اخبار فناوری جهانرباتیک

جنگ ربات های غول‌‌پیکر: آمریکا علیه ژاپن !

شاید مسابقه‌های فوتبال رباتیک را تماشا کرده باشید. در این‌گونه مسابقات از ربات های کوچک و کم تحرک استفاده شده و به همین دلیل همیشه کمبود ربات های مسابقه‌ای بزرگتر حس می‌شد. در این میان آمریکا و ژاپن پیشقدم شده و اولین گام را در عرصه جنگ ربات ها برداشتند؛ آن‌ها همین سه شنبه در مبارزه‌ای رباتیک به مصاف هم می‌روند تا قدرت برتر در ساخت ربات های جنگجو را مشخص کنند. رقابت تن به تن این روبات‌های غول‌پیکر در Twitch بصورت زنده استریم می‌شود.

جنگ ربات های غول پیکر - Giant robots fight

تیم آمریکایی با هیولایی فلزی با ۴.۵ متر قد بنام “مگاباتز ام کی ۳“ (MegaBots Mk. III) به میدان می‌رود. این ربات که ۱۲ تن وزن دارد شاید شما را به یاد “ای دی ۲۰۹“ (ED-209)، ربات شیطانی فیلم “روبوکاپ“، بیاندازد.

بخوانید: هوش مصنوعی گوگل معادل یک کودک ۶ ساله

کدام‌یک در جنگ ربات ها عمل‌کرد بهتری خواهد داشت؟

وقتی که تیم آمریکایی سازنده ربات، مگاباتز، کار ساخت غول خود را به پایان رساند، کاری را کرد که هر آمریکایی‌ایی پس از رسیدن به قدرت انجام می‌دهد: دیگران را به مبارزه دعوت کرد !

ژاپنی‌ها نسبت به این چالش اشتیاق نشان دادند اما آن‌ها قوانینی هم برای خود داشتند. بنیان‌گذار شرکت “سایدوباشی“ اعلام کرده است که سوار کردن اسلحه های دوربرد مختلف بر روی یک ربات، کاری است که آمریکایی ها انجام می‌دهند. او خواست که جنگ ربات ها کاملاً تن به تن و بدون اسلحه های دوربرد انجام شود.

ربات ژاپنی، “کوراتاس‌“ (KURATAS)، یک متر کوتاه‌تر از رقیب آمریکایی بوده و وزن آن نیز حدوداً نصف رقیب است. اگر از روی تجربه بخواهیم نتیجه را مشخص کنیم؛ گفته می‌شود که ربات سنگین‌تر پیروز خواهد شد اما اینجا ما درباره روبات‌های پیشرفته صحبت می‌کنیم.

مهم نیست که در این جنگ ربات ها روی پیروزی کدام یک از آن‌ها حساب کرده‌اید؛ استثنائاً در این جنگ، همه ما برنده خواهیم بود. مبارزه ربات های غول‌آسا برای تفریح؛ شاید فکرش را نمی‌کردیم که به این زودی زمانش برسد. با این اوصاف تا چند سال دیگر باید منتظر لیگ مبارزات رباتی باشیم.

جنگ این ربات هارا می‌توانید در Twitch بصورت زنده تماشا کنید. در غیر اینصورت می‌توانید ریپلی های آن را در یوتیوب یا فیسبوک تماشا کنید.

بخوانید: ۲۰ بازی برتر اندرویدی

مرجع
thenextweb
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
چگونه بدون دانستن رمز عبور روتر ،به آن دسترسی داشته باشیم؟ - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
چگونه بدون دانستن رمز عبور روتر ،به آن دسترسی داشته باشیم؟ - آلبالو :تازه های فناوری

[…] جنگ ربات های غول‌‌پیکر: آمریکا علیه ژاپن ! […]

بستن
بستن