سخت افزارموبایل

تراشه هوش مصنوعی در تمامی پرچمداران موبایل ۲۰۱۸

گجت های عرضه شده در سال ۲۰۱۸، حداقل بعد از نیمه اول سال، دوست ندارند از ویژگی جدیدی که در موبایل ها قرار خواهد گرفت دور بمانند؛ تراشه هوش مصنوعی.

یوو هوآجون، استاد انستیتو پیشرفته تکنولوژی در کره، در مصاحبه با رسانه‌های این شرکت گفته است:“رقابت در زمینه تراشه‌های هوش مصنوعی آنقدر حساس و جدی است که به احتمال بسیار زیاد، در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ میلادی شاهد عرضه موبایل های مختلف مجهز به تراشه هوش مصنوعی خواهیم بود.“

یکی از شرکت هایی که هم‌اکنون تصمیم به ساخت این تراشه‌ها دارد، سامسونگ است. گزارش ها حاکی از‌ آن است که این شرکت بزودی تراشه های هوش مصنوعی خود را به منظور تبلیغات و افزایش فروش در دستگاه‌های جدیدش تعبیه خواهد کرد. اگر این اتفاق بیافتد، سامسونگ نیز به جمع شرکت هایی مثل هوآوی، اپل و مایکروسافت خواهد پیوست که در دستگاه‌های تجاری خود از تراشه هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.

تراشه هوش مصنوعی در پرچمداران سال ۲۰۱۸ - AI Chips in Flagships 2018

شایعات ادعا می‌کنند نوآوری بزرگ بعدی سامسونگ، دستگاهی کاملاً منعطف و قابل خم شدن است. البته احتمال استفاده از تراشه هوش مصنوعی در این دستگاه هم کم نیست.

مقاله مرتبط: آیفون ۸ پلاس شما نیز شکسته است ؟!

مهاجرت به تراشه های جدید و متفاوت، بسیار محتمل و قریب‌الوقوع است. هوآوی با رهبری در این بخش، تراشه های کرین ۹۷۰ را عرضه کرده است و همچنین اپل نیز در آخرین پرچمدار خود، آیفون ۱۰، از تراشه A11 بایونیک استفاده کرده که از فناوری شبکه عصبی بهره می‌‌برد. با این حال توسعه دهندگان دریافته‌اند که پیشرفت موبایل های هوشمند در کدام جهت است. همچنین اضافه شدن سامسونگ به جمع استفاده‌ کنندگان از هوش مصنوعی می‌تواند این مسیر را روشن‌تر از پیش کند.

نکته‌ای برای شرکت های بزرگ در بازار گوشی های هوشمند:“اگر در پرچمدار خود از قابلیت‌ها و تراشه هوش مصنوعی استفاده نکنید، کالای شما توسط خریداران نادیده گرفته خواهد شد.“ این پیشرفت به هیچ وجه نمادین نیست. شرکت هایی مثل مایکروسافت توجه و تمام نیروی خود را بر روی توسعه هوش مصنوعی متمرکز کرده و سامسونگ نیز مؤسسه تحقیقاتی جدیدی مخصوص توسعه و کاوش در حوزه هوش مصنوعی در کانادا احداث کرده است.

شاید برنده بازار هوش مصنوعی شرکتی باشد که بهتر از بقیه بتواند مشتریانش را قانع کند که تراشه هوش مصنوعی استفاده شده در دستگاهش، کاربردی و مفید است.

دستیار های صوتی مثل بیکسبی می‌توانند قدرت فوق‌العاده‌ای از این تراشه ها بدست بیاورند. قدرت‌مند تر شدن این دستیار های مجازی بدین معناست که سرعت پاسخ‌دهی آن‌ها افزایش و توانایی‌هایشان نیز بیشتر خواهد شد. البته اگر سامسونگ اقدام به تولید تراشه های هوش مصنوعی کند، می‌تواند آن‌ها را به شرکت های دیگر نیز بفروشد. این شرکت در همین اواخر توانست عنوان بزرگترین تولید کننده تراشه جهان را از چنگ اینتل در بیاورد !

من شخصاً از گوشی هوشمندی که نسبت به شناخت من ابراز علاقه کند، استقبال خواهم کرد. شاید در سال ۲۰۱۸، شما هم دلیلی برای خریدن گوشی هوشمندی بدون تراشه مصنوعی تعبیه شده در آن، پیدا نکنید.

بخوانید: آیفون ۸ و ۱۰ بهترین دوربین های موبایل را دارند !

مرجع
TheNextWeb
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
نسل هشتم پردازنده های اینتل: هیولایی الکترونیکی ! - آلبالو :تازه های فناوریبهبود دوربین اسنشال فون با به‌روزرسانی نرم‌افزاری - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
بهبود دوربین اسنشال فون با به‌روزرسانی نرم‌افزاری - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مرتبط: تا سال ۲۰۱۸ تراشه هوش مصنوعی در دست همه ! […]

trackback
نسل هشتم پردازنده های اینتل: هیولایی الکترونیکی ! - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مرتبط: هوش مصنوعی برای همه، تنها در سال ۲۰۱۸ ! […]

بستن
بستن