اخبار سینما و تلویزیون

بازی تاج و تخت به این زودی‌ها تمام نمی‌شود!

اگر از طرفداران سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) هستید، حتماً ادامه مطلب را بخوانید؛ شبکه سازنده، HBO، تصمیم گرفته است که ۴ سریال جانبی از روی سریال محبوب‌تان بسازد !

گزارش‌های درز کرده از شبکه HBO گواهی دهنده این مسأله هستند که شبکه مذکور در تصمیمی عجیب و غیرمعمول می‌خواهد ۴ سریال جانبی (اسپین آف) از ۴ نویسنده مختلف از روی سریال بازی تاج و تخت بسازد. (اسپین آف به سریال هایی که گفته می‌شود که بر روی بخش کوچکتری از یک سریال دیگر تمرکز کرده و معمولاً از سریال اصلی کوتاه‌تر هستند. مثلاً سریال Better Call Saul یک اسپین آف از سریال Breaking Bad است.)

این حرکت از شبکه HBO به معنای این است که آن‌ها قصد دارند دنیای ساخته شده توسط جورج آر آر مارتین را تا حد زیادی گسترش دهند. اگر این اتفاق بیفتد، اولین بار است که شبکه HBO تصمیم به ساخت یک اسپین آف برای سریال های برتر خود می‌گیرد.

سریال بازی تاج و تخت اسپین آف - Game of Thrones Spin off

بیشتر نویسندگان این سریال ها از اشخاص معروف با سابقه سینمایی خوب هستند که البته خود مارتین نیز بر روی دوتا از این پروژه ها نظارت خواهد داشت. لیست این نویسندگان متشکل است از: مکس بارنستاین ( فیلم های کانگ: جزیره جمجمه، گزارش اقلیت فاکس)؛ جین گولدمن ( فیلم‌های کینگزمن: سرویس مخفی، مردان ایکس: درجه یک) به همراهی مارتین؛ برایان هلگلند ( فیلم‌های داستان یک شوالیه، محرمانه لس آنجلس) و کارلی رِی ( فیلم مردان دیوانه) به همراهی مارتین.

غیر از برنامه “گشت و گذار در دنیای وسیع و غنی جورج آر آر مارتین“، اطلاعات دیگری درباره این سریال های جانبی از شبکه HBO به دست ما نرسیده است.

مقاله مرتبط: به دنیای بازی تاج و تخت قدم بگذارید !

دیوید بنیوف و دن وِیس، مسئولین پخش سریال بازی تاج و تخت، قبلاً گفته بودند که در هیچکدام از سریال های جانبی ساخته شده مشارکت فعالی نخواهند داشت. اما بنظر می‌رسد آن‌ها در برنامه‌های جدیدی که زمزمه های ساخت آن‌‌ها به گوش می‌رسد به عنوان مدیران اجرایی حضور خواهند داشت.

HBO در بیانیه ای گفت :“ پس از پایان فصل هفتم، وِیس و بنیوف در اواسط نوشتن فصل هشتم و پایانی سریال بازی تاج و تخت هستند. ما آن‌ها را از مسائل و برنامه‌های آینده آگاه کردیم. این دونفر به همراهی جورج آر آر مارتین به عنوان مدیران اجرایی در تمام پروژه ها حضور خواهند داشت. ما به خوبی از آن‌ها حمایت و پشتیبانی می‌کنیم. بعد از پایان سریال بازی تاج و تخت، فرصت استراحت مناسبی نیز برایشان در نظر گرفته‌ایم.“

ساخت اسپین آف و سریال های جانبی بیشتر از آنکه شبیه به بازنشسته کردن یک سریال و قرار دادن جانشین برای آن باشد، شبیه به نحوه مدیریت مارول و جنگ ستارگان توسط دیزنی است. (در اینجا لازم به ذکر است که سریال بازی تاج و تخت سال دیگر با اکران فصل هشتم خود به پایان خواهد رسد.) البته در نظر داشته باشید که سریال بازی تاج و تخت یک سریال معمولی نیست؛ این برنامه بصورت بین‌المللی مخاطبین فراوانی دارد. برای مثال در فصل پیش به صورت میانگین هر قسمت ۲۳ میلیون ببینده فقط در آمریکا داشت. این سریال جذاب توانسته شهرت فراوانی را نصیب شبکه HBO کند. به این‌ها جایزه های اِمی متععد را نیز اضافه کنید. (سریال بازی تاج و تخت رکورد تعداد اِمی کسب شده برای یک سریال را شکست)

سریال بازی تاج و تخت اسپین آف - Game of Thrones Spin off

هنوز مشخص نیست که چه مقدار از این اسپین آف های در حال توسعه به اکران عمومی خواهند رسید. احتمال اینکه تعدادی از آن‌ها به صورت مینی سریال پخش شود نیز وجود دارد. گفته شده که بسته به پایان و نوع نگارش داستان ها، گزینه های زیادی برای HBO وجود دارد. اما در نظر داشته باشید که هدف این شبکه تلویزیونی آن است که سریالی بسازد تا با شایستگی راه بازی تاج و تخت را ادامه دهد. این شبکه اعلام کرده است:“ هنوز برنامه زمانی خاصی برای این پروژه ها در نظر گرفته نشده است. به اندازه کافی به نویسندگان زمان خواهیم داد. تصمیم نهایی نیز پس از دریافت تمامی فیلم‌نامه ها گرفته خواهد شد.“

برای اطلاعات و اخبار بیشتر پیرامون سریال بازی تاج و تخت پیشنهاد می‌کنیم که با سایت آلبالو همراه باشید.

بخوانید: فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت لو رفت !

مرجع
Ew
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت : گرانترین فصل ! - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت : گرانترین فصل ! - آلبالو :تازه های فناوری

[…] بازی تاج و تخت به این زودی‌ها تمام نمی‌شود! […]

بستن
بستن