اخبار سینما و تلویزیون

کارگردان های فصل هشتم بازی تاج و تخت مشخص شدند

بر طبق اخبار، فیملبرداری فصل هشتم بازی سریال بازی تاج و تخت از ماه اکتبر شروع شده است و بازیگران و عوامل سریال کار بر روی فصل هشتم این سریال را آغاز کرده‌اند؛ همچنین در این هفته اخبار مربوط به کارگردان‌های فصل پایانی نیز منتشر شد. هنوز مشخص نشده است که چه کسی، کدام قسمت‌ها را کارگردانی می‌کند ولی مشخص شده که قسمت‌ها بین سه کارگردان تقسیم شده‌اند که هیچکدام از آن‌ها در فصل هفتم نقشی نداشته‌اند.

بر طبق گزارش Entertainment Weekly این سه نفر عبارت‌اند از:

مقاله مرتبط: هفت تئوری توطئه نهفته در ریک و مورتی !

میگوئل ساپوچنیک

ساپوچنیک توانست جوایز امی و بریت را برای کار فوق العاده اش در فصل ششم برای قسمت «نبرد حرام زاده‌ها» و «بادهای زمستان» به دست آورد. او از کار بر روی سریال بازی تاج و تخت انصراف داد تا بر روی سریال درام علمی تخیلی شبکه نتفلکیس یعنی Altered Carbon کار کند. او برای فصل هشتم بای تاج و تخت بازگشته است و کارگردانی تعداد نامشخصی از قسمت‌ها، بین قسمت‌های ۱ تا ۵ را بر عهده دارد. جالب است بدانید که او مرد پشت پرده قسمت حماسی و هیجان انگیز «هاردهوم» در فصل پنجم نیز بوده است.

دیوید ناتر

تنها کارگردان دیگر سریال که توانسته برای کارش جایزه‌ امی را به دست آورد، دیوید ناتر است. او کارگردانی قسمت پایانی فصل پنجم، «لطف مادر» و قسمت مربوط به ماجرای عروسی خونین، یعنی «باران کاستامیر» را کارگردانی کرده است. او به The Pilot Whisperer معروف است؛ زیرا استعداد خیلی خوبی در ساخت قسمت آغازین (پایلوت – Pilot) سریال‌ها دارد. او نیز مانند ساپوچنیک، کارگردانی تعداد نامشخصی از قسمت‌ها، بین قسمت‌های ۱ تا ۵ را بر عهده دارد.

سریال بازی تاج و تخت - گیم آو ترونز - گیم آف ترونز - Game of thrones characters

دیوید بنیاف و دی. بی. وایس

خالقین سریال بازی تاج و تخت، قسمت پایانی سریال را کارگردانی خواهند کرد. بنیاف و وایس سناریوی تعداد بی شماری از قسمت‌های سریال را نوشته‌اند ولی فقط دو قسمت از سریال را کارگردانی کرده‌اند؛ قسمت «راه مجازات» از فصل سوم و قسمت «دو شمشیر» از فصل چهارم. کارگردانی کردن قسمت پایانی سریال به دست خالقین اثر تبدیل به یک سنت شده و همچنین راه خوبی برای به پایان رساندن اثر است؛ همانطور که دیوید چیس، سریال «سوپرانو» و وینس گیلیان، سریال «برکینگ بد» را پایان رساندند. البته بر طبق قوانین انجمن کارگردان‌ها، فقط اسم یک نفر باید در تیتراژ به عنوان کارگردان ذکر شود.

عنوان‌های قسمت‌های سریال به‌شدت از سوی عوامل سریال مورد حفاظت قرارگرفته‌اند تا مانند فصل هفتم فاش نشوند. بر طبق اخبار عنوان‌های قسمت‌های فصل هشتم، یک هفته پیش از پخش سریال منتشر خواهد شد. مطمئناً اخبار و اطلاعات بیشتری درباره کارگردان‌ها و سایر مسائل پیرامون سریال بازی تاج و تخت منتشر خواهد شد که ما آن‌ها را پوشش خواهیم داد.

 

مقاله مرتبط: مارول بدنبال ساخت نمایشگاه اختصاصی خود !

مرجع
Independent
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن