بازی

بازی ویدئویی : راهنمای انتخاب بازی مناسب توسط والدین

داشتن غذای خوب، نوشیدنی های مناسب و از همه مهم‌تر؛ یک بازی ویدئویی عالی می‌توانند یک دورهمی خانوادگی خوب درست کنند. متأسفانه پیدا کردن بازی ویدئویی مناسب برای مهمانی‌ها آنقدر ها هم آسان نیست. بسیاری از جوانان و بزرگسالان، پیدا کردن بازی ویدئویی مناسب برای یک مهمانی خانوادگی از میان عناوین مختلف در بازار را چالش بزرگی قلمداد می‌کنند. ما اینجا هستیم تا راه شما را از میان بازی‌های گوناگون موجود در بازار به شما نشان دهیم و خوشبختانه بتوانیم سهمی در شادی خانواده شما داشته باشیم.

شاد کردن مجالس بزرگسالان معمولاً کار راحتی است؛ فقط کافی است نوشیدنی مناسبی را به خورد آن‌ها بدهید. اما اگر کودک یا نوجوانی در مراسم شما حضور داشته باشد، اوضاع به کلی فرق می‌کند. اگر برخورد مناسبی با آن‌ها نداشته باشید، شاید فرزندان‌تان تمام روز را برایتان جهنم کنند. حالا ما می‌میخواهیم با فراهم کردن تفریح مناسب، بازی ویدئویی ، مهمانی را برای فرزندان‌مان نیز لذت‌بخش کنیم.

مقاله مرتبط: بهترین کنسول بازی سال ۲۰۱۷ کدام است ؟

خوشبختانه ما در عصری زندگی می‌کنیم که هزاران عنوان بازی ویدئویی در بازار وجود دارند و ما می‌توانیم به راحتی از بین آن‌ها انتخاب کنیم. در اینجا بهترین معیار برای انتخاب بازی ویدئویی ،مشخص کردن تعداد بازیکن هاست.

اگر دو نفر بازیکن دارید

بازی ویدئویی - Video Game

نشستن روی کاناپه مشترک و لذت بردن از بازی‌های چند نفره می‌تواند یکی از لذت‌بخش ترین لحظات زندگی شما را رقم بزند. در اینجا از سه بازی نام می‌بریم که برای ۲ نفره بازی کردن ساخته شده‌اند:

  • Civilization 6 برای ویندوز : این بازی می‌تواند با نکته‌های آموزشی خود، لحظات آموزنده‌ای برای والدین و فرزندان رقم بزند. همچنین سبک این بازی می‌تواند ورودی خوبی به دنیای بازی‌های استراتژیک نوبت محور باشد. بهترین راه برای بازی کردن، اتصال کامپیوتر به تلویزیون و استفاده از موس بی‌سیم است. بازیکنان می‌توانند به صورت نوبتی باهم بازی ‌می‌کنند.
  • Minecraft برای کنسول : جوانان این بازی را بیشتر از Civilization دوست خواهند داشت؛ در‌واقع افراد در هر سنی از این بازی ویدئویی لذت خواهند برد. فقط کافیست کنترلر خود را بدست گرفته و از تنقلات خود لذت ببرید. با این بازی ویدئویی ، شما به راحتی زمان را گم‌کرده و پس از ساعتها خود را سرگرم انجام وظایف تکراری در دنیایی با گرافیک پایین خواهید یافت که هر لحظه آن را دوست خواهید داشت.
  • Wii Sports : مسن‌تر ها را پشت سر بگذارید ! برای سوزاندن کمی کالُری و اینکه به روشی بدون خونریزی نشان بدهید که بوکسر بهتری از پسر همسایه هستید، بهتر است از جایتان بلند شده و واقعاً بازی کنید. بازی‌های مختلف Wii شامل بوکس و بولینگ از بهترین ساخته‌های بشر در زمینه بازی‌های ویدئویی است.

