اپلیکیشن اندرویدبازی

۲۰ بازی برتر اندرویدی در سال ۲۰۱۷ – بخش دوم

حتماً شما هم مانند دیگر افراد جامعه، بطور روزانه، قسمتی از روز را سرگرم بازی کردن با گوشی همراهتان هستید. شاید هم تاکنون برای پیدا کردن بازی مناسب خود با مشکلاتی مواجه شده‌اید. در ادامه لیستی از ۲۰ بازی اندرویدی را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید در اوقات فراغت خود نهایت لذت را از موبایل اندرویدی‌تان ببرید. در بخش اول با ۱۰ بازی برتر آشنا شدید و حالا با ۱۰ بازی دیگر آشنا می‌شویم:

You must build a boat

۲۰ بازی برتر اندرویدی - top 20 games android - بازی اندرویدی

همانند پدر این بازی اندرویدی (بازی ۱۰۰۰۰۰۰۰)، You Must Build A Boat هم از لحاظ گرافیکی بسیار ساده و بی آلایش طراحی شده است ولی در عین سادگی، واقعا تجربه خوبی از یک بازی موبایل برای شما به یادگار خواهد گذاشت. این بازی به زیبایی هر چه تمام تر توانسته یک بازی چینش موزاییک را با زندگی در زندان ترکیب کند.

در این بازی ، همانطور که از نامش مشخص است، باید با جمع‌آوری تجهیزات لازم، قایق خود را بسازید که البته در این راه هیولا ها هم به عنوان خدمه، به شما کمک خواهند کرد! در هر مرحله باید با تغییر سطر ها و ستون ها، بهترین ترکیب ممکن از حفاظ ها، کلید ها و دیگر اشیا انتخاب کرده و برای نبرد با دشمنان آماده شوید. گیم‌پلی این بازی شما را ترغیب می‌کند تا برای رفتن به مراحل بالاتر، چرخ ها و قایق خود را ارتقا دهید. هدف نهایی این بازی هم کامل شدن کشتی و رهایی از آن سرزمین است. (بازی ۱۰۰۰۰۰۰۰ هم دقیقاً سبک مشابهی داشت و باید ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ امتیاز برای آزادی خود کسب می‌کردید.)


YANKAI’S TRIANGLE

۲۰ بازی برتر اندرویدی - top 20 games android - بازی اندرویدی

شاید “کِنی سان“ را با بازی‌های مسابقه‌ایی عجیبش، Circa Infinity و Circa Affinity، بشناسید؛ بازی‌هایی که در آن‌ها باید از درون تعداد بی‌نهایت حلقه عبور کنید. Yankai’s Triangle اولین تجربه متفاوت این توسعه‌دهنده محسوب می‌شود. این بازی از نقطه هایی تشکیل می‌شود که باید در زمینی پر از مثلث های در حال رشد، آن‌ها را چرخانده تا نقاط هم‌رنگ در کنار هم قرار گیرند. پیدا کردن عنصری که این بازی را جذاب کرده است دشوار است، ولی به هر حال این بازی شما را مجذوب خود خواهد کرد.

می‌توان این بازی را در دسته بازی‌های فکری قرار داد که از عنصر پازل هم بهره می‌برد. بخاطر بسپارید که بعضی از مراحل، مخصوصا مرحله هایی که با غول‌های بزرگ مواجه می‌شوید، بسیار سخت و طاقت‌فرسا خواهند شد. “سان“ این بازی را نوعی نامه عاشقانه به مثلث ها خوانده است؛ شما هم در طول بازی، احساس خاصی نسبت به آن‌ها پیدا می‌کنید، شاید عشق، شاید هم نفرت !


۸۰ Days

۲۰ بازی برتر اندرویدی - top 20 games android - بازی اندرویدی

این بازی در‌واقع اقتباسی از کتاب “دور دنیا در ۸۰ روز“ نوشته “ژول ورن“ است که در آن از عنصر زیبایی‌های سبک استیم‌ پانک و داستان‌سرایی به خوبی استفاده شده است. شما نقش یک خدمتکار به نام “پاسپارتوت“ را بازی می‌کنید و باید مسیر خود را از شهری به شهری دیگر انتخاب کنید. البته می‌توانید سوار بر شتر مکانیکی شده و به نقاط مختلف کره زمین سه بعدی سفر کنید !


Slayaway Camp

۲۰ بازی برتر اندرویدی - top 20 games android - بازی اندرویدی

در دل این بازی اندرویدی ،سبک بازی پازلSokoban قرار داده شده ولی قسمت متفاوت این بازی همان چیزیست که روی این سبک پازل پیاده‌سازی شده است.

شما به عنوان یک شورشی باید تمام مشاوران نوجوانان که در کمپ تابستانی حضور دارند، به قتل برسانید. گرافیک این بازی مانند بازی‌های لگو بنظر می‌رسد و همین امر نیز توانسته جذابیت های فراوانی به این بازی ببخشد. از قابلیت “rewind“ در هنگامی که می‌افتید تا استخوان‌هایی که در آن زنده می‌شوید؛ تمام این جزئیات به شکلی کاملاً دوست‌داشتنی طراحی شده‌اند و شما را مجذوب خود می‌کنند.

در بعضی مراحل محدودیت‌هایی روی شما اعمال یا قابلیت‌های ویژه‌ای به شما داده می‌شود که با کمک‌شان می‌توانید دشمنان را نابود کنید، فراموش نکنید که استفاده از این ویژگی‌ها بدون عوارض جانبی نخواهد بود. بازی در این سرزمین خونین، معادل با لذت‌بردن محض است.


Lara Croft Go

۲۰ بازی برتر اندرویدی - top 20 games android - بازی اندرویدی

این بازی پازلی که از سری داستان‌های “تامب رایدر“ الهام گرفته شده، به سبک و سیاق بازی Hitman Go ساخته شده است. در بازی Hitman Go باید طوری مامورین حفاظتی را توسط “مامور ۴۷“ بکشید، که هیچ‌کس متوجه حضور شما نشود.

در بازی Lara Croft Go، اما تجربه پیچیده‌تری خواهید داشت؛ در اینجا نه تنها باید مامورین را به آرامی از پشت یا بغل خفه کنید، بلکه باید از موانع و مارپیچ های تو در تو هم گذر کنید. خوشبختانه شمارنده گام از این بازی حذف شده است که به شما مهلت کافی برای آزمون و خطا می‌دهد. اگر هم در مرحله‌ای شکست خوردید، طول مرحله‌ها آنقدر کوتاه هست که وقت زیادی را صرف دوباره بازی کردن نکنید. این بازی توانسته زاویه دید جدیدی به سری بازی‌های “تامب رایدر“ ایجاد کرده و به عنوان یک بازی اندرویدی موفقیت قابل قبولی داشته است. این نکته هم حائز اهمیت است که این بازی نیاز به اتصال اینترنت ندارد، در نتیجه می‌توانید در سفر های دراز مدت هوایی خود از آن لذت ببرید.


Mushroom 11

۲۰ بازی برتر اندرویدی - top 20 games android - بازی اندرویدی

می‌توانم به شما قول بدهم که این بازی اندرویدی از تمام بازی‌های دیگر شما متفاوت خواهد بود. در این بازی باید با هرس کردن سلول‌های آلوده به قارچ، از رشد آن‌ها جلوگیری کرده و به مراحل بالاتر بروید.

بخوانید: کشف حفره امنیتی که باعث آسیب پذیری ۴۱ درصد دستگاه های اندرویدی شده است!

با هرس دائمی و تغییر شکل قارچ‌ها می‌بینید که می‌توانید اشکال مختلفی با آن‌ها بسازید. این قارچ‌ها با قابلیت جابجایی خود، برای حل معماهای این بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با قرار دادن قارچ‌ها در جای مناسب باید عناصر دیگر بازی را جمع‌آوری کرده و به مراحل بالاتر بروید. تنها پس از دقایقی از گذشت این بازی متوجه می‌شوید که ساخت آن تنها از ذهنی خلاق و هوشمند ممکن خواهد بود.


Crashlands

۲۰ بازی برتر اندرویدی - top 20 games android - بازی اندرویدی

Crashlands بازی‌ایی در سبک بازی Don’t Starve است و برای کسانی ساخته شده که از تلاش برای زنده ماندن در شرایط وحشتناک به ستوه آمده‌اند. شما راننده یک کامیون فضایی هستید که وسیله نقلیه‌اش در سیاره‌ای بیگانه سقوط کرده است. در این بازی اندرویدی باید حداکثر منابع را گردآوری کرده و مقر خود را ساخته تا در نهایت از آن سیاره رهایی یابید. البته این بازی آنقدر ها هم بی‌هدف نیست. همانطور که در بازی به پیش می‌روید، می‌فهمید که در حال اجرای درخواست‌هایی هستید. همین عنصر توانسته این بازی اندرویدی را از بازی Don’t Starve مجزا نشان دهد. در آن بازی شما تنها باید برای بقای هرچه طولانی‌تر خود تلاش کنید.

با توجه به عدم وجود محدودیت در این بازی (می‌توانید به هر تعداد که خواستید ،بدون از دست دادن منابع، کشته شوید و دوباره زنده شوید)، بیشتر از آنکه ذهن خود را معطوف تجهیزات کنید، باید به فکر جنگ و مبارزه باشید. با همه این اوصاف این بازی اندرویدی به شدت جذاب و سرگرم کننده خواهد بود.


Heart Star

۲۰ بازی برتر اندرویدی - top 20 games android - بازی اندرویدی

این بازی توسط “جاسی سیمپانِن“ و برای Ludum Dare شماره ۴۸ نوشته شده است. این بازی هم در سبک سکوبازی است اما با این تفاوت که در اینجا بجای یک شخصیت، باید دو شخصیت را مدیریت کنید.

در مراحلی از آن باید هردو شخصیت را همزمان از مارپیچی رد کرده تا هرکدام به خروجی مناسب خود برسند. ممکن است در بعضی مواقع با مشکلات جدی روبرو شوید ولی عدم محدودیت در تکرار یک مرحله از بازی، خاطر شما را آرام نگاه می‌دارد.


Don’t Starve

۲۰ بازی برتر اندرویدی - top 20 games android - بازی اندرویدی

در بازی Don’t Starve قرار است بمیرید ! بیش از آنچه فکرش را بکنید در این بازی می‌میرید. شما در نقش یک دانشمند و یک فرد خلاق هستید که از خانه گرم و نرمش به بیرون رانده شده و حالا باید روی پای خودتان بایستید. در این بازی اندرویدی باید تا جایی که می‌توانید برای بقای خود راه‌های مختلف پیدا کنید. در اینجا برخی از عناصری که می‌توانند شما را بکشند نام می‌بریم: تاریکی، عنکبوت‌ها، گرسنگی و ترس‌ !‌

در طول هر روز باید موارد مورد نیاز برای طول شب‌تان را فراهم کنید و مطمئن شوید که خوردنی کافی هم بهمراه دارید. همچنین با استفاده از منابعی مثل علف، سنگ و چوب می‌توانید ابزار های مختلف بسازید. پس از اینکه بمیرید، بازی کاملاً به ابتدای خود برمی‌گردد.

این بازی به شدت بی‌رحم و خشن بنظر می‌رسد. به علاوه، ظاهراً سبک هنری طراحی آن ترکیبی از آثار “تیم بورتون“ و “ادوارد گوری“ می‌باشد.


Rayman: Legends

۲۰ بازی برتر اندرویدی - top 20 games android - بازی اندرویدی

اگر شما هم از طرفداران پرشمار سری بازی‌های “رِیمن“ بودید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً این بازی را هم امتحان کنید. با پیدا کردن و بازیابی تخم های گم شده، جنگل فرسوده را نجات دهید. این بازی همانقدر که برای بزرگسالان جذاب است، برای کودکان هم جذاب خواهد بود.

بخوانید: سایت های فروش مواد مخدر در وب تاریک بسته شدند !

مرجع
Cnet
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن