اخبار سریال و تلویزیونانیمیشن

پیشبینی عجیب و غریب سریال سیمپسون ها (The Simpsons)

۱۹ سال پیش سریال سیمپسون هاگفته بود که دیزنی، فاکس را خواهد خرید. خارق‌العاده است، نه؟ ده مورد از پیش‌بینی‌های اعجاب‌انگیز این سریال را در ادامه بخوانید.

در طول ۲۹ سال پخش، سیمپسون هاپیش‌بینی‌های موفقیت‌آمیز بسیاری داشته است. تحقق پیش‌بینی‌های این سریال همواره غافلگیرکننده و اعجاب‌آور و هنوز هم در حال رخ دادن است. آخرین موردی که به کارنامه پیش‌بینی‌های موفقیت‌آمیز آنان افزوده شد، توافق بزرگ میان کمپانی‌های والت دیزنی و فاکس قرن ۲۰ام، آن‌هم ۱۹ سال قبل از آنکه اتفاق بیافتد، بود. واقعا چطور ممکن است؟! این پیش‌بینی در پس‌زمینه و به عنوان یک جوک در زمانی مطرح شده بود که هیچ‌کدام از مدیران این دو کمپانی کوچکترین قصدی برای چنین کاری نداشتند.

این صحنه طنز‌آمیز در فصل ۱۰ قسمت هنگامی که میزبان یک ستاره هستیرخ می‌دهد. در این قسمت کلاسیک، هومر سیمپسون دستیار آلک بالدوین و کیم باسینگر که آن زمان هنوز طلاق نگرفته بودند، می‌شود. زمانی که اطلاعات زندگی خصوصی آن‌ها را در اسپرینگ‌فیلد و بین مردم بازگو می‌کند، او را اخراج می‌کنند و البته با ران هاوارد تهیه‌کننده نیز به مشکل می‌خورد. “سیمپسون هابارها با شبکه پخش‌کننده‌اش، فاکس شوخی می‌کند و آن‌را دست می‌اندازد. در زمان نیز بین دیزنی و فاکس درگیری‌هایی بر سر حقوق پخش درگرفته بود و مشخص نیست که آیا این کنایه طنز‌آمیز آن‌ها به این موضوع اشاره می‌کند یا واقعا با یک پیش‌بینی حساب شده روبرو هستیم.

البته با اینکه این پیش‌بینی کاملا ترسناک به نظر می‌رسد، اما پیش‌بینی بزرگ و خارق‌العاده این سریال مورد دیگری است. “سیمپسون هامتاسفانه ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ را پیش‌بینی کرده بود، پیش‌بینی‌ای که به شدت مشهور شد. این مورد به فصل ۱۱ و قسمت بارت در آیندهبرمی‌گردد، زمانی که سریال نگاهی به آینده و ریاست‌جمهوری لیزا می‌اندازد. این قسمت که در سال ۲۰۰۰ برروی آنتن رفت، ترامپ رئیس‌جمهور است و آمریکا اوضاع بسیار بدی دارد. دیالوگ لیزا به کابینه‌اش نیز در این قسمت بسیار جالب است:” همونطوری که می‌دونید، ما مشکل بسیار بزرگی در بودجه از ترامپ به ارث برده‌ایم.” خارق‌العاده است، اینطور نیست؟

لیستی از ده پیش‌بینی موفقیت‌آمیز سریال سیمپسون ها“:

سریال سیمپسون هادر فصل ۱۰ قسمت هنگامی که میزبان یک ستاره هستیو در سال ۱۹۹۸، خریده شدن کمپانی سازنده‌اش، فاکس قرن ۲۰ام، توسط والت دیزنی را پیش‌بینی کرد. و اکنون ۱۹ سال بعد، دیزنی مالک این سریال است.

سریال سیمپسون ها - سیمپسونز - Simpsons

در فصل ۱۱ و قسمت “بارت درآینده” که در سال ۲۰۰۰ پخش شد، لیزا سیمپسون در بزرگی‌اش، رئیس‌جمهور می‌شود. او دفتر ریاست‌جمهوری را از رئیس‌جمهور دونالد ترامپ تحویل می‌گیرد.

سریال سیمپسون ها - سیمپسونز - Simpsons

“عروسی لیزا” قسمتی کلاسیک از فصل ۶ است که در سال ۱۹۹۵ پخش شد. در این قسمت لیزا رویایی درباره ازدواج با همکلاسی پولدارش می‌بیند. آن‌ها از طریق تلفن‌های همراهی که روی ساعت‌هایشان نصب شده‌اند باهم صحبت می‌کنند؛ ۲۰ سال قبل از معرفی ساعت‌های اپل.

بخوانید: چرا امیلی بلانت در سیکاریو ۲ حضور ندارد ؟

سریال سیمپسون ها - سیمپسونز - Simpsons

باز هم در قسمت “عروسی لیزا”، لیزا به دیدن اقوام همسرش در انگلستان می‌رود، و به خانه خودش با تماس تصویری تماس می‌گیرد که به شکل عجیبی بسیار شبیه فیس‌تایم اپل است.

سریال سیمپسون ها - سیمپسونز - Simpsons

در فصل ۶ و قسمت “لیزا روی یخ” به اولین محصول شرکت اپل، “نیوتون” اشاره‌ای می‌زند و تصادفا یکی دیگر از اختراعات آینده را پیش‌بینی می‌کند: تصحیح خودکار. کرنی از دولف میخواهد تا نوشته‌ای با عنوان “مارتین را کتک بزن” ذخیره کند که خودکار به “مارتا را قورت بده” تصحیح می‌شود.

سریال سیمپسون ها - سیمپسونز - Simpsons

در فصل ۶ و قسمت “بارت کارنی” که در سال ۱۹۹۸ برروی آنتن رفت، قسمت مورد علاقه بچه‌ها در نمایشگاه مزرعه، “شبیه‌ساز کار در مزرعه” بود. دستگاه واقعیت مجازی به آن‌ها اجازه می‌داد کارهایی که در مزرعه انجام ‌می‌شود را به طور شبیه‌سازی شده انجام دهند. این دستگاه آشنا به نظر نمی‌رسد؟

سریال سیمپسون ها - سیمپسونز - Simpsonsاین یکی شاید واقعا خارق‌العاده‌ترین مورد باشد؛ در یکی از قسمت‌ها هومر به یک نابغه تبدیل می‌شود و یک معادله شانسی را بر تخته‌سیاه می‌نویسد که اتفاقی معادله “ذره هیگز” از آب در می‌آید، معادله‌ای که تا ۱۲ سال بعد از آن کشف نشده بود و نامش نیز “ذره خدا” است.

سریال سیمپسون ها - سیمپسونز - Simpsons

ادامه مقاله:

1 2برگه بعد
مرجع
HollywoodLife
تگ

2
نظر شما چیست؟

avatar
2 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
1 نویسندگان نظر
محمد نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
بهترین راهنمای سیر زمانی مجموعه "جنگ ستارگان"؛ از "تهدید شبح" تا "آخرین جدای - آلبالو

[…] پیشبینی عجیب و غریب سریال سیمپسون ها (The Simpsons) […]

محمد
مهمان
محمد

منم واقعا درش موندم
چطور ممکنه آخه؟
ممنون بابت مقاله

بستن
بستن