برترین ها

۱۱ فیلم برتر سال ۲۰۱۷

سال ۲۰۱۷، از جهات بسیاری، سالی بسیار عالی برای دنیای سینما محسوب می​شود. البته نباید فراموش کرد هنوز فیلم​هایی برای اکران در ماه پایانی امسال مانده​اند. فیلم​های بزرگی همچون “جنگ ستارگان: آخرین جدای” (Star Wars: The Last Jedi) و “جومانجی: به جنگل خوش آمدید” (Jumanji: Welcome to the Jungle)، درام​هایی همچون “بازی مالی” (Molly’s Game)، کمدی​هایی همچون “پدران جایگزین” (Father Figures) و نامزدهای دریافت جوایزی همچون “مقاله” (پست)(The Post)، “کوچک کردن”(Downsizing) و “نخ خیال“(Phantom Thread)، همگی آماده اکران در روزهای واپسین امسال هستند. اما در این روزهای سال است که اغلب نهادهای بزرگ و مشهور نقد فیلم کارشان را برای پیدا کردن بهترین​ها آغاز می​کنند تا بدین شکل فصل اسکار شروع شود. “هیئت ملی بازبینی فیلم” (National Board of Review) یکی از این گروه​ها است، و امروز آن​ها، فیلم “مقاله” (پست) اثر استیون اپیلبرگ را به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۷ معرفی کردند. موضوع این اثر درام پیرامون آشکار کردن مدارکی است که دولت آمریکا در طول جنگ ویتنام در جهت موجه کردن جنگ و سرپوش گذاشتن بر جنایاتش، مخفی کرده است. اسپیلبرگ یکی از بهترین کارهایش را انجام و یکی از بهترین تیم​ها را تشکیل داده است که شامل ستارگانی همچون تام هنکس و مریل استریپ میشود. به غیر از “مقاله” این گروه فیلم​های زیر را نیز به عنوان ۱۱ فیلم برتر ۲۰۱۷ منتشر کرده​اند: (نام ۱۱ فیلم برتر به ترتیب الفبای انگلیسی)

– “بیبیِ راننده” (Baby Driver)
– “مرا با نامت صدا کن” (Call Me By Your Name)
– “هنرمند فاجعه” (The Disaster Artist)
– “کوچک کردن” (Downsizing)
– “دانکرک” (Dunkirk)
– “پروژه فلوریدا” (The Florida Project)
– “برو بیرون” (Get Out)
– “پرنده خانم” (Lady Bird)
– “لوگان” (Logan)
– “مقاله” (The Post)
– “نخ خیال” (Phantom Thread)

برای اولین بار پس از سال​ها، به شخصه هیچ مشکلی با هیچکدام از فیلم​های این لیست ندارم. حتی “کوچک کردن” که بسیاری از منتقدین با آن مشکلاتی داشته​اند، اثری خلاقانه از الکساندر پین با داستان غیرقابل پیش‌بینی ولی قوی و متحیرکننده است. البته این انتخاب شاید برخی از اعضا و داوران اسکار را کمی عصبانی کند.

بهترین فیلم های سال ۲۰۱۷ - فیلم برتر سال ۲۰۱۷ - ۱۱ فیلم سال ۲۰۱۷
از این ۱۱ فیلم برتر در حوزه رقابت​های انفرادی، این هیئت، تام هنکس را به عنوان بهترین بازیگر مرد و مریل استریپ را بهترین بازیگر زن معرفی کرد که هردو بازیگر فیلم “پست” (مقاله) هستند. گرتا گرویگ نیز از فیلم “پرنده خانم” (لیدی برد) به عنوان بهترین کارگردان معرفی شد. امیدوارم اثر شاهکار جوردن پیل به این کولاک کردنش ادامه دهد که البته می​دانیم برای فیلم هایی که انقدر دیر اکران می​شوند کار کمی سختی است.
انتخاب “لوگان” و “پرنده خانم” نشانه موفقیت فیلم​های مخاطب گسترده امسال است، خصوصا که سال گذشته نیز، درام​های ابرقهرمانه تابستانی همچون “نوزاد” به حال خود رها شدند. بحث​هایی پیرامون ترجیح “لوگان” بر “زن شگفت​انگیز” در فضای مجازی مطرح شده است که البته نباید فراموش کرد هیئت ملی بازبینی فیلم از زحمات پتی جنکینز و گل گدوت به خاطر موفقیت​هایی که کسب کردند تقدیر کرد. این موضوع به خوبی نشان میدهد رقابت اسکار امسال، در اصل میان آثار است که محبوب همگان هستند، مانند “لوگان” جیمز منگلد و یا “دانکرک” محبوب خودمان.

بخوانید:‌جی جی آبرامز و تارانتینو در “استار ترک جدید !

مرجع
Cinemablend
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
گریه‌ی کیت هرینگتون بخاطر فصل آخر بازی تاج و تخت - آلبالو :تازه های سرگرمی

[…] ۱۱ فیلم برتر سال ۲۰۱۷ […]

trackback
فیلم پست (The Post): شاهکار جدید اسپیلبرگ - آلبالو :تازه های سرگرمی

[…] ۱۱ فیلم برتر سال ۲۰۱۷ […]

بستن
بستن