اخبار سریال و تلویزیون

هر آنچه باید درباره فصل دوم سریال وست ورلد بدانید – بخش دوم

بخش دوم

در فصل دوم وست ورلد چه اتفاقاتی خواهد افتاد؟

در بخش اول این مقاله به سوالاتی در مورد فصل دوم سریال وست ورلد پاسخ دادیم. در ادامه به بخش دیگری از این مقاله می‌پردازیم. در حال حاضر نولان و تهیه‌کننده وست ورلد، لیزا جوی از ارائه هرگونه اطلاعاتی درباره اتفاقات فصل جدید، خودداری می‌کنند. با این حال آن‌ها تائید کرده‌اند که فصل دوم، دقیقاً از پایان فصل اول شروع نخواهد شد. نولان در این باره می‌گوید: “ما دقیقاً از آنجا که داستان را رها کردیم، ادامه نخواهیم داد.”یکی از چیزهایی که مردم برای دیدن آن هیجان زده‌اند، دنیاها و پارک‌های جدید در سریال است.

در قسمت پایانی فصل پیشین، ما صحنه کوتاهی از پارک‌های مشابه وست ورلد را دیدیم. در فیلم وست ورلد (ساخته سال ۱۹۷۳) و کتابی که داستان از آن اقتباس شده است، سه پارک وجود دارد، وست ورلد (دنیای غرب وحشی)، دنیای روم باستان و دنیای قرون وسطا. در مراسم کامیک‌کان نیویورک در سال گذشته، نولان گفت که دنیای روم باستان و قرون وسطا، در برنامه‌های آنان جایی ندارند.

وست ورلد, وست وورد, westworld

در مصاحبه‌ای با The Hollywood Reporter، نولان و جوی اظهار کردند که آن‌ها به دنبال ساخت دنیاهای جدیدی هستند؛ مانند دنیای سامورایی‌ها که آن‌ها را به صورت کوتاه دیدیم و در سریال حضور خواهند داشت. نولان در این باره می‌گوید: “ما قطعاً دنیاهای دیگری را نیز خواهیم دید؛ فقط مسئله زمان و مکان نمایش دادن آن‌ها مطرح است.”همچنین جوی دنیای سامورایی‌ها را با گفتن این جملات در مصاحبه‌ای تائید کرده است: “کار کردن با بازیگرانی که تا حالا کار نکرده‌ایم، شگفت‌انگیز است. این پروژه به ما اجازه می‌دهد که با جامعه و بازیگران آسیایی ارتباط برقرار کنیم.”

طرفداران تیزبین سریال حتماً متوجه یک ببر سفیدرنگ در ساحل در تریلر فصل دوم شده‌اند که برنارد با تعجب و حیرت به آن می‌نگرد. به غیر از اسب‌ها، حیوانات انگشت‌شمار دیگری نیز در وست ورلد نیز حضور دارند و در میان آن‌ها حضور یک ببر بسیار نامتحمل است. حضور این ببر شاید بدین معناست که ما شاهد ورود دنیای سامورایی یا دنیای شرقی به دنیای غرب وحشی باشیم؛ و آن ببر می‌تواند اولین نشانه این اتفاق باشد.

وست ورلد, وست وورد, westworld

حدس و گمان‌ها پیرامون این موضوع در حال افزایش است. چندی پیش تصوری منتشر شد که تعدادی از نگهبانان وست ورلد پیرامون ساختمانی با معماری شرقی/ژاپنی دیده می‌شوند. سقف‌های منحنی دیده شده در تریلر فصل دوم در مقایسه با کلبه‌های چوبی فصل اول، باعث شده است که طرفداران در این باره به گمانه‌زنی بپردازند.

در گفت و گویی با ورایتی(Variety) در اکتبر ۲۰۱۷، هنگامی که از لیزا جوی و جاناتان نولان پرسیده شد چرا دنیای روم باستان و قرون وسطا را در فصل اول به نمایش نگذاشته‌اند؛ آن‌ها به شوخی پاسخ دادند که آن‌ها باید چیزی را برای فصل دوم نگه‌دارند! بنابراین، طرفداران تیزبین سریال از این نکته بیان شده در کامیک‌کان نیویورک به عنوان مدرکی برای اثبات این نظریه که در سریال، دنیاهای دیگری نیز وجود دارد، استفاده می‌کنند.

یکی از این مدارک نشان می‌دهد که حداقل ۶ دنیای دیگر نیز وجود دارد که در یک صدای ضبط شده به آن اشاره شده است. بعد از آنکه مأمور قلابی، آشر، به درون آسانسور شرکت می‌رود، صدایی شروع به پخش می‌شود. این صدا توسط اشلی استابز (لوک همورث) ضبط شده است. بعد از اینکه به مهمان‌ها اطمینان می‌دهد که همه چیز در شرایط عادی است، می‌گوید: “پارک‌های یک، سه و شش در حال تخلیه سازی فوری هستند.” با این حال میدانیم که فیلم‌برداری در ایالت یوتا در حال انجام است؛ جایی که پارک اصلی وست ورلد قرار دارد و به نظر می‌رسد که بخش ابتدایی داستان فصل آینده نیز در آنجا روایت شود.

داستان سریال، داستان ظریف و پیچیده‌ایست و نویسندگان در حال کار کردن بر روی آن هستند ولی به نظر می‌رسد تم هرج و مرج که دکتر فورد در لحظات پایانی فصل اول، پایه‌گذار آن بود، تم اصلی فصل دوم باشد.

در حالی که میزبانان در پارک دست به شورش زده‌اند، این دلورس است که در مرکز وقایع و اتفاقات داستان قرار دارد. در قسمت پایانی فصل پیشین وست ورلد، ما فهمیدیم که دلورس در اصل وایِت (میزبان یاغی و شخصیت منفی قصه دکتر فورد) است؛ و بی‌رحمی و خشونت همچنان در قسمت‌های پیش‌رو ادامه خواهد یافت. نولان در این باره می‌گوید: “زمانی که گرد و غبار فرونشیند و آونگ از حرکت بایستد، پرسش اصلی نمایان خواهد شد، دلورس چه کسی خواهد شد؟”

وست ورلد, وست وورد, westworld

این حرف به چه معناست؟ طرفداران حدس می‌زنند که این حرف می‌تواند به معنای نبود ارتباطات میان پارک و دنیای واقعی باشد که خطرهای بیشتری را برای میهمانان پارک در پی دارد. در مصاحبه‌ای با Deadline، تاندی نیوتون (بازیگر نقش میو) درباره جزئیات شخصیت اش، زمانی که به پارک برمی‌گردد، اطلاعاتی داد: “در فصل دوم ما میو را می‌بینیم که به دنیایی که آن را رها کرده است، بازمی‌گردد؛ که برای من به معنای یک تصمیم شجاعانه و آشوب گرایانه است.”

وست ورلد, وست وورد, westworld

او ادامه داد: “من بعد از اینکه میو توسط برنارد (جفری رایت) متوجه شد که تمام کارهایی که او تا حالا انجام داده است، از پیش برنامه‌ریزی شده بوده است، بسیار ناراحت شدم، همان‌طور که میو چنین واکنشی نسبت به آن داشت. این احساس که مغزت در کنترل تو نیست؛ و تمام این کارهای خشنی که شجاعانه آن‌ها را علیه ستمکاران انجام داده‌ای، همگی از پیش برنامه‌ریزی شده بوده است. این احساس بسیار ترسناک است.” به نظر می‌رسد که بحران هویت میو نقش مهمی در فصل دوم ایفا خواهد کرد.

آیا هیچکدام از نظریه‌های طرفداران درست از آب درمی‌آید؟

در یک کنفرانس مطبوعاتی، نولان تائید کرد که کاربری در سایت Reddit توانسته که یکی از توئیست های داستان که مربوط به قسمت سوم فصل دوم می‌شود را به درستی پیش بینی کند.

او گفت: “Reddit به تازگی توئیست قسمت سوم را کشف کرده است. پس ما در حال تغییر دادن داستان هستیم. رنج‌آور است که گاهی کسانی توئیست های داستانی را حدس می‌زنند و درباره آن بلاگ می‌زنند؛ اما درگیر شدن با این موضوع نیز از طرفی لذت‌بخش است؛ بدین معناست که شما کارتان را به درستی انجام داده‌اید.”

وست ورلد, وست وورد, westworld
Jonathan Nolan and Lisa Joy

با این حال، نولان خیلی درباره نظریه‌های طرفداران و صحت آن‌ها صحبت نکرد.

در مصاحبه‌ای با The Hollywood Reporter نولان گفت که بسیاری از مردم به اشتباه گمان می‌کنند که داستان وست ورلد در آینده روایت می‌شود، در حالی که اینگونه نیست. ما چند گفت و گوی بسیار جالب پیرامون هوش مصنوعی با چند نفر که خط مقدم این عرصه فعالیت می‌کنند داشتیم؛ و ما همه گمان می‌کردیم که این موضوع یک پدیده علمی تخیلی است که ما خیلی با وقوع آن فاصله داریم، در حالی این پدیده همین الان در حال اتفاق افتادن است.

بخوانید: نقد و بررسی فیلم “فانتوم ترد” (Phantom Thread)

مرجع
nme
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن