اخبار سینماییبرترین هاسینمای جهان

فیلم‌هایی که تا قبل از شروع فصل اسکار باید دید (بخش اول)

هر ساله با نزدیکتر شدن به فصل اسکار، اخبار و حواشی زیادی درباره‌ی فیلم‌های آن سال وجود دارد که ...

ادامه مطلب :

۷- Okja

اسکار - اوکجا

 

سوال بزرگی که تا به این‌جا مطرح شده، این است که آیا امسال بالاخره یکی از فیلم‌های نتفلیکس می‌تواند موفقیتی در زمینه‌ی دریافت جوایز بزرگ کسب کند یا نه! تنها چیزی که می‌توان گفت این است که حداقل سعی خود را دارند می‌کنند. فیلم بسیار هوشمندانه و جالب بونگ جون هو،”اوکجا” از نگاه تماشاچیان فیلمی احساسی و شاهکاری در این زمینه لقب گرفته است. از فیلمبرداری خلاقانه‌ی فیلم هم نباید غافل شد که داریوش خنجی، فیلمبرداری آن را بر عهده دارد. (داریوش خنجی در کارنامه‌ی خود سابقه‌ی همکاری با کارگردانان بزرگی همانند دیوید فینچر (هفت (Seven)) و وودی آلن (تقدیم به رم با عشق (To Rome with Love)) را دارد.)

فیلم، فیلم بسیار عجیبی است و شانس بیشتری در قسمت بهترین فیلمبرداری و جلوه های ویژه دارد تا جوایز اصلی اسکار، که شاید علت آن کارتونی بودن فیلم باشد.


۸- Battle of the Sexes

اسکار - نبرد دو جنس

فیلم “نبرد دو جنس” از آن دسته از فیلم‌هایی بود که همگی فکر می‌کردند (حداقل روی کاغذ) پتانسیل بیشتری داشته باشد. ولی بعد از اکران با نظر سرد مخاطبان ومنتقدین روبرو شد. ولی باز هم بازی فوق العاده‌ی اما استون (Emma Stone) و استیو کرل (Steve Carell) که جو داستان که در دهه‌ی ۷۰ میلادی اتفاق افتاده می‌افتد را با هنرمندی به بیننده القا می‌کنند، را نباید فراموش کرد.

فیلم توانایی نامزد شدن در قسمت‌های غیر اصلی‌تر اسکار را دارد، و همچنین همانند فیلم “ویکتوریا و عبدل” در زمینه‌ی بازیگری امیدی برای نامزد شدن چه در قسمت بهترین بازیگر مرد و چه در قسمت بهترین بازیگر زن را دارد.


۹- The Big Sick

اسکار - بیمار بزرگ

آیا امکان آن وجود دارد که “بیمار بزرگ” که فیلمی کمدی – درام با بودجه‌ی نسبتا کم (نسبت به سایرین) است، پا به اسکار بگذارد؟ تنها باید منتظر ماند. اتفاقات غیر منتظره در اسکار کم اتفاق نمی‌افتد. “بیمار بزرگ” با داستان شیرین و درام خود توانسته تحسین منتقدان را به همراه داشته باشد.

فیلم، فیلم آن چنان بزرگی نیست و داستان جذاب ولی معمولی‌ایی دارد و سرعت روایت فیلم هم ممکن است برای بیننده کمی حوصله سر بر باشد ولی فیلمنامه‌ی فیلم که توسط “کمیل نانجیانی (Kumail Nanjiani)” نوشته شده است، به احتمال زیاد جزء نامزدهای بهترین فیلمنامه‌ اسکار بشود.


۱۰- Wonder Woman

زن شگفت انگیز ۲ - Wonder Woman - گل گدت

کمپانی فاکس امسال امید زیادی روی دو فیلم قهرمانی خود دارد. لوگان (که باید منتظر نامزدی هیو جکمن (Hugh Jackman) به عنوان بهترین بازیگر مرد اسکار بود) و زن شگفت انگیز. “زن شگفت انگیز” با توجه به آن که فیلمی ابر قهرمانی است و شخصیت‌های آن الهام گرفته از کتاب‌های کمیک هستند و همچنین این دسته از فیلم‌ها بیشتر به منظور فروش و سود دهی کمپانی‌ها ساخته می‌شوند، توانسته سنت شکنی کند و باید منتظر آن بود که در بسیاری از قسمت‌های اسکار امسال نامزد شود. در سال ۲۰۱۷ که خبرهای سوء استفاده‌ی جنسیتی زیادی از بازیگران هالیوودی (بعضا مشهور) به گوش می‌رسید، دیدن فیلمی که در آن شخصیت زن اصلی آن به هیچ کس باج نمی‌دهد باید جالب باشد.

اگرچه با اکران اخیر فیلم “لیگ قهرمانان (Justice League)” (که عنوان یکی از ۵ فیلم پرهزینه‌ی تاریخ سینما را یدک می‌کشد)، امیدها دوباره برای فیلم‌های کمیک بوکی زیبا و معنادار کم و کمتر شد، اما باید منتظر هنرنمایی “زن شگفت انگیز” در اسکار امسال بود.


۱۱- Mother!

اسکار - مادر!

 

شاید بتوان”مادر!” را در یک کلمه خلاصه کرد، سردرگم. ولی از آن دسته از فیلم‌هایی است که باید حداقل یک بار دیده شوند نه تنها به خاطر هنرنمایی دارن آرنوفسکی (Darren Arnofsky) در قامت کارگردان، بلکه به عنوان شانس زیادی که فیلم در اسکار امسال خواهد داشت.

“مادر!” از منظر فیلمبرداری، تولید، صداگذاری و تدوین پتانسیل بالایی برای نامزدی دارد و حتی امکان نامزدی جنیفر لارنس به عنوان بهترین بازیگر زن هم موجود است. همانند جودی دنچ (بازیگر “ویکتوریا و عبدل”)، داوران اسکار علاقه‌ی خاصی به لارنس نشان داده‌اند که همین شانس او را برای دریافت جایزه (نه تنها نامزدی) بیشتر و بیشتر می‌کند.

مطلب مرتبط : پایان فیلم مادر! چه مفهومی دارد؟


۱۲- War of the Planet Apes

اسکار - نبرد برای سیاره میمونها

با توجه به هزینه‌ی بسیاری زیادی که کمپانی فاکس برای “جنگ برای سیاره‌ی میمون‌ها” کرده است، بعید به نظر می‌رسد فیلم در قسمتی به غیر از جلوه‌های ویژه و بهترین بازیگر مرد بتواند نامزد این دوره شود. اندی سرکیس (Andy Serkis) که نقش رهبر میمون‌ها، سزار، را برعهده دارد امکان دارد که به دلیل صداپیشگی و بازی عالی‌ایی که در این نقش انجام داده نامزد این دوره بشود.

برگه قبل 1 2
مرجع
moviefone
تگ

3
نظر شما چیست؟

avatar
3 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
0 نویسندگان نظر
بهترین راهنمای سیر زمانی مجموعه "جنگ ستارگان"؛ از "تهدید شبح" تا "آخرین جدای - آلبالوسیر زمانی مجموعه "جنگ ستارگان"؛ از "تهدید شبح" تا "آخرین جدای" - آلبالو"ایت": فیلم فصل دوم – تاریخ اکران، بازیگران و تغییرات - آلبالو نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
trackback
"ایت": فیلم فصل دوم – تاریخ اکران، بازیگران و تغییرات - آلبالو

[…] فیلم‌هایی که تا قبل از شروع فصل اسکار باید دید (بخش اول) […]

trackback
سیر زمانی مجموعه "جنگ ستارگان"؛ از "تهدید شبح" تا "آخرین جدای" - آلبالو

[…] فیلم‌هایی که تا قبل از شروع فصل اسکار باید دید (بخش اول) […]

trackback
بهترین راهنمای سیر زمانی مجموعه "جنگ ستارگان"؛ از "تهدید شبح" تا "آخرین جدای - آلبالو

[…] فیلم‌هایی که تا قبل از شروع فصل اسکار باید دید (بخش اول) […]

بستن
بستن