برترین ها

لوییس لین: از بدترین تا بهترین بازیگر ها! – بخش دوم

در بخش اول این مقاله با چند شخصیت که بازی در نقش لوییس لین یا صداگذاری این شخصیت را برعهده گرفته بودند آشنا شدیم، و حالا در ادامه با بقیه این افراد آشنا می‌شویم.

۷- تری هتچر (لوییس و کلارک: ماجراهای جدید سوپرمن، ۱۹۹۳)

لوییس لین - لوئیس لین - lois lane

مدت‌ها قبل از آنکه تری هتچر به یک زن خانه‌دار افسرده تبدیل شود و یا نقش عجیب دکسمیت را در سوپرگرلایفا کند، او در سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۷ در سریال رومانتیک و درام لوییس و کلارک: ماجراهای جدید سوپرمنو در کنار دین کین، به عنوان لوییس به ایفای نقش پرداخت.

با وجود آنکه وجهه جنسی شخصیت کمی بیشتر از اقتباس‌های دیگر چه در آثار سینمایی و چه در تلویزیون محسوب می‌شود، اما نمی‌توان انکار کرد که همچنان قدرت و تعهد نسبت به شغلش را به وضوح می‌توان در شخصیتش دید.

شاید سوال شود چرا نام او در عنوان سریال اول آمده است؟ پاسخ این سوال را به راحتی می‌توان در شیفتگی و پشتکار او به عنوان یک خبرنگار و کارآگاه مخفی که از همان اوایل سریال شروع می‌شود، جستجو کرد.

۶- دانا دلانی (لیگ عدالت، ۲۰۰۱)

لوییس لین - لوئیس لین - lois lane

درست مثل گری گریفین، دانا دلانی هم در طول زندگی کاری‌اش نقش لوییس لین را در آثار متفاوتی ایفا کرده است، که از جمله آن‌ها میتوان بت منسال ۲۰۰۴ و لیگ عدالت: پارادوکس فلشپوینتسال ۲۰۱۳ را نام برد.

اما این حضور او در انیمیشن لیگ عدالتسال ۲۰۰۱ است که اقتباسی متفاوت از لوییس لین، به شکل امروزی و مدرن‌تر شده محسوب می‌شود. او ترسی از مخالفت و رودررو شدن با کلارک ندارد، خصوصا زمانی که تصمیمات اشتباه می‌گیرد و یا شهرت سوپرمن او را کور کرده است.

لوییسِ نسخه ۲۰۰۱ دلانی، با هر چیزی که مانعی بر این شود که حقیقت یا نظرش را بگوید، مقابله می‌کند و میتواند با دقت و هوش بسیار دنیای اطراف را تحت نظر داشته باشد. همه این‌ها تا حدود زیادی به صدای مهیج دلانی مدیون است.

۵- جون الکساندر (سریال رادیویی و انیمیشن های کوتاه)

لوییس لین - لوئیس لین - lois lane

امروزه شاید تصور اینکه زندگی کاری یک بازیگر حول فقط یک شخصیت بچرخد، کاملا غیرممکن باشد، خصوصا وقتی آمار ۲۰۰۰ قسمت کار روی یک شخصیت ثابت را بشنویم. اما این واقعا کاری است که جون الکساندر در دهه ۱۹۴۰ و سریال رادیویی و انیمیشن‌های کوتاه کرد.

لوییس لین اولین بار در داستان های مصور دی سی در ۱۹۳۸ معرفی شد، و کمتر از دو سال بعد الکساندر کارش را در ایفای نقش او شروع کرد. او از همان ابتدا به عنوان یک خبرنگار ماهر شناخته شد، کسی که به لوییس مستقل و فوق‌العاده قوی و به دنبال ماجراجویی های مختلف بعضا حتی مرگبار، آن هم بدون اجازه سردبیر مجله ای که برایش کار میکند، زندگی بخشید.

اگرچه که گاهی سوپرمن باید برای نجات جان او وارد عمل می‌شود، او همچنان به حل معماها ادامه داده و گاهی نیز حتی بخشی از تیتر اصلی روزنامه‌ها می‌شود.

بخوانید: صحنه های فیلم‌برداری سریال بازی تاج و تخت لو رفت !

۴- نوئل نیل (ماجراهای سوپرمن، ۱۹۵۲)

لوییس لین - لوئیس لین - lois lane

همانطور که قبلا اشاره شد، بعضی مواقع عوض شدن بازیگر یک سریال در طول پخش، می‌تواند نتیجه‌ای منفی داشته باشد و گاهی هم باعث بهتر شدن آن، خصوصا در بعضی شخصیت‌های خاص، می‌شود. در مورد لوییس لین ماجراهای سوپرمن، عوض شدن فیلیس کوتس با نوئل نیل به تصمیمی خلاقانه با آثار مثبت فراوان تبدیل شد.

لوییسِ نیل قوی‌ترین شخصیت را بین اقتباس‌های مختلف پیدا کرد. لوییس اغلب تیزتر و باهوش‌تر از مردهای اطرافش است و به راحتی آن‌ها را خصوصا در موضوعاتی چون تبعیض جنسیتی نقد می‌کند، البته نه اینکه او با جامعه آشنا نباشد. همه این‌ها در زمانی اتفاق می‌افتند که او به آرامی عاشق سوپرمن می‌شود.

در اغلب موارد او را دختری در خطر نشان ‌می‌دهند که البته در بعضی موارد جیمی السون، دختر در خطر دیگری نیز او را همراهی می‌کند تا کمی در این خطرات شریک داشته باشد.

۳- دانا دلانی (سوپرمن: سریال انیمیشنی، ۱۹۹۶)

لوییس لین - لوئیس لین - lois lane

لوییس لین در سوپرمن: سریال انیمیشنیرا می‌توان از جهات مختلفی آزادانه‌ترین اقتباس از شخصیت اصلی دانست. تحصیلات عالیه، مطالعات فراوان، و اطلاعات بسیار در زمینه روانشناسی مکتب نیچه، او را به شایسته‌ترین فرد در میان زوج کنت و لین تبدیل کرده است؛ خصوصا که کلارک فردی است که ناگهانی از ناکجاآباد سبز شده و همه نگاه‌ها را به سمت خود کشیده است.

از نظر شخصیتی هم او بسیار جذاب و محکم است، خصوصا که دیالوگ‌هایش از سخنان با اعتماد به نفس و محکم پر است. صداپیشگی عالی دانا دلانی نیز توام با صدای رازآلود و فمینیستی‌اش، لوییس لین این انیمیشن را به لوییسی که باید، تبدیل کرده است.

۲- مارگوت کیدر (سوپرمن ۱-۴، ۱۹۷۸)

لوییس لین - لوئیس لین - lois laneمارگوت کیدر، از زمان معرفی‌اش در سوپرمنسال ۱۹۷۸، را می‌توان درست همان لوییسی دانست که باید باشد. او نسبت به گرفتن حقش و البته نسبت به گرفتن خبرهای بهتر در مجله محکم و مصمم است و به خوبی شور و شوقش را در چهره‌اش در اولین دیدار با کلارک کنت با بازی عالی کریستوفر ریو، نشان می‌دهد.

او به خوبی می‌تواند خودش را در دنیای که از مردها پر شده است، حفظ کند؛ که البته گاهی فیلم‌نامه سعی می‌کند ناراحتی‌اش را به ‌آرامی و ملایمت نشان دهد.

در هر صورت، کیدر به خوبی و راحتی می‌تواند بین دنیای رومانتیک و دنیای حرفه‌ای لوییس به عنوان یک خبرنگار ارتباط برقرار کند.

در بازی او معصومیت و کسب تجربه را به راحتی می‌توان یافت؛ چیزی که به مخاطب کمک می‌کند تا با او و کلارک در سفر رازآلود سوپرمن، همراه شود.

۱- اریکا دورانس (اسمالویل، ۲۰۰۱)

لوییس لین - لوئیس لین - lois lane

عملکردی بسیار عالی و فراتر از انتظار لازم است تا یک نقش مکمل به ستاره فیلم تبدیل شده و نام او در کنار عنوان آن بدرخشد؛ و خب با تشکر از اریکا دورانس و بازیگری خارق‌العاده او، در اسمالویلو برای لوییس لین این اتفاق افتاد. در ابتدا دورانس قرار بود برای مدت کوتاهی به عنوان لوییس در فصل ۴ “اسمالویلحضور پیدا کند که از همان ابتدا بازی او همراه شد با یکی از بهترین شخصیت‌های لوییس و شاید حتی بهترین شخصیت ممکن برای هر انسانی.

سربه سر گذاشتن با کلارک و اسمالویل صدا کردن او، یا شم کارآگاهی‌اش که از همان ابتدا شروع به رشد کردن کرد و یا همکاری با دختر خاله‌اش کلوئی و کلارک در دبیرستان و رسیدن به بهترین جایگاه در مجله دیلی پلنت، همگی او را به بهترین لوییس ممکن تبدیل می‌کنند. او هم در خطر است هم محافظت می‌شود، می‌تواند از خودش دفاع کرده و با دشمنانش مقابله کند، و البته می‌تواند به بهترین شکل ممکن عاشق شود. از همه این‌ها مهمتر، او خود یک قهرمان است که بی‌شک ارزش حمایت دارد.

با تشکر از ایفای نقش شاهکار و جذاب اریکا دورانس، اسمالویلکه قرار بود رشد سوپرمن را نشان دهد، به سریالی تبدیل شد که در آن لوییس لین و چگونگی زندگی و بزرگ شدن او نیز همانقدر اهمیت دارد.

نظر شما چیست؟ کدام لوییس لین بهترین، و کدام یک را بدترین می‌دانید؟

مقاله مرتبط: ۱۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۷

مرجع
Screenrant
تگ

3
نظر شما چیست؟

avatar
3 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
2 نویسندگان نظر
فریدنهتانی نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
نهتانی
مهمان
نهتانی

مرسی مطلب خوبی بود اره لویس توی اسمالویل عالی بود جوکی بود واسه خودش اثن وقتی ب اول فصل چهار این کاراکتر اضفه شد سریال جون گرف بنظرم وگرنه داشت همه چی تکراری پیش میرفت

فرید
مهمان
فرید

همه ی این سریال و فیلمایی که تو لیست اومده و در دسترسم بوده که دانلد کنم بخرم یا هر چی از بین همشون عاشق لوییس لین اسمالویل هستم
وقتی لوییس لین سینما رو دیدم خیلی تعجب کردم اصلا اون دختر شجاعی نبود که دیده بودم !
ممنون بابت لیست خوبتون

trackback
لوییس لین: از بدترین تا بهترین بازیگر ها! - بخش اول - آلبالو : اخبار روز سینما

[…] دوم مقاله را در این اینجا بخوانید […]

بستن
بستن