اخبار سینمایی

لغو ساخت دنباله فیلم “بیگانه: کاوننت” (Alien: Covenant)

استودیوی فاکس در چندین نوبت، ساخت دنباله‌ای برای فیلم “بیگانه: کاوننت” که در سال ۲۰۱۷ اکران شد را رد کرده است. پس از اینکه این فیلم تنها توانست ۷۶ میلیون دلار در گیشه های سینِما به جیب بزند، ساخت دنباله‌ای برای آن به شدت متزلزل شده است. حتی فیلمی مثل “پرومتوس” هم توانست تا ۱۲۶ میلیون دلار از سینماهای آمریکا کسب کند.
داستان فیلم که سال‌ها پس از پرومتوس روایت می‌شود، درباره یک تیم فضانوردی‌ایست که به خانه مهندسان فضایی آبی پوستی پا می‌گذارند ! فضانوردان متوجه می‌شوند که یک ربات به نام دیوید (با بازی مایکل فسبندر) توانسته همه آن‌ها را بکشد و با ماده‌ لزجی که در بدن آنها وجود دارد و می‌تواند باعث تغییر شکل جانداران شود، آزمایش هایی عجیب انجام دهد. پایان این فیلم به نحوی بود که گویا دیوید می‌توانست با آزمایش های بیشتر خود، دنباله‌ای برای این فیلم مهیا کند. البته ریدلی اسکات قبلاً هم اشاره کرده بود که دوست دارد فعالیت‌های خداگونه‌ی دیوید را در دنباله‌ای قویتر پیگیری کند. اما با این اوصاف، آیا کسی غیر از ریدلی اسکات مشتاق دیدن یک فیلم دیگر از سری فیلم‌های بیگانه است ؟!

بخوانید: نقد فیلم بازدید کننده موزه

حالا سایت اختصاصی سری بیگانه از یک مسأله مهم رونمایی کرده است. این سایت لینکی به یکی از کاربران سایت Blu-Ray.com به نام HumanMedia می‌دهد؛ این کاربر در ماه سپتامبر در یک پست اعلام کرده بود که می‌داند استودیوی فاکس، سری بیگانه را در حالت توقف قرار داده است. او می‌گوید:
ساخت دنباله‌ای برای “کاوننت” قرار بود از ابتدای همین ماه در سیدنی استرالیا آغاز شود. اما پس از مشاهده آمار فروش در سینما، ساخت این فیلم لغو شد و یک انباری پر از ابزار کار به حراج گذاشته شد. پس نقشه‌ تولیدکنندگان برای ساخت بی‌درنگ یک دنباله با شکست همراه بود و آن‌ها هیچ برنامه دیگری نیز برای این سری در نظر ندارند.

بیگانه: کاوننت - دنباله
منبعی که این اخبار را منتشر کرده است تنها کاربر فروم یک سایت است، پس نباید حرف‌های او را کاملاً جدی گرفت. به هرحال با دیدن عمل‌کرد فوق‌العاده ضعیف فیلم قبلی، کسی شکی نداشت که فاکس دیگر دنباله‌ای برای آن در نظر نخواهد گرفت. بعضی از طرفداران به بررسی دلیل مشکلات فیلم “بیگانه:‌ کاوننت” پرداخته‌اند اما تمام چیزی که برای فاکس اهمیت دارد شکست و هدر رفتن پولشان است. بعد از اینکه پرومتوس با مشکلاتی مثل پیچیدگی داستانی روبرو شد، فیلم بعدی تلاش کرد تا اوضاع را به همان منوال بیگانه‌ای قبل ببرد؛ یک بیگانه ترسناک و شیطان‌صفت که با سفینه خود به دنبال انسان‌ها می‌رود و آن‌ها را به قتل می‌رساند. اما ریدلی اسکات پای خود را از دنیاهای قبلی هم فراتر گذاشت؛ او مسائل مذهبی، خلقت و دیگر چیزهایی را وارد ماجرا کرد که اندک ارتباطی با داستانی اکشن-فضایی نداشت. نتیجه این کار یک اثر شلوغ و بی سروته شد که ایده‌های نامطابق در آن موج می‌زنند. بسیاری از منتقدین و فیلم‌دوستان اشاره کرده‌اند که این ترکیب در فیلم‌های عادی بسیار رایج است و در عین حال بسیار عجیب و غریب حس شده است.
حالا اگر ریدلی اسکات بخواهد دنباله‌ای برای این سری بسازد و آن را زنده نگه دارد، باید تمام نیرو و قدرت خود را بکار گیرد تا چرخ آن به راه بیفتد. بدون شک ریدلی اسکات در عرصه سینِما از نفوذ بالایی برخوردار است اما آیا این چنین فیلم‌سازی می‌تواند مردم را قانع کند که به یک بیگانه دیگر نیاز دارند ؟ اسکات می‌گوید که ایده‌هایی درباره دنباله در سرش دارد و باید بگوییم که خوشبحالش ! اما پس از آخرین فیلم بنظر می‌رسد که هم فاکس و هم مردم، از تماشای فیلم‌های بیگانه خسته شده‌اند.

بخوانید: بهترین تئوری ها پیرامون پایان بازی تاج و تخت

مرجع
ScreenRant
تگ

1
نظر شما چیست؟

avatar
1 رشته نظرات
0 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
1 نویسندگان نظر
حسین مرادی سار نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
حسین مرادی سار
مهمان
حسین مرادی سار

کاش دنباله فیلم بیگانگان ساخته بشه. ضمنا دوبله فوق العاده زیبایی دارد، مخصوصا گوینده دیوید، تشکراز دوبللرستهای عزیزکشورمان

بستن
بستن