اخبار سینما و تلویزیون

متهم شدن جیمز توباک ،کارگردان هالیوودی، به آزار و اذیت جنسی

پس از خواندن اخبار سینمایی چند هفته اخیر، حس می‌کنید که انگار سدی فرو ریخته است. زنانی که سال‌ها توسط مردان قدرت‌مند هالیوود مورد اذیت و آزار قرار گرفته بودند، بالاخره سکوت خود را شکستند. چند هفته پیش بود که “نیویورک تایمز“ و “نیویورکر“ با انتشار مقاله های انفجاری‌ایی خود از آزار و اذیت های “هاروی وینستون“، مدیر شرکت “Miramax and Weinstein“، پرده برداشتند. در پی این کار، بیش از ۳۰ زن دیگر نیز در مصاحبه با “لوس آنجلس تایمز“ اعلام کرده‌اند که توسط کارگردان هالیوودی، جیمز توباک ، مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند:

این زن‌ها ادعا می‌کنند که جیمز توباک مردی است که برای دهه‌ها، بسیاری از زنانی که برای بازیگری استخدام می‌کرد، مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده و حتی به زنانی که بطور اتفاقی در خیابان می‌دید هم رحم نمی‌کرد. ببیشتر این زنان که سنی بین ۳۱ تا ۳۸ سال دارند، قبول کردند که صدایشان ضبط شود. روزنامه تایمز با افرادی که از این اتفاقاًت آگاه بوده‌اند نیز مصاحبه‌ای داشته است.“

گفتنی است که جیمز توباک بخاطر فیلم “باگزی(با بازی “وارن بیتی“) نامزد جایزه اسکار شده بود. طبق ادعای این زنها، جیمز توباک از شهرت و اعتبارش در سینمای هالییود برای آشنایی و فریب دادن زنان استفاده می‌کرده است. ( جالب است که این کارگردان، فیلمی با همین موضوع و به نام “Pick-up Artist“ نیز ساخته است.) طبق گزارش روزنامه تایمز، جیمز توباک در خیابان‌ به زنان نزدیک شده و به آن‌ها می‌گفته است:“اسم من جیمز توباک است. من یک کارگردان هستم. آیا فیلم ”سیاه و سفید” یا ”۲ دختر و ۱ پسر” را دیده‌اید؟“ با این مقدمه، او شروع به پرسیدن سؤال‌های بسیار شخصی در مورد بدن آن‌ها کرده و از این کار لذت می‌برده است. جزئیات دقیق بسیار شوکه‌کننده هستند و اگر مشکلی ندارید، می‌توانید در سایت روزنامه تایمز آن را مطالعه کنید.

رسوایی جنسی جیمز توباک - James Toback Sexual Harrasment
جیمز توباک

البته جیمز توباک تمام این اتهامات را رد کرده و می‌گوید که هیچ‌گاه این زنان را ندیده و در بهترین حالت تنها ۵ دقیقه با آن‌ها صحبت کرده و کار خاصی انجام نداده است. او ادعا می‌کند که بخاطر دیابت و مشکلات قلبی‌ای که دارد، انجام کار های که به آن‌ها متهم شده است برایش غیرممکن هستند. آخرین فیلم او با نام ”زندگی شخصی یک زن مدرن” نیز اخیراً در جشنواره فیلم ونیز اکران شد. چه نام عجیبی !

بخوانید: صحبت های جرد لتو در مورد نقش جوکر در جوخه انتحار ۲

مرجع
Screencrush
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
بازی تاج و تخت و ۱۶ پرسش بی‌پاسخ - بخش اول - آلبالو :تازه های فناوری۲۵ شخصیت برتر فیلم‌های کوانتین تارانتینو - آلبالو :تازه های فناوری نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
۲۵ شخصیت برتر فیلم‌های کوانتین تارانتینو - آلبالو :تازه های فناوری

[…] متهم شدن جیمز توباک ،کارگردان هالیوودی، به آزار و اذیت … […]

trackback
بازی تاج و تخت و ۱۶ پرسش بی‌پاسخ - بخش اول - آلبالو :تازه های فناوری

[…] متهم شدن جیمز توباک ،کارگردان هالیوودی، به آزار و اذیت … […]

بستن
بستن