سینماسینما و تلویزیون

پنی وایز : ۱۵ نکته در مورد دلقک فیلم IT – قسمت آخر

بعد از خواندن بخش اول  و دوم این مقاله، حالا باهم ۵ نکته دیگر در مورد شخصیت پنی وایز که از آن اطلاع نداشتید را مرور می‌کنیم؛ برای شناور شدن آماده شوید.

۵. پنی وایز خود منبع الهام دلقک های دیگر می‌باشد

آی تی - - پنی وایز It - Movie - Clown - Pennywise

هنر از زندگی و زندگی از هنر تقلید می‌کند،‌ درست است؟ در حالی که شخصیت پنی وایز خودش از نمونه‌های دنیای واقعی اقتباس شده است اما در ایجاد شخصیت‌های دیگر نیز مؤثر بوده است.

قابل توجه ترین آن‌ها دلقکی بود که در سال ۲۰۱۳ در شهر نورثهامپتون پرسه می‌زد. در سال ۲۰۱۴ نیز در مناطق کالیفرنیایی شهر های بیکرزفیلد و واسکو، دسته هایی از دلقک ها دیده شدند. همچنین از سال ۲۰۱۶ تاکنون هر از چند گاهی دلقک هایی پرسه‌زنان در شهر های مختلف آمریکا دیده شده‌اند. این جو دلقکی آنقد قوی و جدی شده است که یک سالن تئاتر تصمیم گرفته مراسمی با حضور دلقک های شبیه به It برگزار کند.

همین اواخر نیز توییتی در دنیای مجازی دست به دست می‌شد که در آن فردی ادعا کرده هنگامی که برای تماشای فیلم It به سینِما رفته است، تنها شخص دیگری که در سالن حضور داشته؛ دلقکی با بالنی در دست بوده است.


۴. در حرکت چشم‌های پنی وایز نسخه ۲۰۱۷ از هیچ حقه کامپیوتری استفاده نشده است

آی تی - - پنی وایز It - Movie - Clown - Pennywise

در فیلم It ساخت سال ۲۰۱۷، در لحظاتی از فیلم دیده می‌شود که چشم‌های پنی وایز در جهت های مختلف حرکت می‌کنند. کارگردان، آندرس موشتی، ابتدا تصمیم گرفته بود که این مسأله، که در فیلمنامه نیز تأکید زیادی بر آن شده بود، را به کمک تصاویر کامپیوتری برطرف کند. اما بعد ها فهمید که بازیگر شخصیت پنی وایز، بیل اسکارزگارد، می‌تواند اینکار را بصورت واقعی انجام دهد !

پس اگر بار دیگر چشم‌های پنی وایز را دیدید که در جهت های مختلف حرکت کردند، بیاد بیاورید که دارید تصاویر واقعی (نه کامپیوتری) مشاهده می‌کنید. بیل در مصاحبه‌ای با کانان اوبرین ، لبخند شیطانی خود در شخصیت پنی وایز را بدون آرایش نیز به نمایش گذاشت. راستش را بخواهید او در هر دو حالت واقعاً ترسناک بنظر می‌رسد. بیل گفته است که این حالت عجیب لب‌هایش که باعث ایجاد لبخندی شیطانی ‌میشود را از برادرش ، گوستاو اسکارزگارد (بازیگر سریال وایکینگ ها)، آموخته است.

مقاله مرتبط: ۱۵ نکته در مورد دلقک فیلم IT – قسمت دوم


۳.بیل اسکارزگارد، شخصیت پنی وایز را خیلی جدی گرفته است

آی تی - - پنی وایز It - Movie - Clown - Pennywise

بیل آنقدر این نقش را جدی گرفته بود که اعلام کرد نمی‌خواهد هیچگونه ارتباطی بیرون از صحنه فیلم‌برداری با بچه‌های عضو باشگاه بازندگان داشته باشد ! باشگاه بازندگان نام گروه بچه‌هایی است که در این فیلم با پنی وایز روبرو می‌شوند. بیل احساس می‌کرد که اگر بچه‌ها با‌شخصیت عادی او آشنا نشوند، راحت‌تر می‌تواند ترس و وحشت را در قالب پنی وایز به آن‌ها تلقین کند.

این بازیگر همچنین گفته است که برای برقراری ارتباط عمیق‌تر با این شخصیت، مجبور شده بار ها به کتاب‌های استفن کینگ مراجعه کند تا دلیل ایجاد چنین شخصیت وحشتناکی را دریابد.

بیل اسکارزگارد تنها ۱۰ روز بین انتخاب شغل و شروع فیلم‌برداری مهلت داشت؛ این بدین معناست که او تنها یک هفته و نیم برای خواندن رمان های استفن کینگ مهلت داشت.


۲. It دشمنی خونی دارد !

آی تی - - پنی وایز It - Movie - Clown - Pennywise

در حالی که It در لباس پنی وایز و با نقش شرور در فیلم IT ظاهر می‌شود، اما این موجود بسیار بیشتر از یک دلقک رقصان است و بر خلاف چیزی که عوام مردم فکر می‌کنند، دیر زمانی است که در کتاب‌های استفن کینگ به او اشاره ‌می‌شده است.

در طرح کلی شخصیت‌های دنیای استفن کینگ، با تعریف دنیای ماکروورس، میبینیم که شخصیت It دشمنی به نام لاکشپت دارد. در سری کتاب‌های برج تاریک، این لاکپشت در فرم ماتورین ظاهر می‌شود. ماتورین یکی از ۱۲ نفری است که از نور های برج تاریک مراقبت می‌کنند. لاکپشت، همانند It، یکی از موجودات تاریخی و کهن داستان است اما بر خلاف It، در اکثر موارد نقش مثبتی داشته است.

It بر این عقیده است که از نژاد و نسل برتر آمده است، البته با این حرف لاکپشت را هم می‌توان از نسلی برتر اما عقب‌تر از It خواند. در داستان‌های کینگ، انسان‌ها با فاصله‌ از موجوداتی مثل It و لاکپشت، صرفاً به عنوان اسباب‌بازی و بازیچه دست دیگر موجودات هستند.


۱. پنی وایز ساخته ۲۰۱۷ به زبان سوئدی حرف می‌زند

آی تی - - پنی وایز It - Movie - Clown - Pennywise

می‌دانیم که It موجودی کهن و باستانی است که تاکنون در اشکال مختلفی روی زمین ظاهر شده است. با این حساب اگر او نتواند به زبان‌های مختلف زمینی صحبت کند، تا حدودی غیرقابل باور و غیر منطقی خواهد بود، مگر نه ؟

نسخه ساخته شده در سال ۲۰۱۷ فیلم It به بیل اسکارزگارد ، که به زبان سوئدی مسلط است، این آزادی را داده است تا در مواقعی از فیلم که مناسب دید، به زبان سوئدی صحبت کند. پس اگر هنگام تماشای فیلم، بخشی از صحبت‌های پنی وایز را متوجه نشدید، احتمالاً صحنه‌ای است که بازیگر تصمیم گرفته هنر سوئدی خود را به رخ بکشد.

همانطور که در بالا نیز خواندید، بیل اسکارزگارد تنها بازیگر خانواده خود نیست؛ گویا خانواده اسکارزگارد آمده‌اند که هالیوود را تسخیر کنند. اولین بازیگر خانواده استلان اسکارزگارد بود که در فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب، تور و ماما میا بازی کرد. دیگر بازیگر خانواده، الکساندر اسکارزگارد است که در آثار خون حقیقی(True Blood)، افسانه تارزان و دروغ‌های کوچک و بزرگ(Big Little Lies) نقش داشته است. دیگر بازیگر شناخته شده، گوستاو اسکارزگارد است که در آثار وایکنیگ ها و راه بازگشت ( The Way Back) حضور داشته است.

کدام حقیقت آزاردهنده در مورد پنی وایز بیشتر از همه شما را تحت تأثیر قرار داد؟ آیا چیز دیگری هست که در فیلم یا کتاب متوجه آن شده‌اید؟ در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

بخوانید: فیلم It پر فروش ترین فیلم ترسناک تاریخ سینما‌!

مرجع
Screenrant
تگ

9
نظر شما چیست؟

avatar
7 رشته نظرات
2 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
7 نویسندگان نظر
StarDonyaزهراMatinزهرا نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
Nightmare Moon
مهمان
Nightmare Moon

من به معنای واقعی عاشق این فیلم شدم. ظاهرا شما هم همین نظر رو دارین مگه نه؟ دارم میمیرم تا قسمت دومش رو هم ببینم، اصلا عاشق این یارو پنی وایزم

Star
مهمان
Star

یارو؟؟؟؟ 😐

Matin
مهمان
Matin

واقعا فیلم عالییه من واقعا ازش خوشم اومد
همه ی بازیگراش عالی بازی کردن من عاشق همشونم خصوصاً
اِدی

Star
مهمان
Star

بهترین و جذاب ترین فیلمی کع تو عمرم دیدم قطعا همینع….اصلا ترسناک نیست و در عوض خیلیم باحاله، به همه درخواست میکنم این فیلمو ببینن من واقعا عاشق بیل اسکارشگورد (Bill skarsgard) شدم و صلب مورد علاقمه…. پنی وایزم کع شخصیت جذابیه!

علیرضا
مهمان
علیرضا

این مقاله ی سه قسمتی رو خوندم جالب بود ولی هنوز چنتا سوال تو ذهنمه اونم اینکه چرا وقتی خونریزی میکرد خونش به سمت بالا میرفت؟ یکی دیگه هم اون آخر که میخواست بیوفته تو چاه و نابود بشه چرا جمله ی بیلی رو میگفت؟(مشتش رو میکوبه به پست و اصرار داره که روح رو میبینه)

زهرا
مهمان
زهرا

اون شعر رو چونکه حرف اس زیاد داره به بچهایی که لکنت زبان دارند میدند تا زبونشون باز بشه “اون” هم چون آخر فیلم ترسیده بود لکنت زبان گرفت و از اون شعر استفاده کرد

زهرا
مهمان
زهرا

من یه سوال دارم چرا پنی وایز تو فاضلاب زندگی می کرد؟

Donya
مهمان
Donya

به نظر من این فیلم جزو فیلم هایی هست که میشه توی دسته بهترین ها قرار داد ولی سوالم اینه که پنی وایز چجوری به یه هیولا تبدیل می شه؟

trackback
پنی وایز : ۱۵ نکته در مورد دلقک فیلم IT – قسمت دوم - آلبالو

[…] قسمت سوم مقاله پنی وایز : ۱۵ نکته در مورد دلقک فیلم IT […]

بستن
بستن