سینما و تلویزیون

۲۵ شخصیت برتر فیلم‌های کوانتین تارانتینو

حدود ۲۵ سال پیش بود که فیلم “سگ های انباری(Reservoir Dogs) برای اولین بار اکران شد و مردم با سبک جنایی کوانتین تارانتینو آشنا شدند. او که کاملاً تحت تأثیر نسل گذشته‌ی فیلم‌های هالیوودی قرار دارد، به سرعت توانست خود را به عنوان یک الگوی هنری در سینِما جا بیاندازد. کوانتین تارانتینو علاوه بر فیلم‌های فوق‌العاده‌ای که ساخته است، توانسته شخصیت‌هایی خلق کند که پس از گذشت ۲۵ سال هنوز هم فراموش نشده‌اند. برای بزرگداشت ۲۵امین سال تولد فیلم‌های کوانتین تارانتینو، ۲۵ شخصیت جذاب از ۹ فیلم او انتخاب کرده‌ایم که در ادامه مطالعه می‌کنیم.

آثار کوتاهی مثل “تولد بهترین دوست من“ و “چهار اتاق“ در این لیست درنظر گرفته نشده‌اند. همچنین فیلم‌هایی که توسط او نوشته ولی کارگردانی نشده‌اند (مثل “از غروب تا س پیده‌دم“ و “رومانس واقعی“) نیز حساب نشده‌اند. پیدا کردن شخصیت‌های خوب از بین همین ۹ فیلم کافی بود؛ اگرچه رتبه بندی آن‌ها کاری بسیار دشوار بود. از زمانی که فیلم “سگ های انباری“ اکران شد، تارانتینو آنقدر شخصیت‌های جذابی را به نمایش گذاشته است که انتخاب ۲۵ تای برتر آن کاری واقعاً سخت است.

بدون سخن اضافه، به سراغ لیست ۲۵ شخصیت برتر (از خوب به خیلی خوب) فیلم‌های کوانتین تارانتینو می‌رویم.

۲۵. گروهبان “دانی دونوویتز“، فیلم “حرامزاده های لعنتی“

شخصیت های برتر فیلم های کوانتین تارانتینو

یک مرد یهودی، مهربان، باهوش ولی خجالتی که قلبی پاک دارد؛ این شخصیت کاملاً مطابق فرهنگ عمومی شکل گرفته است. این شخصیت در‌واقع نماینده تمام یهودی‌هایی است که توسط ارتش نازی ها قتل عام شدند. او برای رسیدن به حق و عدالت، با رژیم نازی ها به مقابله برمی‌خیزد. صحنه‌هایی که این شخصیت در آن‌ها نقش دارد، جزء موثرترین بخش‌های فیلم هستند. واقعاً فکر کرده‌اید که چه کسی به صورت “ریچارد اسپنسر“ مشت می‌زند ؟!

مقاله مرتبط: متهم شدن کارگردان هالیوودی به آزار و اذیت جنسی


۲۴. آقای نارنجی (Mr. Orange)، فیلم “سگ های انباری“

شخصیت های برتر فیلم های کوانتین تارانتینو

مسلماً آقای صورتی شخصیت محبوب من نیز هست ! در‌واقع شخصیت محبوب همه تماشاگران است ! در حالی که همه فکر می‌کنند “استیو بوشِمی“ و “مایکل مَدسن“ به‌یادماندنی ترین صحنه‌ها را در این فیلم خلق می‌کنند، این شخصیت آقای نارنجی ( با بازی “تیم راث“) است که به شکلی نامحسوس اصلی‌ترین نقش را ایفا می‌کند. چرا؟ او می‌تواند در نقش یک پلیس مخفی، ۵ خلافکار را دستگیر کند، یک باند مافیایی را به زیر بکشد و با وجود خون‌ریزی وحشتناک خود، زنده بماند ! داد و فریاد هایش در صندلی عقب ماشین و در انبار بسیار جذاب است. البته بهترین صحنه بازی او، بخش کمد است؛ در اینجا آقای نارنجی را می‌بینیم که در طول چندین دقیقه هیجان‌انگیز به زندگی بازمی‌گردد.


۲۳. آقای سفید (Mr. White)، فیلم “سگ های انباری

شخصیت های برتر فیلم های کوانتین تارانتینو

بزن بریم تاکو بخوریم“، “واقعا تو سیب زمینی سرخ کرده و نوشابه‌ خودتو فراموش می‌کنی؟“، “نگران نباش خوب میشی، بهم بگو خوب میشی، بگو لعنتی !“؛ شخصیت آقای سفید (با بازیگری “هاروی کیتل“) خوش شانس بوده و تقریباً تمام دیالوگ های برتر فیلم ابتدایی کوانتین تارانتینو را تصاحب کرده است. به علاوه اینکه ارتباط نزدیک او با آقای نارنجی، نوعی حس اعتماد و دوستی در مخاطب ایجاد می‌کند. در حالی که شخصیت آقای نارنجی همیشه سعی می‌کند زندگی خود را در چارچوب قانون سپری کند، آقای سفید از قوانین خودش به مانند قوانین مذهبی پیروی می‌کند. او معتقد است که هرکسی باید بتواند بدون قتل و خونریزی، درآمد مالی داشته باشد. به همین دلیل هم او جزء آن دسته از شخصیت‌های فیلم‌های کوانتین تارانتینو است که واقعاً قابل احترامند.“حالا دفترچه یادداشتو بزار کنار“!


۲۲. ستوان “آلدو راین“، فیلم “حرامزاده های لعنتی“

شخصیت های برتر فیلم های کوانتین تارانتینو

اگر این فیلم را دیده باشید، هیچ‌وقت نمی‌توانید صحنه‌هایی را از یاد ببرید که “برد پیت“ کلمه ٬نازی٬ را با لحظه تونسی ادا می‌کرد. ستوان رده بالای او تنها یک آدم عادی نیست و همانند لکه‌ای خون بر روی یک لباس سفید، خود را به دید عموم می‌رساند. می‌توانید بارها و بارها صحنه‌ی معرفی “هانس لاندا“ (با بازی کریستوف والتز) توسط “آلدو راین“ را تماشا کنید؛ می‌بینید که در طول این صحنه‌ها، او هیچ تلاش مشهودی برای صحبت کردن با لهجه ایتالیایی انجام نمی‌دهد ! در بعضی مواقع، شخصیت او واقعاً خنده‌دار است و حتی می‌تواند در لیست ۵ شخصیت برتر“برد پیت“ نیز قرار بگیرد.


۲۱. “اِل درایور“، فیلم “بیل را بکش“

شخصیت های برتر فیلم های کوانتین تارانتینو

او ابتدا در نقش یک پرستار و با چشم‌بندی بر چشم دیده می‌شود. حال و هوای این فیلم به مانند فیلم‌ ترسناک Twisted Nerve ساخته سال ۱۹۶۸ است. اما در این فیلم، “داریل هانا“ نقش یک قاتل شیطانی را بازی می‌کند که با خونسردی خود شخصیتی بسیار جذاب را خلق کرده است. “اِل درایور“ با توجه به دانش خود از مار های سمی و تجربه کار با شمشیرش، توانسته جایگاه مناسبی در “جوخه قاتلان مار افعی“ پیدا کند. باید اعتراف کرد که اسلحه های استفاده شده در این فیلم واقعاً خلاقانه و متفاوت هستند !


۲۰. “مارسلوس والاس“، فیلم “پالپ فیکشن“

شخصیت های برتر فیلم های کوانتین تارانتینو

تقریباً همه ما می‌دانیم مارسلوس والاس چه شکلی است. (در واقع می‌دانیم که شبیه چه نیست !) و می‌دانیم که اگر از دست کسی عصبانی شود چه اتفاقی قرار است بیفتد. دیالوگ های بی‌نظیر این فیلم توانسته‌اند بخش بزرگی از زبان محاوره‌ای ما را تشکیل دهند. با وجود اینکه نقش‌های جذاب زیادی در فیلم “پالپ فیکشن“ حضور دارند، اما هیچکدام به پیچیدگی شخصیت رئیس خلافکاران (با بازی “وینگ رامز“) نیست. قبل از اینکه بطور مستقیم شخصیت او را ببینیم، می‌شنویم که شخصیت‌های دیگر درباره او صحبت می‌کنند؛ اما وقتی که برای اولین بار او را می‌بینیم، دقیقاً معنای حرف‌های گفته شده درباره او را درک می‌کنیم. راستی چرا او در پشت سر خود یک بانداژ بسته بود؟ آیا واقعاً روحش از سر خود بیرون کشیده و در داخل چمدان گذاشته بود ؟!

بخوانید: صحبت های جرد لتو در مورد جوکر فیلم جوخه انتحار ۲

مرجع
ScreenCrush
تگ

8
نظر شما چیست؟

avatar
8 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
تمام فیلم هایی که هارلی کویین در آنها نقش آفرینی خواهد کرد - آلبالوبازی تاج و تخت و ۱۶ پرسش بی‌پاسخ - بخش اول - آلبالوعکس‌هایی کمیاب از پشت صحنه "سگ های انباری"(Reservoir Dogs)سریال مردگان متحرک تا ۳۰ سال دیگر ادامه دارد ! - آلبالو :تازه های سرگرمیکیت هرینگتون در سریال جدید شبکه HBO - آلبالو :تازه های سرگرمی نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
۲۵ شخصیت برتر فیلم‌های کوانتین تارانتینو – بخش سوم - آلبالو :تازه های فناوری

[…] بخش اول و دوم این مقاله با چندین شخصیت معروف و شناخته شده از […]

trackback
بازسازی شخصیت ریچل در فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ - آلبالو :تازه های سرگرمی

[…] بخوانید: ۲۵ شخصیت برتر فیلم های کوانتین تارانتینو […]

trackback
۲۵ شخصیت برتر فیلم‌های کوانتین تارانتینو – بخش نهایی - آلبالو :تازه های سرگرمی

[…] بخش‌های اول، دوم و سوم با بیشتر شخصیت‌های محبوب فیلم‌های کوانتین […]

trackback
کیت هرینگتون در سریال جدید شبکه HBO - آلبالو :تازه های سرگرمی

[…] بخوانید: ۲۵ شخصیت برتر فیلم های کوانتین تارانتینو […]

trackback
سریال مردگان متحرک تا ۳۰ سال دیگر ادامه دارد ! - آلبالو :تازه های سرگرمی

[…] بخوانید: ۲۵ شخصیت برتر فیلم های کوانتین تارانتینو […]

trackback
عکس‌هایی کمیاب از پشت صحنه "سگ های انباری"(Reservoir Dogs)

[…] مقاله مرتبط: ۲۵ شخصیت برتر فیلم های کوانتین تارانتینو […]

trackback
بازی تاج و تخت و ۱۶ پرسش بی‌پاسخ - بخش اول - آلبالو

[…] بخوانید: ۲۵ شخصیت برتر فیلم های کوانتین تارانتینو […]

trackback
تمام فیلم هایی که هارلی کویین در آنها نقش آفرینی خواهد کرد - آلبالو

[…] ۲۵ شخصیت برتر فیلم‌های کوانتین تارانتینو […]

بستن
بستن