باکس آفیس

فروش خیره‌کننده فیلم ثور: راگناروک

فروش جهانی فیلم ثور: راگناروک (Thor: Ragnarok) از مرز ۷۰۰ میلیون دلار گذشت. موفقیت مالی این فیلم ابرقهرمانی، موفقیت این فیلم را در جلب رضایت منتقدین کامل کرد. راگناروک توانسته بود میانگین امتیاز ۹۲/۱۰۰ را در سایت Rotten Tomatoes به ثبت برساند.

با وجود کارگردانی مانند تایکا وایتیتی (کارگردان آثاری مانند What we do in the shadows و Hunt for the wilderpeople) از سومین قسمت سه‌گانه ثور انتظار زیادی می‌رفت. حال با گذشتن کمتر از سه هفته از اکران فیلم، ثور: راگناروک نه تنها انتظارات را برآورده کرده است؛ بلکه بسیار فراتر از انتظارات ظاهر شده است.

پخش کننده فیلم خبر داده است که فیلم تاکنون به فروشی معادل ۷۳۸ میلیون دلار در گیشه جهانی کسب کرده است. فروش ثور: راگناروک تا کنون فروش دو فیلم پیشین سه‌گانه ثور، ثور ۲۰۱۱ (فروش ۴۴۹ میلیون دلاری) و ثور: جهان تاریک ۲۰۱۳ (فروش ۶۶۴ میلیون دلاری) را پشت سر گذاشته است. ثور: راگناروک قطعاً به زودی فروش جهانی ۸۰۰ میلیون دلاری را تجربه خواهد کرد؛ که این فیلم را به همراه نگهبانان کهکشان: قسمت دوم و مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه، به سومین فیلم مارول در سال ۲۰۱۷ تبدیل می‌کند که چنین فروشی را تجربه می‌کند.

حال ثور: راگناروک با هنرمندی ستارگانی مانند کریس همسورث و کیت بلانشت مجبور به رقابت با فیلم جدید کمپانی برادران وارنر، لیگ عدالت شده است که جمعه گذشته اکرانش را آغاز کرد و تا به کنون فروش جهانی ۲۸۱ میلیون دلاری دسته پیدا کرده است. ولی بنا به گزارش‌ها، لیگ عدالت باید ۶۰۰ میلیون دلار بفروشد تا بتواند هزینه تولیدش را صاف کند که بار سنگینی را بر روی دوش بتمن و رفقایش می‌گذارد. البته کمپانی برادران وارنر خوش‌شانس است که فصل تعطیلات در راه است و لیگ عدالت فرصت زیادی دارد که خودش را همچنان در صدر جدول فروش نگه دارد.

 ثور: راگناروک, Thor: Ragnarok

صحنه‌های اکشن بی‌نظیری مانند صحنه نبرد هالک با گرگ عظیم‌الجثه در فیلم وجود دارد. در کنار این صحنه‌ها، روابط جالبی را میان شخصیت‌های اصلی داستان شاهد هستیم؛ همچنین شاید بتوان گفت که بهترین شخصیت فرعی در تاریخ فیلم‌های ابرقهرمانی را در این فیلم دیده باشیم؛ کورگ! کورگ، مبارز قوی‌هیکل و نیرومندی که نقش او توسط خود کارگردان فیلم، وایتیتی، با کمک جلوه‌های ویژه بازی می‌شود. بد نیست که بدانید وایتیتی چهار نقش متفاوت را در این فیلم بازی کرده است! برای درک اهمیت و شگفت‌انگیزی کورگ، این را بدانید که او پوستر مخصوص به خودش را در تبلیغات فیلم دارد؛ گرچه تا فیلم را ندیده باشید، متوجه حرف ما نخواهید شد.

تنها چند ماه تا اکران فیلم انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت مانده است و هواداران باید برای دیدن ادامه ماجراهای ثور و هالک باید اندکی صبر کنند. با توجه به فیلم‌های اخیر مارول، به نظر می‌رسد که مارول چیزهای زیادی برای کسب رضایت مخاطبان در چنته داشته باشد.

ثور: راگناروک فیلمی بود که کاملاً در خدمت طرفداران و به مذاق آن‌ها بود و آن‌ها را به مرز افراط رساند. حال، تصور آنکه نسخه سوم انتقام جویان روند مشابهی را دنبال نکند و وسواس‌ها و ویژگی‌های مخصوص خود را نداشته باشد، کمی دشوار است.

بخوانید: گل گدت:”اگر برت رتنر باشد، در زن شگفت انگیز ۲ نخواهم بود”

مرجع
screenrant.com
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
اولین تریلر رسمی فیلم "Avengers: Infinity War" - آلبالو :تازه های سرگرمی نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
اولین تریلر رسمی فیلم "Avengers: Infinity War" - آلبالو :تازه های سرگرمی

[…] فروش خیره‌کننده فیلم ثور: راگناروک […]

بستن
بستن