اخبار سینما و تلویزیون

فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت : گرانترین فصل !

بر طبق گزارشات، فصل هشتم سریال فانتزی محبوب شبکه HBO، پرهزینه ترین و گران ترین فصل آن خواهد بود. با وجود کاهش تعداد قسمت های فصل هشتم از ده قسمت به شش قسمت، فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت ارزان نخواهد بود. البته با وجود نبرد ها وجنگ های عظیمی که در راه است، جای تعجب نیست.

فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت با حمله شاه شب به وسیله ویسریون، اژدهای وایت شده و تخریب دیوار از ناحیه Eastwatch به پایان رسید (این سکانس آنقدر محبوب شد که برای آن اکشن فیگور هم ساخته شد). در این میان جان اسنو (کیت هرینگتون) و دنریس تارگرین (امیلیا کلارک) با یکدیگر اتحاد عاطفی خوبی را تشکیل دادند، در حالی که در همان زمان، برن و سم متوجه شدند که جان و دنریس با یکدیگر فامیل هستند. در نهایت، فصل هشتم تقابل و جنگ دو تارگرین با دو اژدها با شاه شب و ارتش وایت واکرها و موجودات مرده اش خواهد بود.

بازی تاج و تخت, سریال بازی تاج و تخت, Game of Thrones

هیچکس انتظار ندارد که ساخت این جنگ ها و درگیری های عظیم ارزان باشد، ولی اگر ارقام منتشر شده دقیق باشند، نشان دهنده این هستند که شبکه HBO دارد هزینه ای عجیب و باورنکردنی برای فصل هشت سریال بازی تاج و تخت پرداخت می‌کند. بر طبق گزارش Variety، شبکه HBO در نظر دارد که برای هر قسمت فصل هشتم، بیشتر از ۱۵ میلیون دلار هزینه کند؛ که حتی با توجه به استاندارد های برنامه ها و سریال های تلویزیونی، این رقم بسیار شگفت انگیز است.

نشریه Variety همچنین می افزاید که برچسب قیمت ۱۵ میلیون دلاری آن بیشتر به بودجه مورد نیاز یک فیلم پرخرج شبیه است تا به سریالی تلویزیونی. البته فیلم برداری سریال بازی تاج و تخت به معنای فیلم برداری در چند قاره مختلف به صورت همزمان است؛ چیزی که بسیار با سریال های استودیویی متداول تلویزیونی متفاوت است. و نیز تمامی جلوه های ویژه ای که سحر و جادو را به صفحات تلویزیون ما می آورند، دلایل خوبی برای  HBO هستند که چنین بودجه ای را در نظر بگیرد.

مقاله مرتبط: بازی تاج و تخت به این زودی تمام نمی‌شود !

با این حال، HBO اندکی نگرانی نیز دارد. زمانی که بازی تاج و تخت شروع شد، سریالی بود با دیالوگ های زیاد و بودجه ای ۶ میلیون دلاری برای هر قسمت؛ اما همانطور که همه امیدوار بودند، سریال از آن موقع رشد زیادی کرده و به یک سریال بلاک باستری اکشن فانتزی تبدیل شده است که میلیون ها طرفدار در سراسر دنیا آن را تماشا میکنند. بر طبق گزارشات، هر قسمت فصل هفتم حدود ۱۰ میلیون دلار هزینه برداشته است و با این تصاعد منطقی به نظر میرسد که فصل هشتم بودجه ای بیشتر نیاز داشته باشد.

بازی تاج و تخت, سریال بازی تاج و تخت , Game of Thrones, Funko, Funkoّ Figures

بر طبق گزارش Variety، موفقیت سریال بازی تاج و تخت باعث باز شدن راه های درآمد زایی زیادی برای شبکه HBO شده است. از جمله کالاهای فراوانی مانند اکشن فیگور (Funko Figures) ها که پیش تر به آن ها اشاره شد. سرمایه گذاری شبکه HBO در بازی تاج و تخت حتی بعد از اینکه سریال به اتمام برسد، باعث سود خواهد شد. کالاهای مرتبط با سریال و حق پخش همچنان به سود دهی ادامه خواهند داد. سریال های اسپین آف (Spin Off) که از داستان و دنیای بازی تاج و تخت نشات میگیرند و هم اکنون گزارش هایی از ساخت پنج تا از آن ها منتشر می‌شود، همچنان طرفداران را به خرج کردن پول هایشان مجاب میکند.

شبکه HBO مجبور نبود که امسال هزینه های زیادی بکند؛ سریال بازی تاج و تخت آن ها را برای مدتی طولانی در آینده پولدار نگه خواهد داشت. سریالی با این محبوبیت، همیشه بدهی هایش را خواهد پرداخت!

بخوانید: اسپین آف های بازی تاج و تخت چگونه خواهند بود ؟

مرجع
screenrant
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
معرفی شخصیت‌های اصلی بازی تاج و تخت با آنالیز داده - آلبالو :تازه های فناورینقد و بررسی فیلم "کینگزمن: دایره طلایی" - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
نقد و بررسی فیلم "کینگزمن: دایره طلایی" - آلبالو :تازه های فناوری

[…] فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت : گرانترین فصل ! […]

trackback
معرفی شخصیت‌های اصلی بازی تاج و تخت با آنالیز داده - آلبالو :تازه های فناوری

[…] فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت : گرانترین فصل ! […]

بستن
بستن