اگر بین سه تا شش نفر بازیکن دارید

اگر مهمان‌های شما از ۳ نفر فراتر برود تازه می‌توانید مراسم خود را نوعی مهمانی خطاب کنید. با گذشتن از مرز ۳ نفر، گزینه های بازی ویدئویی شما نیز تغییر می‌کند. در اینجا باید احتیاط کنید؛ ممکن است ۱۵ دقیقه مشغول آماده سازی بازی وقتتان تلف شود یا نهایتاً نتوانید همه افراد را وارد بازی کنید( اشاره به بازی Rock Band). در ادامه بازی‌های بیش از ۳ نفره را مرور می‌کنیم:

  • Rockband 4 برای پی اس ۴ و ایکس باکس وان : اگر با تظاهر به راک استار بودن مشکلی نداشته باشید، این بازی می‌تواند بهترین بازی ویدئویی برای مهمانی های شما باشد. این بازی ویدئویی می‌تواند خاطرات ابدی شما با عزیزانتان را بسازد. البته این لذت هزینه گزافی هم خواهد داشت؛ این بازی در کنار ابزار های لازمش، گران‌ترین بازی در این لیست است. برای تجربه‌ای واقعی‌تر بهتر است ساز های لازم را نیز خریداری کنید. ۱ تا ۳ نفر می‌توانند از طریق میکروفون یو اس بی بخش متن یک آهنگ را بخوانند. البته فقط یک حساب کاربری می‌تواند جوایز را دریافت کند. بازیکن دیگری می‌تواند نواختن درامز را بر عهده بگیرد. دو نفر دیگر هم می‌توانند گیتار های بیس و لید را بنوازند.
  • Jackbox Party Packs برای ویندوز یا کنسول : این بازی‌های ویدئویی می‌توانند در حالت مخصوص کودکان اجرا شوند که می‌تواند برای فرزندان دلبندتان محیط شاد و امنی فراهم کند. در این بازی ویدئویی بخش‌هایی وجود دارد که در آن‌ها می‌توانید از تبلت یا موبایل هوشمند خود به عنوان کنترلر استفاده کنید؛ اگر تعداد مهمان‌ها از تعداد دسته های بازی بیشتر باشد، این گزینه بسیار مفید خواهد بود. در این بازی شما باید متن هایی برای بقیه بنویسید که موجب خنده آن‌ها بشود، یا می‌توانید دیگران را با دروغ فریب دهید.
  • Use Your Words برای کنسول : راستش را بخواهید این بازی ویدئویی را می‌توان نسخه دیگری از بازی Jackbox نامید اما تغییرات آن به حدی بوده که این بازی را مناسب برای خریده شدن کرده است. در بازی شما با رأی دیگران می‌توانید با هم‌بازیان خود رقابت کنید. شما در این بازی باید بهترین عنوان را برای فیلم‌های خارجی یا متن مناسب برای تیتر یک خبر را انتخاب کنید. این بازی بیشتر از آنچه بنظر می‌رسد جذاب است و می‌توانید آنرا با موبایل هوشمند خود هم‌بازی کنید. حس و حال سنتی بازی جذابیت خاصی دارد و حقیقتاً می‌توان گفت که از لحاظ کیفیت و انمیشین از بازی Jackbox جذاب‌تر است.

بازی دیگر : Heads Up؛ این بازی تنها برای مویابل های هوشمند شما وجود دارد و برای کسانی است که نمی‌خواهند از صفحه بزرگ خانه خود استفاده کنند. این یک بازی شناخت شخصیتی است که در برنامه معروف Ellen! هم‌بازی شده است. با هرکسی هم که این بازی ویدئویی را انجام دهید، باز هم از لذت آن کاسته نخواهد شد.

بعد از اینکه بازی مورد علاقه خود را انتخاب کردید، دیگر همه چیز به عهده بازیکنان خواهد بود. در آخر نیز باید بگوییم که لذت واقعی در تعاملات بین خود بازیکن ها خواهد بود نه چیزی که در صفحه بازی اتفاق می‌افتد.

بخوانید: دموی بازی فیفا ۱۸ منتشر شد

مرجع
TheNextWeb
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن