اخبار سریال و تلویزیون

مردگان متحرک ضعیف‌ترین فصل خود را تجربه می‌کند

فصل هشتم مردگان متحرک پایین‌ترین امتیازات را از زمان فصل دوم کسب کرده است

فصل هشتم سریال مردگان متحرک به نقاط حساس و پر پیچ و تاب داستان خود (که از کتاب مصور All Out War اقتباس شده است)  نزدیک میشود، اما همچنان به روند ناامید کننده و ضعیف اش ادامه میدهد و پایین ترین امتیازات از زمان فصل دوم سریال را کسب کرده است. امتیازات ضعیف از زمان پخش فصل هفتم سریال مردگان متحرک به مشکلی برای این سریال تبدیل شده است. تصمیمات داستانی بحث برانگیز و نیز نارضایتی از شخصیت‌های داستان به نظر می‌رسد که باعث ناامیدی بسیاری از طرفداران قدیمی سریال شده است.

قسمتی که یکشنبه پیش پخش شد، دوباره از صحنه‌های اکشن پر بود. گروهی از اهالی اسکندریه به رهبری آرون به پناهگاه نیگان حمله کردند و یک درگیری طولانی مدت و پر سروصدا با گروهی از بازماندگان داشتند و به آن‌ها درس کثیفی دادند که چگونه می‌توان زامبی‌ها را به برنامه‌های جنگی اضافه کرد. تارا و عیسی در طی مأموریت خودشان درگیر جنگ دیگری شدند و فرصتی پیدا کردند که مناظره‌ای اخلاقی درباره نحوه برخورد با دشمنانشان با یکدیگر بکنند. ازکیل به کارول درس رهبری داد، در حالی که مورگان به رهایی نزدیک‌تر می‌شود. این قسمت با ملاقات ریک و مورالس به اوج رسید؛ شخصیتی که از فصل اول تا الآن دیگر دیده نشده بود.

بخوانید: سریال مردگان متحرک تا ۳۰ سال دیگر ادامه دارد!

به نظر می‌رسد که بینندگان از آنچه مردگان متحرک در فصل هشتم خود ارائه می‌دهد، راضی نیستند؛ قسمتی که یکشنبه گذشته پخش شد پایین‌ترین امتیازات را از زمان فصل دوم سریال دریافت کرده است که در آن موقع سریال هنوز به یکی از نمادهای عصر جدید سریال‌های تلویزیونی تبدیل نشده بود. بنا به آمار سایت TV By The Numbers قسمت دوم سریال ۴ میلیون بیننده را به خود جذب کرد که برای کسب رتبه اول در میان سریال‌های یک شبکه خصوصی آمار خوبی است، اما با آن آمار همیشگی مردگان متحرک که به آن عادت کرده بودیم، تفاوت بسیار دارد. پس از قسمت دوم فصل هفت با ۱۲٫۴ میلیون بیننده، پیش‌بینی می‌شد میانگین تماشاگران سریال چیزی حدود ۸٫۹ میلیون نفر باشد که آمار واقعی به طرز شوک‌آوری بسیار پایین‌تر از آن اعلام شد.

کاهش امتیازات تبدیل به یک روند عادی برای مردگان متحرک شده است. با وجود هیجانی که در میان طرفداران سریال در دو هفته پیش ایجاد شده بود، اما تنها ۱۱٫۴ میلیون نفر به تماشای سریال نشستند که کمترین میزان تماشاگر از زمان فصل سوم تا به اینجاست و فاصله بسیاری با آمار ۱۷ میلیون بیننده‌ای دارد که سال گذشته به تماشای له شدن جمجمه‌های گلن و آبراهام توسط نیگان در قسمت اول فصل هفتم نشستند. قسمت آغازین فصل پیشین با آن خشونت افسارگسیخته، شاید به نقطه عطفی برای بسیاری از بینندگان تبدیل شد و باعث شد که آن‌ها دیگر سریال را دنبال نکنند؛ همان‌طور که آمار کاهش بینندگان را به مرور در سال گذشته نشان می‌داد و سریال دیگر نتوانست آن تعداد از بیننده را دوباره به خود جذب کند.

مردگان متحرک, The Walking Dead

دلایل گوناگونی وجود دارد که سریال چنین امتیازات ضعیف و نیز آمار بیننده پایینی را کسب کرده است؛ رقابت با سریال جدید شبکه FOX یعنی The 100 که هم‌زمان با مردگان متحرک شروع به پخش شده است، یکی از آن‌هاست. البته همه می‌دانند که مردگان متحرک مدتی است که حوصله بینندگان را سر می‌برد و به نظر نمی‌رسد که راهی برای برطرف کردن آن پیدا کرده باشد. بسیاری از طرفداران سریال را بعد از دیدن فصل هفتم رها کرده‌اند. آن‌ها دین مورگان را در نقش نیگان شیطانی دوست ندارند. هر اندازه که سریال از یک اثر با داستان قویِ شخصیت محور به یک کارتون اکشن تبدیل می‌شود؛ به همان اندازه اصالت خود را از دست می‌دهد. مردگان متحرک اکنون به یک اثر اکشن مضحک خسته‌کننده تبدیل شده است و با آن سریال جذاب دلهره‌آور با داستان آخرالزمانی با تِم زامبی که میلیون‌ها نفر را در سراسر دنیا به خود جذب کرد، فاصله زیادی دارد.

در حالی که این فصل قرار است دربردارنده خشونت بیشتر، مرگ‌های بیشتر و البته نیگان بیشتر باشد؛ (گمان می‌کردیم که او را در قسمت پیش رو نخواهیم دید، ولی از قرار معلوم حضور بسیار پررنگی خواهد داشت!) به نظر نمی‌رسد که مردگان متحرک بتواند بیننده‌هایی که مدام در حال کمتر شدن هستند را دوباره به سوی خود جذب کند.

بخوانید: عکس کمیاب از پشت صحنه فیلم سگ های انباری (Reservoir dogs)

مرجع
ScreenRant
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
نقد سریال چیز های عجیب (Stranger Things) - آلبالو :تازه های سرگرمیهدف مورالس از بازگشت به سریال مردگان متحرک - آلبالو :تازه های سرگرمی نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
هدف مورالس از بازگشت به سریال مردگان متحرک - آلبالو :تازه های سرگرمی

[…] مردگان متحرک ضعیف‌ترین فصل خود را تجربه می‌کند […]

trackback
نقد سریال چیز های عجیب (Stranger Things) - آلبالو :تازه های سرگرمی

[…] مردگان متحرک ضعیف‌ترین فصل خود را تجربه می‌کند […]

بستن
بستن