موبایل

اپل در حال بررسی شکستگی‌های آیفون ۸ پلاس

تاکنون دو مورد از باز شدن قاب آیفون ۸ پلاس گزارش شده است که البته هنوز دلیل آن مشخص نیست. اگر از ابتدا می‌خواستید بجای خرید آیفون ۸ پلاس، منتظر آیفون ۱۰ بمانید، قطعاً تصمیم هوشمندانه‌ای گرفته‌اید. اپل در حال حاضر گزارش هایی را بررسی می‌کند که ادعا می‌کنند آیفون ۸ پلاس به دلایلی که تاکنون مشخص نشده‌اند   ، از کنار قاب خود باز می‌شوند !

طبق گزارشی که در سایت ۹to5Mac منتشر شده، تاکنون دو نفر از باز شدن قاب آیفون ۸ پلاس خود شکایت کرده‌اند. اولین نمونه در تایوان اتفاق افتاد؛ صاحب آیفون مذکور گزارش کرده که هنگام شارژ آیفون ۸ پلاس خود با باز شدن قاب آن روبرو شده است. او همچنین اعلام کرده است که از شارژر و کابل استانداردی که در جعبه‌ی آیفونش بوده استفاده می‌کرده است. این آیفون تنها ۵ روز عمر داشته و بعد از ۳ دقیقه به شارژ بودن، با این حادثه مواجه شده است. در زیر می‌توانید تصاویری از این آیفون را مشاهده کنید:

شکستگی آیفون ۸ پلاس - iPhone 8 plus case split
شکستگی آیفون ۸ پلاس - iPhone 8 plus case split
شکستگی آیفون ۸ پلاس - iPhone 8 plus case split
previous arrow
next arrow
Slider

دومین نمونه در ژاپن اتفاق افتاده است ولی اینبار صاحب آیفون اظهار داشته که برای اولین بار هنگام باز کردن جعبه آن با شکستگی قاب آن مواجه شده است. دارنده این آیفون عکس هایی از آن در حساب توییتر خود منتشر کرده است که در ادامه مشاهده می‌کنید:

شکستگی آیفون ۸ پلاس - iPhone 8 plus case split
شکستگی آیفون ۸ پلاس - iPhone 8 plus case split
شکستگی آیفون ۸ پلاس - iPhone 8 plus case split
previous arrow
next arrow
Slider

هیچ علامتی از سوختگی بر روی بدنه این دو آیفون دیده نمی‌شود. با توجه به اینکه نسخه ژاپنی آن از ابتدا دارای این مشکل بوده، نمی‌توان دلیل این شکستگی را از باتری آن‌ها دانست. محتمل ترین دلیل می‌تواند نقص در استفاده از چسب و پیچ در نقاط مناسب موبایل است که آیفون را سرهم نگاه می‌دارند. شاید این نقص با اندکی حرارت خود را به نمایش می‌گذارد ؟!

مقاله مرتبط: راهنمای خرید شارژر بیسیم مناسب برای آیفون ۸ و آیفون ۱۰

امیدواریم هر مشکلی که هست ،نمونه‌های اتفاقی یا اشتباهات فردی، مربوط به تمام آیفون ۸ پلاس های تولید شده نباشد. در حال حاضر اپل به بررسی آیفون ۸ پلاس نسخه تایوان می‌پردازد تا شاید دلیل این اتفاق را پیدا کند. اگر گزارش دیگری در این مورد عرضه نشود، احتمالاً بتوان تقصیر را گردن یکی از کارگران چینی تولید کننده آیفون انداخت که با حواس پرتی خود باعث این مشکل شده است. محض حفظ اعتبار اپل هم که شده، بهتر است امیدوار باشیم چنین اتفاقی افتاده است.

اگر شما به تازگی آیفون ۸ پلاس خریداری کرده‌اید، نیاز نیست نگران باشید؛ فقط احتیاط بیشتری به خرج بدهید، مخصوصاً وقتی آیفون‌تان را به شارژ زده‌اید هر از گاهی به آن سر بزنید. اگر باز شدن قاب ناگهانی اتفاق بیفتد می‌توانید صدای آن را بشنوید اما اگر این اتفاق تدریجی بیفتد می‌توان این حدس را زد که مشکل از چسب های استفاده شده در بدنه آیفون است.

بخوانید: آیا هنگام تماس های تلفنی با آیفون ۸ خود صدای خش خش می‌شنوید ؟!

مرجع
PCMag
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
تراشه هوش مصنوعی در تمامی پرچمداران موبایل ۲۰۱۸ - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
تراشه هوش مصنوعی در تمامی پرچمداران موبایل ۲۰۱۸ - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مرتبط: آیفون ۸ پلاس شما نیز شکسته است ؟! […]

بستن
بستن