سینما و تلویزیونمعرفی سریال

سریال های مشابه بازی تاج و تخت – بخش دوم

بخوانید: بخش اول سریال های مشابه بازی تاج و تخت 

شیاطین داوینچی (DaVinci’s Demons)

سریال های مشابه بازی تاج و تخت

تام ریلیدر این نسخه فانتزی شده به ایفای نقش لئوناردو داوینچی میپردازد؛ زندگی ای که پر است از اختراعات، معشوقه ها، فتنه ها و درگیری های سیاسی، مسائل مذهبی و جادو. در این سریال شبکه Starz که در شهر فلورانس و در دوران رنسانس میگذرد، شما شاهد درگیری ها و منازعت بین خانواده های مدیچی و پاتزی خواهید بود همانطور که شاهد درگیری های بین استارک ها و لنیسترها بوده اید و مانند بازی تاج و تخت شما هیچگاه نخواهید دانست که چه کسی را میتوانید باور کنید. علاوه بر این، میتوان فرقه فرزندان میتراس را بسیار شبیه گروه مردان بی چهره در بازی تاج و تخت دانست.

این سریال بعد از ۳ فصل به اتمام رسید.


ملکه سفید (The White Queen)

سریال های مشابه بازی تاج و تخت

چه کسی به نبرد پنج پادشاه نیاز دارد وقتی شما میتوانید نبرد سه ملکه و جنگ قدرت میان آن ها را تماشا کنید؟ مینی سریال ۱۰ قسمتی ملکه سفید ساخته شبکه Starz از یک سری رمان تاریخی با عنوان “The Cousin’s War” اثر فیلیپیا گرگوریاقتباس شده است. داستان این سری، اتفاقات پشت پرده جنگ رز هادر تاریخ بریتانیا و درگیری میان سه بانوی اشرافی از خاندن های در کشمش یورک و لنکستر را بیان میکند. شایعاتی نیز وجود دارند مبنی بر اینکه ادامه این سریال با اقتباس از رمان دیگری از گرگوری با عنوان شاهدخت سفیدهم اکنون در حال تولید است.

بعد از ۱ فصل به اتمام رسید.

مقاله مرتبط: سریال بازی تاج و تخت به این زودی ها تمام نمی‌شود !


مردگان متحرک (The Walking Dead)

سریال های مشابه بازی تاج و تخت

وایت واکر ها و مردگان متحرک یک چیز هستند، مگه نه؟ ما درباره زامبی ها، مردم صحبت میکنیم. البته سریال شبکه AMC کمی مدرن تر است ولی به اندازه بازی تاج و تخت خونین و جذاب است. اگر شما قسمت اول را مشاهده کردید و به آن معتاد نشدید؛ یک چیزی درون شما مشکل دارد! هنگامی که شما ریک گریمز (اندرو لینکلن) و گروهش را در حال تلاش برای زنده ماندن در این دنیای پسا آخرالزمانی مشاهد کنید، کاملا دنیای سریال را درک خواهید کرد؛ دنیایی که در آن مرده ها فقط مرده باقی نمیمانند.

۸ فصل و هنوز ادامه دارد.


یتیم سیاه (Orphan Black)

سریال های مشابه بازی تاج و تخت

فصل آخر بازی تاج و تخت را زنان مقتدر تشکیل داده اند؛ اما هر کدام از این شخصیت ها را بازیگران متفاوتی بازی کردند. اگر شما هنوز شکوه یک دختر قدرتمند را توسط تاتیانا مسلانیکه نقش ۲۰ نسخه از خودش را بازی میکند ندیده اید، حتما باید آن را تماشا کنید و گرنه اثر بسیار ارزشمندی را ازدست میدهید. سریال با این ماجرا شروع میشود که سارا مانینگ (تاتیانا مسلانی) یک دختر که ظاهرا دوقلوی خودش است را میبیند که جلوی قطار میپرد. هر چه قدر که سارا برای پیدا کردن پاسخ تلاش میکند، تنها چیزی که پیدا میکند سوالات بیشتر و دوقلو های بیشتر است. از نکات خوب سریال میتوان وجود شخصیت های منسجم و باورپذیر را نام برد که هر یک از دیگری متمایز و قابل تشخیص هستند؛ همچنین انتقال و گذر کامل سارا میان هر یک از کلون ها بسیار جذاب و نفسگیر است.

بعد از ۵ فصل به پایان رسید.


پنی وحشتناک (Penny Dreadful)

 

سریال های مشابه بازی تاج و تختدرحالی که هیچ اژدهایی در دنیای فانتزی پنی وحشتناک نمیتوان یافت، تعداد زیادی موجود خیالی دیگر در دنیای او حضور دارند. این سریال شبکه Showtime روایتگر داستانی شکل گرفته در بریتانیای مخوف و مرده قرن نوزدهم است که در آن شخصیت های معروفی از دنیای ادبیات، مانند دوریان گری، ویکتور فرانکنشتاین و مینا هارکر حضور دارند. شخصیت مورد علاقه خود من که قدرتی چون ملیساندر دارد، ونسا آیوز با بازی اوا گریناست؛ کسی که یک پایش در این دنیا و پای دیگرش در آن دنیاست. بعد از ۳ فصل به پایان رسید.


مارکو پولو (Marco Polo)

سریال های مشابه بازی تاج و تخت

سریالی از نتفلیکس، روایتگر سفر کاشف و جهانگرد بزرگ مارکو پولو از میان راه ابریشم به مغولستان. سریالی پر از هرس و طمع فراوان، روابط جنسی و درگیری های سیاسی. مارکو پولو هنر جنگ، عشق و خیانت خانوادگی را می آموزد (یاد و خاطره ویسریس تارگرین گرامی باد!) هنگامی که عمو و پدرش او را به عنوان تاوان بدهی خود به کوبلای خان میدهند. داستان در اروپا رخ نمیدهد و هیچ اژدهایی هم در کار نیست؛ ولی شباهت های زیادی با بازی تاج و تخت وجود دارد که شاید حتی تا حدودی احمقانه به نظر برسد. مطمئنا شباهت های زیاد بین لیتل فینگر و صدراعظم جیا سیدائو را نمیتوان نادیده گرفت.

۲ فصل و هنوز ادامه دارد.

بخوانید: پوستر های فیلم قتل در قطار سریع السیر منتشر شد.

مرجع
Tomsguide
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن