گوناگون

اپل بدنبال از بین بردن تاچ آیدی !

گزارش های جدید نشان می‌دهند که اپل بدنبال کشتن و از بین بردن سنسور تشخیص اثرانگشت (تاچ آیدی) خود است. این سنسور که بسیار هم سریع بود حالا باید جای خودش را به قابلیت تشخیص چهره (فیس آیدی) بدهد که البته این امر نگرانی‌های زیادی بین محققان حوزه امنیت ایجاد کرده است. محققان شرکت امنیتی KGI و “مینگ چی کو“، منبع شایعات حوزه امنیت، اعلام کرده‌اند که بعید است که اپل از سال ۲۰۱۸ به بعد، در دستگاه‌های خود از تاچ آیدی استفاده کند.“مینگ چی“ در ماه گذشته بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن از آینده نامعلوم سنسور تشخیص اثر انگشت (تاچ آیدی) صحبت شده بود. با توجه با اینکه آیفون ۱۰ اولین گوشی هوشمندی است که شجاعت به خرج داده و از قابلیت تشخیص چهره استفاده می‌کند، “مینگ چو“ می‌گوید که آینده این قابلیت بسیار به واکنش مردم به آیفون ۱۰ بستگی خواهد داشت. بنظر می‌رسد که در آینده شاهد آیفون هایی با هردو قابلیت خواهیم بود.

پایان عمر تاچ آیدی - امنیت - فیس آیدی - Touch ID is Dead - Face ID is Dead - اپل ۰ آیفون ۱۱۰

در گزارشی که “کو“ اخیراً منتشر کرده است، او تقریباً مطمئن است که این تصمیم همین حالا هم گرفته شده است.

مقاله مرتبط: اموجی های جدید آی او اس ۱۱ منتشر شدند !

او توضیح می‌دهد که حسگر های ۳ بعدی، نقطه قوت آیفون ها در بازار سال ۲۰۱۸ خواهند بود. در مراسم معرفی آیفون ۱۰ هم مشخص بود که تمرکز اپل بر روی چه موضوعی است: دوربین های TrueDepth و سنسور های بسیاری که می‌توانند آینده دنیای امنیت و تشخصی هویت را رقم بزنند. این شرکت نقطه خالی بازار را یافته است و تمام قدرت خود را روی آن متمرکز کرده است؛ این را بخاطر بسپارید که اپل در میان شرکت هایی که همه بدنبال نوآوری هستند، می‌تواند گلیم خود را از آب بیرون بکشد.

کو“ در این باره توضیح می‌دهد:“اپل می‌خواهد قدرت خود را در زمینه طراحی و تولید سنسور های ۳ بعدی در گوشی های هوشمند به رخ بکشد.“

هنوز زود است که حدس هایی پیرامون آیفون ۱۱ ارائه کنیم اما انتظار می‌رود که اپل بیش از پیش بر روی سنسور های پیشرفته تمرکز کند.

بخوانید: راهنمای انتخاب بهترین مرورگر موبایل

مرجع
the next web
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن