اخبار سینماییبرترین هاسینمای جهان

فیلم‌هایی که تا قبل از شروع فصل اسکار باید دید (بخش دوم)

هر ساله با نزدیکتر شدن به فصل اسکار، اخبار و حواشی زیادی درباره‌ی فیلم‌های آن سال وجود دارد که ...

پس از بررسی فیلم‌هایی که شانس زیادی در جشنواره‌ی فیلم اسکار امسال دارند در بخش اول همین مقاله پرداختیم، حال به ادامه‌ی بررسی نامزدهای احتمالی می‌پردازیم.

۱۳- ‌Call Me by Your Name

اسکار - مرا با نامت صدا بزن

بهترین فیلم سال، بهترین کارگردانی (لوکا گوادانینو )، بهترین بازیگر مرد (تیموتی شلمی)، بهترین بازیگر مکمل مرد (مایکل استالبرگ)

بعد از موفقیت تاریخی فیلم “مهتاب (Moonlight)” در اسکار سال قبل که موفق به دریافت عنوان بهترین فیلم ۲۰۱۷ شد، حال این بار لوکا گوادانینو (Luca Guadagnino) کارگردان فیلم “من را با نامت صدا کن”، قصد دارد تا به این مهم دست پیدا کند. در این فیلم همانند “مهتاب” مضمون همجنسگرایی محوریت داستان قرار گرفته است. داستان فیلم درباره‌ی پسر جوانی است که عاشق مردی بزرگتر از خود می‌شود. بعد از گذشت نزدیک به دو ماه از اکران فیلم،این فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفته و کارگردان و نویسنده فیلم را یکی از رقیبان اصلی برای انتخاب نامزدی در اسکار امسال می‌دانند. همچنین امکان نامزدی بازیگر اصلی فیلم “تیموتی شلمی” به عنوان بهترین بازیگر مرد سال وجود دارد که اگر موفق به دریافت جایزه شود، جوانترین بازیگر مرد بعد از “جیمز ایووری ” در فیلم “شبکه اجتماعی (Socila Network)” خواهد شد. در کنار این‌ها نباید از شانس زیاد “آرمی همر” و “مایکل استالبرگ” به عنوان بهترین بازیگر مکمل زن و مرد امسال غافل شد .به لطف تکنیک‌‌های فیلم‌برداری و صحنه‌سازی‌های جدید فیلم، امکان دو رقمه شدن تعداد نامزدی‌های “مرا با نامت صدا کن”، وجو دارد.


۱۴ – Three Billboards Outside Ebbing, Mossouri

اسکار - سه بیلبور

بهترین فیلم سال، بهترین کارگردانی (مارتین مکدونا)، بهترین بازیگر زن (فرانسس مکدورمند)، بهترین بازیگر مرد (سم راکول)

“سه بیلورد خارج از ابیینگ، میزوری” فیلمی با مضمون کمدی سیاه که توانست جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبین را در فستیوال فیلم تورنتو ازآن خود کند. ( ۸ فیلم از ۱۰ فیلمی که در ۱۰ سال گذشته این جایزه را دریافت کردند، به لیست نامزدهای بهترین فیلم اسکار وارد شدند). بازیگران این فیلم مارتین مکدونا، امسال می‌تواند شانس بالایی برای نامزدی اسکار را داشته باشند. فرانس مکدورمند (France McDorman) و سم راکول (Sam Rakwell). مکدورمند که جایزه‌ی بهترین بازیگر زن اسکار در سال ۱۹۹۷ با بازی در فیلم فارگو (Fargo) را در کارنامه‌ی خود دارد، امسال هم می‌تواند به این جایزه دست پیدا کند. همچین راکول که بر خلاف انتظار هیچگاه عنوانی را در اسکار بدست نیاورده (عدم انتخاب او به عنوان نامزدی برای بهترین بازیگر مرد در سال ۲۰۰۹ بخاطر بازی در فیلم ماه (Moon)، انتقادات زیادی را برای داوران اسکار به همراه داشت)، امسال می‌تواند به آنچه انتظارش را می‌کشید، دست پیدا کند.


۱۵ – The Shape of Water

فیلم شکل آب - Shape of water

بهترین فیلم سال، بهترین بازیگر زن (سالی هاکینز)، بهترین کارگردانی (گیرمو دلتورو) ، بهترین بازیگر مکمل مرد (مایکل شنون و ریچارد جنکینز)

فیلم تخیلی و ۱۴+ کمپانی فکس سرچ لایت مدت کمی پس از اکران خود توانست عنوان بهترین فیلم فستیوال ونیز و تورنتو کانادا را بدست آورد. فیلم اخیر گیرمو دلتورو (Guillermo del Toro)، شکل آب” فیلم عجیب و خاصی است. فیلمی که به زیبایی هر چه تمام توانسته تلفیق هالیوود دهه‌ی ۶۰ و داستانی علمی-تخیلی‌ایی را نشان دهد. “سالی هاکینز” که نقش نظافتچی‌ایی لال را در یکی از آزمایشگاه‌های سری دولت بر عهده دارد و عاشق موجود عجیب دریایی می‌شود، توانسته با بازی خود تحسین همگان را برانگیزاند و او را اصلی ترین رقیب برای نامزدی بهترین بازیگر زن امسال می‌دانند. مایکل شنون (مأمور شیطانی فیلم)، ریچارد جنکینز (دوست هایکینز)، گیرمو دل تورو (کارگردان فیلم) و خود فیلم را میتوان از رقیبان اصلی جوایز بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر مکمل مرد، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم امسال دانست.

مطلب مرتبط : نقد و بررسی فیلم “شکل آب”


۱۶ – The Florida Project

اسکار - پروژه فلوزریدا

بهترین فیلم سال، بهترین کارگردانی (شان بکر)، بهترین بازیگر مکمل مرد (ویلم دافویه)

آیا فیلم‌های کوچک هم جایی در اسکار خواهند داشت؟ فیلم جدید شان بکر (Sean Baker)، “پروژه فلوریدا”، که به نحوی در ادامه‌ی فیلم قبلیش، “نارنگی (Trangerine) (2015)” ساخته شده است، فیلمی با بودجه‌ایی بسیار اندک ( ۲ میلیون دلار) و درام است که داستان زندگی دختر بچه‌ایی ۶ ساله را به تصویر می‌کشد که با مادرش به تنهایی در هتلی در فلوریدا زندگی می‌کند. “پروژه فلوریدا” فیلمی الهام بخش و در عین حال دلهره آور است که کارگردان توانسته با هنرمندی هر چه تمام از بازیگران اصلی و سیاه لشکر فیلم، بازی بگیرد. ستاره اصلی فیلم کسی نیست جز ویلم دافویه (بازیگر نقش شیطانی اولین فیلم مرد عنکبوتی (۲۰۰۱))، که توانسته به بهترین صورت ممکن از عهده‌ی نقشش برآید و شانس خود را برای نامزدی بهترین بازیگر مکمل امسال امتحان کند.


۱۷ – Lady Bird

اسکار - لیدی برد

بهترین فیلم سال، بهترین کارگردانی (گرتا گروویگ)، بهترین بازیگر زن (سیرشا رونان)

با این که تنها ۲ ماه از اکران فیلم “لیدی برد” می‌گذرد، این فیلم توانسته تحسین همگان را برانگیزاند و یکی از خوش ساخت ترین و دوست داشتنی‌ترین فیلم‌های ۲۰۱۷ لقب بگیرد. “لیدی برد” کارگردان تولیدی آخر کمپانی A24، گرتا گروویگ (Greta Gerwig)، با ساخته‌ی اخیر خود شانس زیادی برای نامزدی عنوان بهترین کارگردان سال دارد که اگر به این مهم دست پیدا کند اولین زن کارگردان بعد از ۹ سال می‌شود که توانسته در این لیست قرار بگیرد (در سال ۲۰۱۰ “کاترین بیگلو (Kathryn Biglow)” آخرین کارگردان زن نامزد اسکار بود که برای فیلم “مهلکه (The Hurt Locker)” توانست جایزه‌ی بهترین فیلم و کارگردانی سال را ازآن خود کند). بازیگر ۲۳ ساله و اصلی فیلم، سیرشا رونان (Saoirse Ronan)، می‌تواند با نامزدی خود در اسکار امسال شانس خود را برای رسیدن به به بالاترین درجه در دنیای حرفه‌ایی هالیوود امتحان کند.

مقاله مرتبط : پیشبینی عجیب و غریب سریال سیمپسون ها


۱۸ – Darkest Hour

اسکار - تاریکترین ساعت

بهترین فیلم سال، بهترین کارگردانی (جو رایت)، بهترین بازیگر مرد (گری الدمن)

روی دیگر فیلم “دانکیرک” نولان، فیلم درام جو رایت، “تاریکترین ساعت”، می‌باشد که روایتگر نقاط قوت وینستون چرچیل است. بازیگر مرد نقش اصلی فیلم، گری الدمن (Gary Oldman)، شاید بهترین ایفای نقش را در بین بازیگران فیلم‌های ۲۰۱۷ انجام داده باشد. او که نقش چرچیل را بازی می‌کند، کاملا در نقش فرو رفته و با گریمی که بر روی انجام شده و تغییر صدایی که داده است عملا برای مخاطب قابل تشخیص نیست. او که در سال ۲۰۱۱ برای بازی در فیلم “بندزن خیاط سرباز جاسوس (Tinker Tailor Soldier Spy)” نامزد جایزه اسکار شد، امسال یکی از رقیبان اصلی برای برنده شدن (نه حتی نامزدی) اسکار بهترین بازیگر مرد سال می‌باشد.

ادامه مطلب در صفحه بعد:

1 2برگه بعد
مرجع
ew
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن