اخبار سریال و تلویزیون

آیا بازی تاج و تخت در سال ۲۰۱۹ بازمی‌گردد ؟

فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت در لحظه‌ای بسیار حساس‌ (و شاید ترسناک) به پایان رسید و طرفداران بی‌صبرانه منتظر این هستند که بدانند بعد از این چه اتفاقی خواهد افتاد. متأسفانه هنوز هیچ پیش‌نمایشی از فصل جدید عرضه نشده است. حالا و پس از اشتباه احتمالی بازیگر بازی تاج و تخت ، سوفی ترنر، گزارش های بیشتر و بیشتری مبنی بر بازگشت این سریال در سال ۲۰۱۹ به گوش می‌رسند. قبل از اینکه طرفداران برای سرعت بخشیدن به روند تولید سریال برای خدای نور قربانی دهند، باید این را در نظر بگیرند که پخش در سال ۲۰۱۹ آنقدر ها هم بد نخواهد بود ! در‌واقع دلایل زیادی برای کنار آمدن با این موضوع وجود دارد و اکثر این دلایل به کیفیت بیشتر اشاره دارند.

سوفی ترنر، بازیگر نقش سانسا، چندی پیش در مصاحبه‌ای با Variety اعلام کرده بود که فصل هشتم بازی تاج و تخت بطور قطع در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد. آنطور که معلوم است، فصل هشتم تنها ۶ قسمت برای پایان دادن به داستان وستروس خواهد داشت. بهتر است نگاهی گذرا به لیست اتفاقاتی که قرار است در این فصل شاهد باشیم، داشته باشیم: جنگ بین شاه شب و انسان ها، جنگ بین سرسی و هرکسی که باقی‌مانده باشد، عشق جدید دنریس و جان اسنو، مسیر سانسا در جستجوی قدرت، مرگ سرسی همانطور که جادوگر پیشگویی کرده بود، سخن گفتن واریس از رازی که مدت‌ها پیش در آتش شنیده است، اتحاد دوباره برین و جیمی، اتحاد دوباره آریا و گاندری، رونمایی از آزور آهای، ماجراهای برن، پایان خوش تیریون، نبرد دو اژدها با اژدهای افسار گسیخته و …

بخوانید: ۱۰ فیلم ترسناک برتر سال ۲۰۱۷

گرد آوری تمام این داستان‌ها به نحوی که همگی به نتیجه‌ای قطعی برسند، قطعاً زمانی بیشتر از یکی دو ماه را طلب می‌کند، شاید تنها ویرایش های بعد از فیلم‌برداری چنین زمانی را نیاز داشته باشند. با توجه به اینکه بازیگرانی مثل سوفی ترنر و گاوندولین کریستیدر این مدت برای پروژه های دیگر خود نیاز به سفر های نسبتاً طولانی مدت خواهند داشت، نگه داشتن تیم بازیگری در کنار هم اندکی دشوار بنظر می‌رسد. البته این موضوع برای فصل های قبل نیز برقرار بود اما تفاوت این فصل، درهم تنیدگی زیاد شخصیت‌های مختلف داستان است. بدون شک تمام طرفداران از عرضه‌ی هرچه زودتر بازی تاج و تخت استقبال می‌کنند اما اگر این کار به قیمت کم شدن زمان حضور یک شخصیت مهم در آن باشد، ارزشش را نخواهد داشت.

سریال بازی تاج و تخت - فصل هشتم بازی تاج و تخت - game of thrones

همچنین مسأله‌‌ای در مورد تیم بازیگری و تلاشی که برای کارشان انجام می‌دهند، مطرح است. فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت توانست بهترین صحنه‌های نبرد تاریخ تلویزیون را رقم بزند و باید بدانید که برای این صحنه ها، آمادگی و مهارت بسیار بالایی لازم است. وقتی که این سریال رکورد بیشترین تعداد بدل‌های آتش گرفته‌ی همزمانرا برای خودش ثبت می‌کند، اولین سؤالی که به ذهن طراح آن می‌رسد این است که آماده‌سازی چنین صحنه‌ای چه مدت به طول خواهد انجامید ؟با توجه به احترامی که سازندگان سریال به تماشاگران آن می‌گذراند و همچنین جنگ‌های متعددی که در فصل آخر شاهد آن‌ها خواهیم بود، منطقی است که سازندگان بدنبال چیزی باشند که از حد انتظار مخاطبین بالاتر باشد. همچنین با دیدن زیبایی باورنکردنی این سریال تا بدین جای کار، هر آنچه در فصل پایانی انتظارش را می‌کشیم، ارزشش را خواهد داشت.

بار دیگر لازم است که بگوییم فصل هشتم این سریال حاوی مهمترین اطلاعات بازی تاج و تخت تا بدین جا خواهد بود. در این فصل به سؤالاتی از طرفداران پاسخ داده خواهد شد که از سال ۲۰۱۱ منتظر جوابشان هستند. اگر سازندگان در این فصل دچار اشتباه بزرگی بشوند، تمام فصول قبلی سریال بی‌ارزش خواهد شد و نهایتاً مثل سریال لاست، طرفداران به بحث و جدل‌های فراوان خواهند پرداخت. در حالی که به بعضی از سریال های بزرگ ظلم خواهد شد اما باید قبول کرد که پایانی ناخوشایند برای یک سریال، تمام تلاش‌های چندساله‌ی سازندگان آن را نابود خواهد کرد.

اگر سازندگان بازی تاج و تخت بتوانند پایان مناسبی برای آن به نمایش بگذارند، شاید این سریال بتواند خود را در قلمروی آثار بزرگی مثل ارباب حلقه ها یا حتی جنگ ستارگان جای دهد. البته برای رسیدن به جنگ ستارگان، باید منتظر ماند و دید که آیا سریال می‌تواند مسیر خود را پس از پایان بازی تاج و تخت ادامه دهد یا خیر. به هر حال بازی تاج و تخت سریالی خواهد بود که همه طرفداران، چه در الان و چه در آینده، از آن لذت خواهند برد. لذت نبردن از این سریال واقعاً سخت است‌ !

شاید بگویید که موضوع را بیش از حد احساسی کرده‌ایم، اما نمی‌توان این موضوع را رد کرد که در سال‌های آتی، از این سریال به عنوان یکی از منابع اشاعه‌ی فرهنگ در اوایل قرن ۲۰ یاد خواهد شد. بازی تاج و تخت توانسته در دوره‌ای که آثار تخیلی طرفداران زیادی در تلویزیون ندارند،‌ تعداد مخاطبین رکوردشکنی برای خود جمع کند. با این اوصاف باید فکری کرد که در آینده هم بتوان سریال هایی با چنین کیفیت ساخته شوند. فراتر از تمام دلایلی که برای موجه شدن زمان ساخت طولانی فصل هشتم بیان شد، باید در نظر گرفت که مخاطبین در هر صورت انرژی و هیجان خود را حفظ خواهند کرد. اگر تولیدکنندگان می‌خواهند زمان زیادی را صرف پردازش های لازم خود کنند، اشکالی ندارد چون که طرفداران همچنان منتظر خواهند ماند.

اگر در متن بالا متوجه نشدید، فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت قرار است که در سال ۲۰۱۹ عرضه شود. تا آن زمان می‌توانید با آلبالو همراه باشید و از آخرین اخبار مرتبط با سریال محبوبتان استفاده کنید.

تماشا کنید: اولین تریلر منتشر شده از دنیای ژوراسیک

مرجع
Cinemablend
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
بازی تاج و تخت و ۱۶ پرسش بی‌پاسخ - بخش دوم - آلبالولیدی برد (Lady Bird): بیشترین امتیاز برای یک فیلم ! - آلبالو نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
لیدی برد (Lady Bird): بیشترین امتیاز برای یک فیلم ! - آلبالو

[…] بخوانید: آیا بازی تاج و تخت در سال ۲۰۱۹ بازمی‌گردد ؟ […]

trackback
بازی تاج و تخت و ۱۶ پرسش بی‌پاسخ - بخش دوم - آلبالو

[…] زمان پخش فصل هشتم سریال تاج و تخت […]

بستن
بستن