اخبار سینماییبرترین ها

لیدی برد (Lady Bird): بیشترین امتیاز برای یک فیلم !

همشهری کین، همه چیز درباره او، رقص در باران، شمال از شمال‌ غربی، هفت سامورایی و دوازده مرد خشمگین، همگی فیلم‌های کلاسیکی هستند که در سایت Rotten Tomatoes امتیاز کامل ۱۰۰% گوجه تازه را به دست آورده‌اند. ولی اکنون اسم یک فیلم دیگر نیز در کنار آن­ها به چشم میخورد، لیدی برد.

در طول سال‌های متمادی، فقط یک فیلم غیر کلاسیک وجود داشت که امتیاز کامل را گرفته بود، داستان اسباب بازی ۲. قسمت دوم انیمیشن محبوب داستان اسباب بازی، محصول سال (۱۹۹۹) فیلمی بود که رکورد بیشترین تعداد نقد مثبت ۱۰۰% در این سایت را در اختیار گرفته بود. با این حال، آن انیمیشن اکنون جای خود را به فیلم دیگری داده است. فیلم کمدی نوجوانانه لیدی برد با هنرمندی «سیرشا رونان» – که در حال حاضر در سینماهای آمریکا بر روی پرده است – موفق به کسب رکورد دریافت امتیاز کامل ۱۰۰% از ۱۷۰ نقد شده است و رکورد اسباب بازی ۲ با ۱۶۳ نقد را شکسته است. نحوه طبقه‌بندی و نمره دهی سایت Rotten Tomatoes با سیستم ساده گوجه فاسد یا گوجه سالم است و لیدی برد، ساخته کارگردان فیلم اولی، «گرتا گرویگ»، دیگر تحسین‌برانگیز و خوش‌ساخت لقب نمی‌گیرد؛ لیدی برد، رسماً عنوان فیلمی که بالاترین امتیاز را در تاریخ گرفته است را یدک می‌کشد.

فیلم لیدی برد, راتن تومیتوز, Lay Bird

گرویگ در مصاحبه با رسانه‌ها گفته است: “ما قلب و روحمان را برای این فیلم گذاشته‌ایم؛ و آخرین کاری که باقی‌مانده است تا انجام دهیم، این است که اثر هنری را به تماشاگران و منتقدان تقدیم کنیم.”

او ادامه داد: چنین استقبال گرمی از فیلم، رؤیایی بود که به واقعیت تبدیل شد. از همه کسانی که فیلم را تماشا کرده‌اند و درباره آن، این‌چنین با فکر و اندیشه نوشته‌اند، تشکر می‌کنیم. ما اکنون در ابرها سیر می‌کنیم و از اموجی گوجه بیشتر از هر زمانی استفاده می‌کنیم!”

البته این رکورد فیلم لیدی برد می‌تواند هر زمانی شکسته شود؛ فیلم در سال آینده در بریتانیا به نمایش درخواهد آمد و منتقدان نقدهای خود را بر آن خواهد نوشت و تنها یک نقد منفی کافی است تا رکورد امتیازهای بی‌نقص فیلم را خراب کند؛ که البته با توجه به بازخوردهای فیلم تاکنون، چنین امری بعید به نظر می‌رسد.

برای خبر های بیشتر پیرامون فیلم لیدی برد و سایر فیلم های سینمایی، آلبالو را دنبال کنید.

بخوانید: آیا بازی تاج و تخت در سال ۲۰۱۹ بازمی‌گردد ؟

مرجع
independent
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
نقد و بررسی فیلم "من، تانیا" (I, Tonya) - آلبالو

[…] بخوانید: لیدی برد (Lady Bird) رکورد داستان اسباب بازی ها را ش… […]

trackback
هر آنچه که باید درباره فصل دوم سریال وست ورلد بدانید - آلبالو

[…] بخوانید: لیدی برد (Lady Bird): بیشترین امتیاز برای یک فیلم ! […]

بستن
بستن