اخبار سریال و تلویزیون

هدف مورالس از بازگشت به سریال مردگان متحرک

در قسمت سوم منتشر شده از سریال مردگان متحرک شاهد بودیم که “ریک“، بار دیگر با “مورالس“ روبرو شد. مورالس یکی از اعضای گروه نجات‌یافتگان بود که در آتلانتا و در فصل اول این سریال، با ریک همراه شده بود. از همان فصل اول تاکنون خبری از این شخصیت نشنیده بودیم و حضور دوباره او، مخاطبان را به چالش کشیده است. ظاهراً او بازگشته تا با ریک متحد شده و در ارتش او بجنگد !

هشدار: این مقاله شامل اسپلویرهایی از قسمت سوم فصل هشتم سریال مردگان متحرک است !

در قسمت چهارم که “هیولا ها“ نام دارد، مورالس از سال‌های جدایی‌اش برای ریک تعریف می‌کند. همانطور که خیلی‌ها هم حدس می‌زدند، خانواده او نتوانستند از سفر به بیرمنگام جان سالم به‌در ببرند، گرچه او هیچ جزئیاتی درباره نحوه‌ی کشته شدن آن‌ها را افشا نمی‌کند. مرگ خانواده‌اش، ذهن مورالس را درگیر کرده و هنگامی که در بدترین شرایط روحی به سر می‌برده است، گروه “نجات‌دهندگان“ او را پیدا کرده و به او پناهگاه و انگیزه‌ی زندگی داده‌اند. همچنین بنظر می‌رسد مورالس کینه‌ی اندکی از ریک هم به دل گرفته است؛ مشخص نیست که آیا او ریک را مقصر کشته شدن خانواده‌اش می‌داند یا اینکه در جنگ نیگان نفرت زیادی از ریک پیدا کرده است. این مسأله وقتی جدی‌تر می‌شود که مورالس متوجه می‌شود این ریک که در الکساندریا‌ است، همان ریکی‌ست که در آتلانتا بوده است.

سریال مردگان متحرک - ریک - دریل - TWD - The Walking Dead

به هر حال، همه این‌ها ارزش چندانی ندارند؛ هنگامی که مکالمه‌ی ریک و مورالس به اوج می‌رسد، “دریل“ از پشت به مورالس نزدیک شده و با یک گلوله او را می‌کشد ! به همین راحتی، شخصیتی که پس از ۷ هفت فصل به سریال مردگان متحرک بازگشته بود، پس از تنها ۱۰ دقیقه و به شکلی خشن از داستان حذف شد. شاید این کار برای یادآوری زمانی است که همه‌ی این شخصیت ها، قاتلان حرفه‌ای نبودند !

بخوانید: فصل هشتم مردگان متحرک پایین‌ترین امتیازات را کسب می‌کند !

با این اوصاف، آیا بازگشت مورالس هدف خاصی را دنبال می‌کرد ؟ ظاهر شدن مورالس در صحنه‌ی بعد از اینکه ریک “گریسی“، نوزادی در کمپ “نجات‌دهندگان“، را پیدا می‌کند نشان‌دهنده‌ی این است که همه‌ی اعضای نجات‌دهندگان هم خبیث نیستند(حداقل در ابتدای حضورش و قبل از دیالوگ پر شور او چنین برداشتی می‌توانستیم بکنیم). بازگشت او همچنین می‌توانست به معنای تغییر موضع دادن او باشد؛‌ شاید ریک می‌توانست با یادآوری خاطرات قدیمی و شخصیت او در روز های گذشته، او را به ارتش خود ملحق کند. البته کشته شدن او تنها پس از گذشت دقایقی از بازگشت شوکه‌کننده‌اش همه احتمالات را برهم می‌زند.

سریال مردگان متحرک - ریک - دریل - TWD - The Walking Dead

حال به سؤال اصلی برمی‌گردیم؛ چرا مورالس، شخصیتی که از فصل اول دیگر او را ندیده‌ بودیم، به طور ناگهانی بازگشت و همانطور هم ناپدید شد ؟ احتمال این وجود دارد که در این صحنه، بجای اینکه شخص کشته شده اهمیت داشته باشد، قاتل در مرکز توجه باشد ! پس از کشته شدن مورالس توسط دریل، ریک او را بخاطر کشتن مورالس سرزنش می‌کند. ریک می‌گوید که مورالس از افراد گروه آتلانتا بوده و این را به نحوی می‌گوید که گویا دریل کار اشتباهی مرتکب شده است. دریل نیز در جواب می‌گوید:“می‌دونستم اون کیه و اصلاً برام اهمیتی نداره“. این طرز حرف زدن حتی برای آدمی مثل دریل هم خشن و بی‌رحمانه است.

ریک با شنیدن پاسخ دریل پا پس می‌کشد و این صحبت‌ها به انتها می‌رسد و داستان به پیش می‌رود. در دقایق پایانی این قسمت، گروه ریک با یکی از “نجات‌دهندگان“ روبرو می‌شود که اسلحه‌هایش را تسلیم کرده و ریک ادعا می‌کند که به او اعتماد دارد. ریک به او پیشنهاد می‌کند که در صورت لو دادن محل اسلحه‌های “نجات‌دهندگان“، به او وسیله‌ی سفر و بنزین خواهد داد. بعد از اینکه این مرد اطلاعات لازم را در اختیار ریک قرار می‌دهد، دریل او را می‌کشد. حتی با اندک بی‌خیالی‌ایی که در چهره‌ی ریک دیده می‌شود، می‌توان نوعی گسستگی را در میان اعضای گروه، مخصوصاً ریک و مگی، با دریل حس کرد. اگر دریل بخواهد به کشتار بی‌رحمانه‌ی خود ادامه دهد، با افراد زیادی به مشکل خواهد خورد. شاید کشتن گزینه‌ی ساده‌ای بنظر برسد، اما در این صورت آن‌ها با “نجات‌دهندگان“ هیچ تفاوتی نخواهند داشت.

پس شاید هدف سریال مردگان متحرک از بازگرداندن مورالس این بوده است که نشان دهند دریل به نقطه‌ای رسیده است که هرکسی را که در راهش قرار بگیرد، بدون توجه به اینکه او کیست یا که بوده است، خواهد کشت. دو احتمال وجود دارد؛ یکی که الان گفته شد و دیگری اینکه بازگشت مورالس کاملاً بی‌هدف بوده و صرفاً لحظه‌ای برای خنده و شوخی ایجاد کرده است !

بخوانید: مردگان متحرک تا ۳۰ سال دیگر هم ادامه خواهد داشت !

مرجع
ScreenRant
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن