اخبار سینما و تلویزیون

اولین گام پیکسار در حوزه واقعیت مجازی

همه انتظار دارند اولین تلاش استودیوی پیکسار در بخش فیلم‌های واقعیت مجازی، فیلمی پر زرق و برق، با رنگ‌های شاد و داستانی دوست‌داشتنی باشد. اما پیکسار مسیر کاملاً متفاوتی را پیش گرفته است؛ این استودیو تصمیم گرفته است انمیشینی بنام “Coco VR“ متناسب با عینک واقعیت مجازی اوکولوس ریفت (Oculus Rift) تولید کند. در زیر می‌توانید تریلر این انمیشین جذاب را تماشا کنید:

قابل ذکر است که انیمیشنی با نام “Coco“ نیز در دست ساخت که نسخه بدون واقعیت مجازی “Coco VR“ محسوب می‌شود. این تریلر ۴۶ ثانیه‌آی توسط پیکسار و قبل از اکران انیمیشن اصلی، عرضه شده است.

این تریلر در یک مراسم یادبود آغاز می‌شود که زمانی محل برگزاری نوعی مراسم دعاخوانی بوده است. سپس نوشته هایی دیده می‌شوند که می‌گویند: دنیای فراتر از دنیایی که ما در آن زندگی می‌کنیم نیز وجود دارد.

در میان نوشته هایی که صفحه را پوشانده‌اند، اتاقی پر از لباس‌های مختلف دیده می‌شود. سپس اولین نشانه‌ها از گیم‌‌پلی دیده‌ می‌شود که البته از انتظارات ما اندکی دور است. پس از این، دستی دیده می‌شود که به سمت یک کلاه رفته و آن را از روی طاقچه برمی‌دارد. واضح است که این دست متعلق به شخصیت اصلی داستان است و تماشاگران در نگاهی مختصر می‌بینند که او کلاه را برداشته و روی سر خود می‌گذارد.

بخوانید: کارگردان های فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت چه کسانی هستند ؟؟

البته قبل از اینکه تصویر مشخصی از چهره شخصیت‌های اصلی ببینیم، تصویری از دنیای جادویی و کاملاً منحصر بفردی دیده می‌شود که پیکسار در Coco VR ساخته است. برج های مسکونی متشکل از چندین طبقه خانه، تا جایی که چشم کار میکند از بالا و پایین ادامه دارند. می‌توان این تصویر را از نمونه‌های خوب معماری پر زرق و برق خواند که با نور های نئونی که آسمان را پوشانده، همراه شده است. منظره‌ی توصیف شده واقعاً دیدنی است و بدون شک با استفاده از هدست های واقعیت مجازی، این زیبایی و لذت چند برابر خواهد شد.

این تجربه از یک محیط تعاملی، پلی است که مارا از دنیای فراواقعی به دنیایی خیالی می‌برد. این انمیشین تمام ویژگی‌های مثبت استودیو پیکسار را نه در یک فیلم ساده، بلکه در یک انیمیشن واقعیت مجازی ۳ بعدی کامل دارد. در ادامه بالاخره شخصیت اصلی را می‌بینیم که در جلوی یک آینه بزرگ، خود را نگاه می‌کند؛ او چیزی جز چند تکه استخوان نیست ! او در حال پرو کردن لباس‌های مختلف در یک فروشگاه است و در این حین مجسمه هایی در اطراف می‌بینیم که به او نگاه می‌کنند. سپس زاویه فیلم‌ عوض شده و پسری را می‌بینیم که سر خود را به شکلی دوستانه برای این دختر پرت می‌کند.

در ادامه تعدادی صحنه کوتاه می‌بینیم؛ مثلاً در یک صحنه این دو نفر بیرون از خانه مشغول عکاسی هستند و نور روشن شهر در پس‌زمینه دیده می‌شود.

پیکسار - واقعیت مجازی - دیزنی - کوکو وی آر - COCO VR

نمونه‌هایی از فرهنگ کشور مکزیک به وضوح در این فیلم دیده می‌شوند و بنظر می‌رسد پیکسار تا حدودی از انمیشینی مثل “عروس مرده“ و بازی “گریم فاندانگو“ هم الهام گرفته است که داستانی مشابه از دنیایی فراتر از دنیای کنونی ارائه می‌دهند.

حتماً متوجه شدید که زرق و برق شهر و طراحی آن نیز از فیلم The Polar Express اقتباس شده است.

انتظار می‌رود که انیمیشن Coco VR در تاریخ ۱۵ نوامبر برای اوکولوس ریفت و در تاریخ ۲۲ نوامبر برای Gear VR عرضه شود.

بخوانید: نقد سریال شکارچی ذهن (Mindhunters)

مرجع
Cinemablend
تگ

3
نظر شما چیست؟

avatar
3 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
کوکو: انیمیشنی که ترامپ را هدف قرار داده است ! - آلبالو :تازه های سرگرمیمقایسه گوگل پیکسل ۲ و آیفون ۸ - آلبالو :تازه های فناوریصحبت‌های جرد لتو مبنی بر حضور در جوخه انتحار 2 - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
صحبت‌های جرد لتو مبنی بر حضور در جوخه انتحار 2 - آلبالو :تازه های فناوری

[…] اولین گام پیکسار در حوزه واقعیت مجازی […]

trackback
مقایسه گوگل پیکسل ۲ و آیفون ۸ - آلبالو :تازه های فناوری

[…] اولین گام پیکسار در حوزه واقعیت مجازی […]

trackback
کوکو: انیمیشنی که ترامپ را هدف قرار داده است ! - آلبالو :تازه های سرگرمی

[…] اولین گام پیکسار در حوزه واقعیت مجازی […]

بستن
بستن