موبایل

آیفون ۸ عنوان بهترین دوربین موبایل را پس گرفت

شاید چند سال پیش به جرأت می‌توانستیم از آیفون به عنوان محصول انقلابی و دارنده بهترین دوربین موبایل یاد کنیم اما چند سالی می‌شود که دستگاه‌های اندرویدی توانسته اند گوی رقابت را دزدیده و از اپل پیشی بگیرند؛ حداقل اینکه نتایج تست های گسترده DxOMark چنین ادعایی می‌کنند.

حالا اپل به خود آمده و می‌خواهد عنوان بهترین دوربین موبایل را بار دیگر برای خود کسب کند. آیفون های ۸ و ۸ پلاس توانسته‌اند در امتیازدهی سایت مذکور، بالاتر از بهترین دوربین موبایل های اندرویدی قرار بگیرند. این اتفاق بالاخره پس از سال‌ها افتاد و می‌توان انتظار داشت که آیفون ۱۰ حتی بهتر از آیفون ۸ هم باشد.

در آزمون های DxOMark، آیفون ۸ توانست نمره خوب ۹۲ و آیفون ۸ پلاس توانست نمره تحسین برانگیز ۹۴ را کسب کند. با این امتیاز اپل توانست به راحتی تاج بهترین دوربین موبایل را دوباره بر سر خود بگذارد. در میان دستگاه‌های اندرویدی، لقب بهترین دوربین موبایل به گوگل پیکسل و اچ تی سی یو ۱۱ تعلق می‌گیرد که با نمره ۹۰، بالاتر از آیفون ۷ با نمره ۸۵ و آیفون ۷ پلاس با نمره ۸۸ قرار گرفته اند.

سایت مذکور دلایل اصلی افزایش نمره آیفون را مربوط به قابلیت HDR، محاسبات اسکپوژر و عمل‌کرد خوب لنز تله فوتو می‌دانند. به طور خاص، بنظر می‌رسد که آیفون ۸ توانسته، با قابلیت HDR موجود در گوگل پیکسل سرشاخ شود.

آیفون ۱۰ - آیفون ۸ - آیفون ۸ پلاس ۰ iPhone X - iPhone 8 - iPhone 8 Plus - بهترین دوربین موبایل

اولین بار در سال ۲۰۱۴ بود که اپل توانست عنوان بهترین دوربین موبایل را از رقبای اندرویدی خود پس بگیرد اما پس از آن همواره با بهبود دوربین خود بدنبال بازپس‌گیری آن بوده است. با توجه به اینکه در آیفون ۱۰ از قابلیت تثبیت عکس و دیافراگم گشاد‌تری استفاده شده است، می‌توان انتظار داشت که این گوشی بتواند امتیاز به مراتب بالاتری هم کسب کند.

البته که نمی‌توان با اعداد و ارقام عمل‌کرد یک دوربین را معین کرد اما این سایت نشان داده که منبع قابل اعتمادی برای مقایسه دوربین های مختلف است. این سایت در ابتدا منبعی برای مقایسه دوربین های حرفه‌ای بود.

در هر صورت، این رقابت بین شرکت ها است که باعث رشد بخش‌های مختلف موبایل ها، اعم از دوربین، می‌شود. پیکسل جدید گوگل تا چند هفته دیگر عرضه خواهد شد و انتظار داریم حقه‌های جدیدی در آستین خود داشته باشد. با توجه به اینکه سامسونگ از زمان گلکسی اس ۶ نیازی به داشتن لقب بهترین دوربین موبایل در خود حس نمی‌کرد، در پرچمداران امسال خود تغییر چندانی نداد. اما توقع داریم با پیشرفت آیفون در این زمینه، سامسونگ نیز برای سال آینده تکانی محکم به خود بدهد.

اندرویدی ها، نوبت شماست !

بخوانید: رقابت گلکسی اس ۸ و آیفون ۱۰؛ غول های بازار

مرجع
TheNextWeb
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
پیکسل ۲ و ۲ ایکس ال گوگل رونمایی شدند - آلبالو :تازه های فناوریهواوی میت ۱۰ : ۳ دوربین در کنار هوش مصنوعی - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
هواوی میت ۱۰ : ۳ دوربین در کنار هوش مصنوعی - آلبالو :تازه های فناوری

[…] […]

trackback
پیکسل ۲ و ۲ ایکس ال گوگل رونمایی شدند - آلبالو :تازه های فناوری

[…] اما می‌رسیم به موضوعی که گوگل به آن اطمینان بسیار دارد و امیدوار است که با پیشرفت در این زمینه، پیکسل های خود را متفاوت از دیگران نشان دهد؛ دوربین موبایل. نائب رئیس بخش مدیریت کالای گوگل، ماریو کوریز، می‌گوید:“تیم ما عرصه عکاسی با موبایل را از نو خلق کرده است“ شرکت گوگل، نسخه‌ای از پیکسل ۲ را برای تست پیش از عرضه به DXO داده بود و این گوشی توانست نمره بی‌نظیر ۹۸ را دریافت کند. برای درک بهتر رقم کافیست بگوییم آیفون ۸ با دوربین خارق‌العاده‌اش تنها نمره ۹۴ را کسب کرد. […]

بستن
بستن