اخبار سریال و تلویزیون

هکر شبکه HBO شناسایی شد

زمان زیادی از منتشر شدن اخبار مبنی بر هک شدن شبکه HBO نمی‌گذرد و حالا گزارش های جدید بدست ما رسیده است. هکر شبکه HBO توانسته بود به فایل‌های این شبکه که شامل فیلمنامه هایی از قسمت‌های پخش نشده سریال بازی تاج و تخت ( و دیگر سریال های این شبکه) می‌شود، دسترسی پیدا کند و در نتیجه‌ی این کار، شاهد لو رفتن چند قسمت پایانی این سریال محبوب بودیم. امروز فدرال آمریکا به طور رسمی اعلام کرد که این مجرم را شناسایی کرده است؛ او یک هکر ایرانی است که حالا در لیست مجرمین تحت تعقیب “اف بی آی“ قرار گرفته است.

طبق گزارش Entertainment Weekly، اف بی آی و دفتر دادستانی آمریکا در منطقه جنوبی شهر نیویورک تأیید کرده‌اند که “بهزاد مصری“، هکر شبکه HBO‌ ، به عنوان مجرم شناخته شده و بخاطر این جرایم محکوم می‌شود: دزدیدن اطلاعات خصوصی، شامل اطلاعاتی از قسمت‌های پخش نشده (در آن زمان) سریال های تلویزیونی مثل بازی تاج و تخت – اخاذی کردن از شبکه HBO. علاوه بر دزدیدن اطلاعات این شبکه، مصری اقدام به یک اخاذی ۶ میلیون دلاری از این شبکه کرده بود که البته این پول را به واحد بیت‌کوین (Bitcoin) تقاضا کرده بود تا از عدم ردگیری آن مطمئن شود. البته هنوز مشخص نیست که آیا این هزینه پرداخت شده است یا خیر.

بهزار مصری - Behzad Mesri - هکر شبکه HBO
تصویری از بهزاد مصری

بخوانید: جان اسنو در سریال جدیدش‌!

مصری به عنوان یکی از اعضای تیم هکری “ترک های کلاه سیاه“ شناخته شده بود و تجربه هک کردن برای مقاصد نظامی کشورش را نیز در کارنامه دارد. شبکه تلویزیونی مذکور هم در پاسخ به این اقدام فدرال آمریکا و منتشر شدن نام هکر شبکه HBO ، در بیانیه‌ای اعلام کرد:“ این شبکه در گذشته نیز اعلام کرده بود که از همان مراحل اول تحقیقات این حادثه سایبری، با مامورین قانون همکاری کرده است. در مورد مسائل جنایی نیز ترجیح می‌دهیم اظهار نظری نداشته باشیم.“

گفتنی است که این حادثه در ماه آگوست رخ داد و در نتیجه‌ی آن، قسمت‌هایی پخش نشده از سریال هایی مثل “رقاصان باله“(Ballers)، “اتاق ۱۰۴“ (Room 104)، “هیجانت را تحت کنترل خودت داشته باش“(Curb Your Enthusiasm“ در کنار چندین فیلمنامه از سریال “بازی تاج و تخت“ منتشر شده بود. البته منتشر شدن خود این قسمت‌ها کار هکر شبکه HBO نبوده و اشتباه در پخش اعلام شده است.

اما در کنار این اخبار باید بگوییم که ساخت فصل هشتم از تابستان سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز خواهد شد، که البته احتمال می‌رود از آن زمان، دوباره اخباری مبنی بر لو رفتن قسمت‌های جدید نیز منتشر شود. می‌توانید تا از آن زمان از سریال هایی که مشابه آن ساخته شده‌اند لذت ببرید !

مرجع
ScreenCrush
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
نقد فیلم "سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری" - آلبالو :تازه های سرگرمی نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
نقد فیلم "سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری" - آلبالو :تازه های سرگرمی

[…] بخوانید: هکر سریال بازی تاج و تخت شناسایی شد ! […]

بستن
بستن