انیمیشنمعرفی فیلم

نقد و بررسی انیمیشن جدید فردیناند (Ferdinand)

هنرنمایی جدید جان سینا این بار در غالب گاو وحشی دوست داشتنی

این انیمیشن شباهتی با کوکو ندارد، ولی فردیناند، انیمیشن اقتباسی از رمان مونرو لیف (Munro Leaf) که در سال ۱۹۳۶ نوشته شده است، درباره‌ی گاو نری است که عاشق گل‌هاست. گاو نری که بوییدن گل‌ها را به دعوا کردن و قلدری ترجیح می‌دهد. فردیناند (با صدای جان سینا) با شخصیت جذاب و دوست داشتنی خود، صحنه‌های زیبا و خنده داری را خلق می‌کند.

مقاله مرتبط: همکاری تارانتینو و جی.جی آبرامز در Star Trek

نقاشی و طراحی جالب شخصیت‌های کارتونی توسط کارلوس سالدانا (Carlos Saldanha) خلق شده، که هفتمین همکاری او با کمپانی Blue Sky به عنوان کارگردان یا مشاور می‌باشد. در این انیمیشن جان سینا، صدای شخصیت اصلی “فردیناند” (Ferdinand) گاوی بی آزار و دوست داشتنی را بر عهده دارد. این انیمیشن در تاریخ ۱۵ دسامبر اکران می‌شود که کمپانی فاکس با عرضه در این تاریخ، باکس آفیس قبل از تعطیلات کریسمس را نشانه رفته است.

ferdinand - فردیناند - انیمیشن فردیناند

داستان از منطقه Casa del toros، در یک کمپ تمرینی روستایی برای گاوهای وحشی شروع می‌شود. صاحب کمپ چند گاو وحشی از جمله پدر فردیناند را برای مسابقه‌ی گاوبازی به مادرید آرنا برده بود و آن‌ها هیچ گاه باز‌نگشتند. فردیناند جوان داستان تصمیم به فرار کردن از کمپ می‌کند. او پناهگاهی متعلق به خوان، پیدا می‌کند که در آنجا او را با گاوهای وحشی مسابقه‌ایی اشتباه می‌گیرند و مسئولین مسابقات او را همراه تیمی روانه مسابقات نهایی گاوبازی می‌کنند، جایی که فردیناند باید با ال پریمرو، گاوباز قهرمان و مشهور اسپانیایی، رودررو شود، گاوبازی که هیچگاه بازنده نشده است. در آنجا فردیناند به کمک دوستان جدید خود، بز دانای داستان (با صدای کیت مککینن) و سه جوجه تیغی، سعی می‌کند تا ال پریمو را به نحوی مغلوب کنند.

ferdinand - فردیناند - انیمیشن فردیناند

مقاله مرتبط: اولین تریلر فیلم “The 15:17 to Paris” منتشر شد

از لحاظ گرافیکی نقاط قوت زیادی به چشم می‌آید. خلق کارتونی منظره‌های حیرت آور، حرکت زیبای علف‌های سبز مزرعه با باد و آسمان طلایی رنگ و همه‌ی این‌ها در کنار کاراکترهای کارتونی جالب به خصوص فردیناند جوان که به زیبایی با این محیط تطبیق داده شده، به راستی هنرمندانه طراحی شده است.

اگرچه کتاب لیف تا کنون به بیش از ۶۰ زبان ترجمه شده، ولی با شنیدن اسم “فردیناند” غالبا به یاد انیمیشن اقتباسی محصول سال ۱۹۳۸ والت دیزنی ” فردیناند، گاو نر (Ferdinand the Bull)” که برنده‌ی اسکار بهترین انیمیشن کوتاه در آن سال شد، می‌افتیم.

صداگذاری انیمیشن قابل قبول و جالب است.اگر چه جان سینا و کیت مککنین به خوبی از پس صداگذاری شخصیت‌های خود درآمده‌اند، ولی اگر از صداپیشگانی با لهجه اسپانیایی برای شخصیت‌های اصلی انیمیشن استفاده می‌شد، شاید نتیجه متفاوت تری را شاهد بودیم.

کمپانی تولید‌کننده : Fox Animation, Blue Sky Studios, Davis Entertainment

صدا‌پیشگان : جان سینا (John Cena) ، کیت مککینن (Kate McKinnon)، جینا رودریگز (Gina Rodriguez)، دیوید تانانت (David Tennant)

تاریخ اکران : ۱۵ دسامبر ۲۰۱۷ (۲۴ آذر)

مرجع
hollywoodreporter
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
20 واقعیت عجیب و شوکه کننده راجع به جوکر که تا الان نمیدانستید - بخش اول - آلبالو نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
20 واقعیت عجیب و شوکه کننده راجع به جوکر که تا الان نمیدانستید - بخش اول - آلبالو

[…] بخوانید: نقد و بررسی انیمیشن فردیناند  […]

بستن
بستن