا هستند؛ پس منطقی است که در طراحی دودل جیم هنسون از ماپت ها بجای حروف نام گوگل استفاده شود. این ماپت ها نسبت به حرکت موس بر روی صفحه واکنش نشان داده و بسیار شبیه به ماپت های عروسکی ساخته شده توسط جیم هستند.

۱۰۷ سالگی لوییس بریلگوگل دودل - google doodle - birthday

این دودل برای ادای احترام به خالق حروف برجسته طراحی شد. در طراحی لوگو از حروف برجسته که به حروف بریل نیز معروف هستند، استفاده شده است. هرچند اگر شخصی با مشکلات بینایی به سایت مراجعه کرده باشد نمی‌تواند آن را ببیند اما باز هم این دودل آگاهی بخش خوبی برای تمام انسان هاست.

۳۶۷ سالگی آیزاک نیوتونگوگل دودل - google doodle - birthday

این گیف از اولین دودل هایی است که از HTML5 بهره برده است. سیبی که گفته می‌شود پایه‌های علم فیزیک امروز را تشکیل می‌دهد، در این گیف از درختی سقوط می‌کند. این اتفاق در سال ۱۶۶۰ افتاده است.

۱۰۰ سالگی آلن تیورینگگوگل دودل - google doodle - birthday

این دودل متن باز برای ادای احترام به خالق ماشین تیورینگ و پدر کامپیوتر های امروزی ساخته شده است. در این دودل می‌توانید ۱۲ پازل ارائه شده را حل کنید.

دودل های مورد علاقه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مرجع
TheNextWeb
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن