اخبار سینماییباکس آفیس

لیگ عدالت گیشه را به کوکو باخت

فیلم “کوکو“، فیلم مشترک دو استودیوی دیزنی و پیکسار در چهارشنبه گذشته اکران شد و فروش افتتاحیه و آخر هفته آن آن‌قدر بالا بود که فیلم ابرقهرمانی جدید DC، “لیگ عدالت” را در گیشه پشت سر گذاشت. اکران فیلم‌های فصل تعطیلات به‌طور رسمی از چهارشنبه گذشته با اکران سه فیلم آغاز شد: انیمیشن مشترک “دیزنی” و “پیکسار“، کوکو که درباره فستیوال روز مرده‌ها در مکزیک است؛ فیلم کمدی، درام، بیوگرافی اقتباس شده از زندگی چارلز دیکنز به نام “مردی که کریسمس را اختراع کرد“؛ و فیلم تریلر جدید دنزل واشنگتن به نام “رومن جی اسرائیل“.

هر سه فیلم رقابت سختی با لیگ عدالت دارند؛ لیگ عدالت توانست در افتتاحیه خود ۹۴ میلیون دلار فروش کند و از هفته گذشته تا الآن به فروش ۱۲۰ میلیون دلاری رسیده که کمترین میزان فروش در سری DCEU است. به نظر می‌رسد که فیلم ابرقهرمانی جدید DC حضور کوتاهی در صدر جدول فروش داخل آمریکا داشته باشد

بنا به گزارش هالیوود ریپورتر، کوکو در چهارشنبه گذشته در ۳۹۸۷ سالن سینما در آمریکا، ۱۳ میلیون دلار (با ۲٫۳ میلیون پیش‌خرید بلیت در روز گذشته‌اش) کسب کرد و لیگ عدالت در همان روز، در ۴۰۵۱ سالن سینما در آمریکا، فروش ۱۰٫۵ میلیون دلاری را تجربه کرد تا در جایگاه دوم گیشه فروش قرار گیرد؛ لیگ عدالت تا کنون ۱۲۲٫۴ میلیون دلار فروش کرده است.

کوکو, coco, انیمیشن, گیشه, لیگ عدالت, Justice League

در پنج روز تعطیلات پیش رو، پیش‌بینی‌ها گیشه بر فروش ۷۰ میلیون دلاری کوکو و ۶۲ میلیون دلاری لیگ عدالت است. فیلم درام جدید جولیا رابرتز و جیکوب ترمبلی، “حیرت” که آخر هفته گذشته فروش افتتاحیه ۲۷ میلیون دلاری داشت و چهارشنبه گذشته توانست ۶ میلیون دلار در ۳۱۴۰ سالن سینما بفروشد تا در جدول فروش در رده سوم قرار بگیرد و انتظار می‌رود که ۳۸ میلیون دلار در تعطیلات پنج روزه پیش رو فروش داشته باشد.

با افتتاحیه زودتر از موعد در نیویورک و لس‌آنجلس و با افزایش سالن‌ها به تعداد ۱۶۴۸، پیش‌بینی می‌شود که رومن جی اسرائیل تنها ۵ میلیون دلار در ۵ روز تعطیلات بفروشد؛ فیلم جدید دنزل واشنگتن چهارشنبه گذشته در رتبه یازدهم جدول فروش قرار گرفت و توانست ۷۵۵ هزار دلار فروش کرد. در رتبه دوازدهم جدول نیز فیلم مردی که کریسمس را اختراع کرد، قرار دارد که با در اختیار داشتن ۵۳۲ سالن موفق شد ۲۰۰ هزار دلار بفروشد.

جای تعجب نیست اگر کوکو در روز عید شکرگزاری گیشه را تسخیر کند. فیلم‌های دیزنی و پیکسار همیشه به راحتی گیشه آخر هفته تعطیلات شکرگزاری را تسخیر می‌کنند. در فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ تعطیلات شکرگزاری، ۹ تا از ۱۰ تا فیلم پرفروش، فیلم‌های پیکسار و دیزنی هستند.

انیمیشن “یخ‌زده” (ساخته والت دیزنی) در سال ۲۰۱۳ در آخر هفته تعطیلات شکرگزاری توانست ۶۷٫۳ میلیون دلار بفروشد و عنوان پرفروش‌ترین انیمیشن شکرگزاری تا کنون را یدک می‌کشد، اما به نظر می‌رسد که باید به زودی آن را به کوکو بدهد. البته خبر خوب برای سینما روها این است که می‌توانند با خرید بلیت کوکو یاد انیمیشن یخ‌زده را هم زنده کنند؛ زیرا یک فیلم کوتاه ۲۲ دقیقه‌ای با عنوان ماجراهای اولاف پیش از شروع فیلم کوکو نمایش داده می‌شود و تماشاگران می‌توانند از صدای ستاره‌هایی چون ایدانا منزل، کریستن بل و جاش گاد نیز لذت ببرند.

برای آگاهی از اخبار بیشتر پیرامون جدول فروش فیلم‌ها آلبالو را دنبال کنید.

بخوانید: تریلر جدید جنگ ستارگان: آخرین جدای و ۵ نکته که نباید از آن‌ها غافل شد!

تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
بازی تاج و تخت: صحنه‌های لو رفته از فصل ۸ - آلبالو :تازه های سرگرمی نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
بازی تاج و تخت: صحنه‌های لو رفته از فصل ۸ - آلبالو :تازه های سرگرمی

[…] لیگ عدالت گیشه را به کوکو باخت […]

بستن
بستن