سیستم عامل

اموجی های جدید اپل: همراهان “آی او اس“ ۱۱.۱

اپل از حضور اموجی های جدید خود در به‌روزرسانی “آی او اس“ ۱۱.۱ خبر داده است. این اموجی های جدید اپل در‌واقع بخشی از یونیکد ۱۰ هستند. این شرکت همچنین ۳۰ تا از طراحی های جدید خود در این زمینه را در کنار تعدادی از اموجی هایی که در روز جهانی اموجی امسال رونمایی کرده بود، عرضه خواهد کرد.

اندروید اوریو“ از قبل نیز اموجی های معادل “آی او اس“ را در خود داشت ولی مشخصاً بخش عظیمی از کاربران اندرویدی هنوز نتوانسته‌اند (یا هیچ‌وقت نخواهند توانست) گوشی خود را به آخرین نسخه اندروید مجهز کنند. در اینجا فرصتی برای توسعه دهندگان وجود دارد تا اموجی های جدید را برای گوشی های قدیمی‌تر اندرویدی توسعه دهند. هنوز مشخص نیست که آی او اس ۱۱.۱ چه زمانی عرضه خواهد یا اینکه اموجی های جدید اپل کِی به “مک او اس“ و “واچ او اس“ خواهند رسید، اما شما می‌توانید در به‌روزرسانی هفته آینده “آی او اس“ ۱۱.۱ بتا، اموجی های جدید اپل را مشاهده کنید.

به هر حال وقت آن است که نگاهی به آن‌ها بیاندازیم:

شکلک های جدید اپل - اموجی های جدید اپل - ios new emoji

بخش حیوانات در حال گسترش است و حالا شاهد اضافه شدن زرافه، گورخر، جوجه تیغی، برکیوسور (نوعی دایناسور) و حشره‌ای که شبیه به جیرجیرک (اما ممکن است ملخ هم باشد) هستیم. اگر در میان خوانندگان، باستان شناس یا حشره‌شناسی وجود دارد لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.شکلک های جدید اپل - اموجی های جدید اپل - ios new emoji

پاییز اینجاست، زمستان در راه است(!) و اموجی های جدید اپل با شکل‌هایی مثل دستکش، شال، پالتو و کلاه بیسبال شما را آماده این فصل سرد سال می‌کنند.شکلک های جدید اپل - اموجی های جدید اپل - ios new emoji

جعبه غذای رستوران‌های چینی به دیگر اموجی های چینی در یونیکد ۱۰ ملحق شده است. در کنار آن همچنین کلم بروکلی و یک کیک با طعم نامشخص دیده می‌شود.

شکلک های جدید اپل - اموجی های جدید اپل - ios new emoji

این بخش از اموجی های جدید اپل از لحاظ جنسیتی خنثی طراحی شده‌اند و در رنگ پوست های مختلف ارائه خواهند شد.

شکلک های جدید اپل - اموجی های جدید اپل - ios new emoji

ظاهراً قرار است قلب نارنجی هم به مجموعه قلب های اموجی اضافه شود. حالا شما می‌توانید یک رنگین کمان از قلب ها برای هرکسی که دوستش دارید بفرستید.

شکلک های جدید اپل - اموجی های جدید اپل - ios new emoji

این اموجی های افسانه‌ای ظاهراً برای تسریع روند محبوب شدن بازی Dungeons and Dragons طراحی شده است !

شکلک های جدید اپل - اموجی های جدید اپل - ios new emoji

صورت‌های اسمایلی نیز در یونیکد ۱۰ تنوع بیشتری خواهند داشت. در اموجی های جدید اپل می‌توان شکلک های خشم همراه با الفاظ نامناسب (سانسور شده) تا درخواست سکوت را مشاهده کرد.

شکلک های جدید اپل - اموجی های جدید اپل - ios new emoji

طرفداران ورزش کرلینگ، صخره نوردی و چشمه های آب معدنی حالا می‌توانند از این اموجی های جدید اپل که مرتبط با سلامت جسمی هستند، استفاده کنند.

شکلک های جدید اپل - اموجی های جدید اپل - ios new emoji

در نهایت، این اموجی جدید که در فرهنگ آمریکایی به نشانه “دوستت دارم“ است به مجموعه اموجی های اپل اضافه می‌شود. این اموجی نباید با علامت متال که سال‌های پیش به این مجموعه اضافه شده بود اشتباه گرفته شود. در‌واقع این اموجی برای دوست داران فرهنگ آمریکا محبوب خواهد بود و این همان اموجی‌‌ایی است که فعالان اجتماعی سال هاست درخواست تولید آن را دارند.

بخوانید: حالت کم مصرف آیفون چیست و چگونه کار می‌کند؟

مرجع
The Verge
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
اپل بدنبال از بین بردن تاچ آیدی ! - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
اپل بدنبال از بین بردن تاچ آیدی ! - آلبالو :تازه های فناوری

[…] مقاله مرتبط: اموجی های جدید آی او اس ۱۱ منتشر شدند ! […]

بستن
بستن