سینما و تلویزیون

معرفی شخصیت‌های اصلی بازی تاج و تخت با آنالیز داده

سریال بازی تاج و تخت به یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین سریال های تلویزیونی قرن تبدیل شده است و همین باعث شده تا این سریال بتواند عنوان بیشترین دانلود غیرقانونی را نیز از آن خود کند. این دسته از سریال ها که تعدادشان زیاد هم نیست، می‌توانند به دنیای سریال های تلویزیونی جهت دهند و همین دلیلی است که رئیس آمازون، جِف بزوس،را مجاب کرده است تا سریالی مشابه بازی تاج و تخت تولید کند.

علیرغم تعداد زیاد شخصیت‌هایی که در این سریال حضور پیدا می‌کنند، میزان محبوبیت کلی این سریال تحسین‌برانگیز بوده است. تاکنون صد ها شخصیت را در این سریال دیده‌ایم که مخاطبین تنها لحظاتی پس از شنیدن نام‌های عجیبشان، آن‌ها را فراموش کرده‌اند. البته ما از آن دسته افرادی هستیم که شخصیت‌های محبوب خود را می‌شناسیم، اما تاکنون فکر کرده‌اید از بین این شخصیت‌های مهم، کدام یک به راستی شخصیت اصلی سریال بازی تاج و تخت محسوب می‌شود یا اینکه کدام خاندان نقش برجسته‌تری در اتفاقاًت داستان دارند ؟

مطمئناً می‌توانید در این باره به حدس و گمان بپردازید. شاید هم ترجیح دهید وقت با‌ارزش خود را برای این سؤال‌های خسته‌کننده تلف نکرده و تنها از تماشای سریال لذت ببرید. به هر حال، وقتی که اطلاعات کافی دارید چرا باید به حدس و گمان اعتماد کنید؟

متأسفانه هیچ مجموعه داده رسمی برای سریال بازی تاج و تخت از سوی شبکه HBO منتشر نشده است. اما یکی از کاربران فداکار IMDB با تماشای هر قسمت و نوشتن زمان های مربوطه توانسته زمان دقیق حضور هر شخصیت را محاسبه کند. به لطف این کار خیرخواهانه(!) ما می‌توانیم با تکیه بر این اطلاعات، جدول زمانی حضور هر شخصیت از بازی تاج و تخت را درست کنیم.

مجموعه داده‌ها

لیست IMDB شامل ۲۰۰ شخصیت می‌شود که بر اساس زمان حضور مرتب شده‌اند.(فرمت: دقیقه و ثانیه) من این اطلاعات را استخراج کرده و تنها ۱۰۰ شخصیت برتر را برای این مقاله استفاده کرده‌ام. همچنین فرمت زمانی را نیز در مجموعه داده پایانی به فرمت عددی تغییر دادم.

اهداف

اگر انتظار دارید با نگاه به آتشِ ارباب تاریکی اطلاعات مربوطه را ببینید، شاید بهتر باشد توقع خود را پایین بیاورید! در اینجا من تصمیم گرفتم که از بار چارت‌های قدیمی برای نمایش زمان حضور هر شخصیت و هر خاندان استفاده کنم. اهداف این تحقیق عملی به شرح زیر است:

  • محاسبه و پیدا کردن زمان حضور ۱۰۰ شخصیت برتر بازی تاج و تخت
  • زمان حضور ۱۰ شخصیت برتر در هر فصل
  • زمان حضور ۹ خاندان اصلی
  • زمان حضور ۹ خاندان اصلی در هر فصل

در زیر می‌توانید نتیجه تصویری این آنالیز را مشاهده کنید.

۱. زمان حضور ۱۰۰ شخصیت برتر بازی تاج و تخت

سریال بازی تاج و تخت - گیم آو ترونز - گیم آف ترونز - Game of thrones characters

بنظر می‌رسد که جان اسنو و تیریون لنیستر مهم‌ترین شخصیت‌های این سریالِ فوق‌العاده محسوب می‌شوند. این دو تقریباً برابر در بالای این لیست در کنار هم قرار گرفته‌اند. بعد از این دو نفر و با اختلاف نسبتاً زیاد، سه شخصیت زن؛ دنریس تارگرین، سانسا استارک و سرسی لنیستر با زمان حضور بالایی گرفته‌اند. البته این مسأله با توجه به اهمیت این ۳ شخصیت جذاب و بازیگران عالی آن‌ها، تعجب‌برانگیز هم نیست. میانگین زمان حضور در میان ۱۰۰ شخصیت برتر ۷ دقیقه و ۴۵ ثانیه است که مشخصاً ۵ شخصیت اول بسیار فراتر از آن قرار گرفته‌اند.

نکته بسیار جالب و شگفت‌انگیز، حضور ند استارک (با بازی ”سین بین”) در میان ۱۵ شخصیت برتر است ! ند استارک [خطر لو رفتن داستان] در قسمت نهم فصل اول کشته شد ولی پس از گذشت ۷ فصل،‌ هنوز هم در بالای این لیست دیده می‌شود. حالا مشخص می‌شود که مرگ او چقدر برای مخاطبینی که تازه شخصیت دوست داشتنی‌شان را انتخاب کرده بودند، غم‌انگیز بوده است. ( البته ایده‌ای بین طرفداران رد و بدل می‌شود که احتمالا ند استارک هنوز زنده است!)

ادامه مطلب در صفحه بعد:

1 2برگه بعد
مرجع
Thenextweb
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن