اخبار سینما و تلویزیون

فیلم IT : پرفروش ترین فیلم ترسناک تاریخ

دو حرف کوچک، مقدار زیادی ترس و ده ها رکورد شکسته شده. شاید صحبت کردن پیرامون فیلم IT ساده نباشد اما این فیلم همچنان مشغول پر کردن کارنامه خود با افتخارات مختلف است و در این راه رکورد های گیشه را یکی بعد از دیگری میشکند.

فیلم IT - آی تی - It - Movie - Clown - Pennywise

جدیدترین اقتباس از رمان ت رسناک استفن کینگ به سرعت در حال درو کردن رکورد های گیشه است. فیلم IT توانست رکورد بهترین افتتاحیه فیلم ترسناک، پرفروش ترین فیلم با درجه سنی R (رکورد پیشین متعلق به فیلم Deadpool بود)، کم هزینه‌ترین فیلمی که توانست فروش ۱۰۰ میلیون دلاری را تا آخر هفته افتتاحیه خود تجربه کند و پرفروش ترین فیلم اکران شده در ماه سپتامبر را به دست آورد. اما این ها برای برای پنی‌وایز کافی نبود و او عناوین بیشتری را میخواهد. وقت آن است که ارواح شیطانی کنار بروند و IT رکورد پرفروش‌ترین فیلم ترسناک تاریخ را از چنگ فیلم جن گیردر بیاورد.

بر طبق اخبار و گزارشات رسمی، فیلم IT توانست رکورد فیلم جن گیر را بشکند. بنا به گزارش Variety، فیلم IT هم اکنون پرفروش ترین فیلم ترسناک داخل آمریکاست. فیلم ویلیام فردکینبا فروش جهانی ۴۴۱٫۳ میلیون دلار در مقایسه با فیلم IT با فروش ۴۰۴٫۳ میلیون دلار، همچنان پرفروش ترین فیلم ترسناک تاریخ است. فیلم کلاسیک ترسناک جن گیر محصول سال ۱۹۷۳ میلادی با فروش ۲۳۲٫۹ ملیون دلاری برای مدتی بسیار طولانی پر فروش ترین فیلم ترسناک در داخل آمریکا بود. تا چهارشنبه گذشته، فیلم IT به فروش ۲۲۸٫۴ ملیون دلار دست یافته بود و پیش بینی میشد که تا پایان پنجشنبه به رکورد جن گیر برسد و همینطور هم شد؛ و تا امروز شنبه فروش فیلم به ۲۴۵٫۴ میلیون دلار رسیده است.

فیلم IT - آی تی - It - Movie - Clown - Pennywise
ولی شما ممکن است بگویید که فیلم های ترسناک دیگری نیز هستند که رکورد فیلم جن گیر را زده اند، مانند حس ششمبا فروش ۲۹۳ و آرواره هابا فروش ۲۶۰ میلیون دلار؛ ولی همه این تفاوت نظرها به ژانر فیلم ها برمیگردد؛ در این دو مورد این دو فیلم خاص، ژانر های آن ها ترکیب دو ژانر دلهره آور و ترسناک هستند و نه ترسناک خالص. با این حال تفاوت ژانر دیگر تا پایان هفته اهمیتی نخواهد داشت. خبرگزاری Deadline پیش بینی کرده است که فیلم تا پایان هفته و روز یکشنبه ۳۰ میلیون دلار دیگر فروش خواهد کرد و مجموع فروش آن به رقم ۲۷۰ میلیون دلار در سینماهای آمریکا خواهد رسید. ولی این تمام ماجرا نیست. پنی‌وایز میخواهد که آلفونسو کورانرا نیز شرمنده کند. پیش بینی شده که فیلم IT بتواند رکورد فیلم جاذبه (Gravity) را با فروش ۲۷۴ میلیون دلار که پرفروش ترین فیلم اکران شده در ماه اکتبر است، را بشکند. این بدین معناست که IT رکورد پول سازترین فیلم اکران شده بین روز کارگر و آغاز ماه نوامبر را در اختیار خود میگیرد.

سینماها شاید بدترین تابستان در یک دهه گذشته را از لحاظ فروش تجربه کرده باشند؛ ولی فیلم IT قرار است تمامی پول هایی که شما در تابستان برای فیلم ها خرج نکرده‌اید را از جیبتان بیرون بکشد!

عملکرد خوب این فیلم باعث شد تا قسمت دوم این فیلم نیز تایید و ساخته شود.

بخوانید: رکورد ماه سپتامبر شکسته شد، باز هم IT

مرجع
ScreenCrush
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
نقد فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ : تصویری از دیوانگی خیالی ! - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
نقد فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ : تصویری از دیوانگی خیالی ! - آلبالو :تازه های فناوری

[…] فیلم IT : پرفروش ترین فیلم ترسناک تاریخ […]

بستن
بستن