اخبار سینمایی

پشیمانی کارگردان فیلم جوخه انتحار از کم‌توجهی به جوکر !

دیوید آیر، کارگردان فیلم جوخه انتحار ، اعلام کرده است از اینکه شخصیت (joker) را به عنوان شخصیت منفی اصلی فیلم در نظر نگرفته است، پشیمان می‌باشد. سومین فیلم تولید شده در دنیای توسعه یافته DC در ماه آگوست سال ۲۰۱۶ در سینماهای سراسر دنیا اکران شد. با وجود موج بزرگی از انتقادات منفی، اما این فیلم توانست درآمدی ۷۴۵ میلیون دلاری داشته باشد. از دید خیلی ها فیلم جوخه انتحار ضعیف‌ترین فیلم DCEU است. و همچنین شاید بهترین مثال از فیلم‌هایی باشد که با ترکیب داستان‌های مختلف بدنبال ایجاد جهان‌های مشترک هستند اما شدیداً با مشکل مواجه می‌شوند. در میان مشکلات اصلی فیلم، ویرایش ناهموار آن و همچنین زرق و برق بیش از حد شخصیت “کارا دلوین” در فیلم را میتوان نام برد. البته هر دوی این مشکلات را میتوان نتیجه تغییرات بزرگی دانست که بعد از تولید فیلم، ایجاد شده است.

همچنین بخوانید: اولین تریلر رسمی فیلم Avengers: Infinity War

با این حال بحث جدی در میان طرفداران DC، پیرامون نقش کمرنگ شده‌ی جوکر (با بازی جرد لتو) می‌باشد. تریلر هایی که پیش از اکران فیلم جوخه انتحار عرضه شده بود، شدیداً به حضور مهم پررنگ شخصیت جوکر در فیلم اشاره میکردند. اما زمانی که فیلم در نهایت به سینما ها راه پیدا کرد، مشخص شد که زمان حضور جوکر در جوخه انتحار در زمان ویرایش فیلم تا حد زیادی کاهش یافته است. خود لتو هم بعد ها تایید کرد که تعداد زیادی از صحنه هایی که از او فیلم‌برداری شده بود، در نسخه نهایی فیلم نبودند. البته کارگردان، دیوید آیر، در توییتی که چند روز پیش نوشته بود، این موضوع را رد کرد.

جوکر - جوخه انتحار - suicide squad
در همین رابطه دیوید آیر در پاسخ به سوالات یک از هواداران در مورد عکس هایی از “مارگوت روبی” در پشت صحنه، ابراز داشت: “ممکن است چند دقیقه‌ای از حضور جوکر در فیلم کاهش داده باشیم اما اینگونه نیست که تعداد زیادی از صحنه های فیلم مربوط به او را پنهان کرده باشیم، متاسفم. البته چند ساعت بعد دیوید آیر حتی هواداران خود را خوشحال‌تر کرد و گفت : “بله قبول دارم . جوکر باید شخصیت اصلی منفی فیلم میبود”

در اوایل همین سال بود که دیوید آیر توییت مشابهی نوشت که در آن آرزو میکرد ای کاش ماشین سفر در زمان خود را داشته باشد تا بتواند به گذشته برگردد و داستان فیلم جوخه انتحار را جذاب‌تر و شخصیت جوکر را ترسناک‌تر از همیشه جلوه دهد. این کارگردان برجسته در ابراز پشیمانی های خود در مورد اولین فیلمش در دنیای DCEU دریغ نکرده است اما شاید همین کار باعث شود تا پروژه جدیدش، “گاتهام سیتی سایرنز”، با موفقیت همراه شود. مدت زیادی از آخرین اخبار منتشر شده در مورد فیلم مشتق شده از جوخه انتحار می‌گذرد و هنوز خبر جدیدی از این فیلم منتشر نشده است. با این اوصاف می‌توان گفت که برای تمشای این فیلم باید تا مدت زیادی منتظر بمانیم.

صرف نظر از اینکه شما بازی مختصر لتو را در نقش جوکر دوست داشته‌اید یا خیر، این دلقک قاتل می‌توانست شخصیت منفی اصلی بهتری برای فیلم باشد تا شخصیت “اینچنترس”. تیم یاغی های فیلم هرگز نباید در مقابل یک تهدید سطح اخر الزمانی مبارزه می‌کردند و این یک ایده فوق العاده بد بود. در آخر آرزو میکنیم که DC بتواند پروژه “تسک فورس ایکس” را به شکل بهتری به پایان برساند.

همچنین بخوانید: اعلام برنده های مراسم گاتهام

مرجع
Screenrant
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
بازی تاج و تخت: صحنه‌های لو رفته از فصل ۸ - آلبالو :تازه های سرگرمی

[…] پشیمانی کارگردان فیلم جوخه انتحار از کم‌توجهی به جوکر … […]

بستن
بستن