اخبار سینماییبرترین هاسینمای جهان

فیلم‌هایی که تا قبل از شروع فصل اسکار باید دید (بخش دوم)

هر ساله با نزدیکتر شدن به فصل اسکار، اخبار و حواشی زیادی درباره‌ی فیلم‌های آن سال وجود دارد که ...

ادامه مطلب :

۱۹ – I, Tonya

اسکار - من تانیا

بهترین فیلم سال، بهترین بازیگر زن (مارگات رابی) ، بهترین بازیگر مکمل زن (الیسون جنی)

“من، تانیا”، تلفیقی از ساخته‌های دیوید او راسل (مثل “مبارز (The Fighter)” و “حقه‌باز آمریکایی (American Hustle)”) و “دوستان خوب (Goodfllas)” مارتین اسکورسیزی است که دوتا از بهترین بازی‌های سال توسط بازیگران زن را به نمایش کشیده است. مارگات رابی در نقش تانیا و الیسون جنی (Allison Janey) در نقش مادر زورگوی تانیا. بازی جنی که شانس زیادی را برای نامزدی او به عنوان بهترین بازیگر مکمل زن به ارمغان آورده، ما را به یاد نقش‌های ملیسا لیو در “مبارز” و گابوری سیدیب در “پرشس” می‌اندازند که هر دو آن‌ها به ترتیب در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ موفق به دریافت اسکار برای بازیگر زن مکمل شدند.


۲۰ – Mudbound

اسکار - مادبوند

بهترین فیلم سال، بهترین کارگردان(دی ریس)، بازیگر زن (کری مولیگان)، بهترین بازیگر مکمل زن (مری بیلج)، بهترین بازیگر مکمل مرد (گرت هدلاند و جیسون میتچل)

فیلم تحسین شده‌ی فستیوال ساندس، که کارگردانی آن را دی ریس (Dee Rees)، سازنده‌ی فیلم پاریا (Pariah) بر عهده دارد، در اوایل سال جاری توانست به موفقیت‌های زیادی بخاطر بازیگران فیلم (کری مولیگان، گرت هدلاند، جیسون میتچل و مری جی بیلج (خواننده) )، دست پیدا کند. این فیلم که ساخته‌ی کمپانی نتفلیکس است باید با عقاید ضد نتفلیکسی که داوران اسکار در قبال این کمپانی دارند، فائق آید. شاید این‌بار داوان با دست بازتری این فیلم را مورد بررس قرار دهند، چرا که پس از بی توجهی که دو سال پیش به فیلم روایی “جانوران بی مرز و بوم (Beats of No Nation)” انجام دادند، مورد انتقاد زیادی قرار گرفتند (باید قبول کرد که نتفلیکس در ساخت مستند و داستانهای روایی گامهای بزرگی را برداشته است). “مادبوند” داستان دو خانواده است که به واسطه‌ی تفاوت نژادی از یکدیگر جدا شده‌اند ولی بدلیل شرکت یکی از اعضای خانواده در جنگ جهانی دوم، به یکدیگر نزدیک و نزدیک تر می‌شوند. حال با چنین داستان جذابی باید دید که در اسکار امسال، این‌بار چگونه با این فیلم نتفلیکسی رفتار می‌شود. شاید “مادبوند” پلی پیوند دهنده میان ساخته‌های این چنین کمپانی‌هایی با سینمای سنتی باشد.


۲۱ – Wonderstruck

بهترین فیلم سال، بهترین بازیگر مکمل زن (میلیسنت سیمون)، بهترین فیلمنامه اقتباسی

کارگردان فیلم “شگفت زده”، تاد هاینس، هیچ‌گاه نتوانسته به خوبی با اسکار و داورانش کنار بیاید. تنها افتخار فردی که او توانسته در طی این سالها در اسکار کسب کند، نامزدی به عنوان بهترین کارگردان برای فیلم “دور از بهشت” در سال ۲۰۰۲ بوده است. فیلم “شگفت زده” که مورد تحسین مخاطبین در فستیوال فیلم کانس فرانسه قرار گرفته است، شاید نتواند امسال هم موفقیت شخصی خاصی برای این کارگردان به همراه داشته باشد. ولی احتمال آن که بخش‌هایی از فیلم همانند فیلمبرداری، موزیک متن و بازیگر مکمل زن شانس نامزدی در اسکار امسال را داشته باشند وجود دارد. در ساخته‌ی قبلی هاینس، “کارول (Carol)“، که در ۲۰۱۵ تولید شده است، فیلمبرداری و موزیک متن فیلم در آن سال نامزد اسکار شدند.

مقاله مرتبط: همکاری تارانتینو و جی.جی آبرامز در Star Trek


۲۲ – Molly’s Game

اسکار - بازی مالی

بهترین فیلم سال، بهترین بازیگر مکمل مرد (ادریس آلبا) ، بهترین بازیگر زن (جسیکا چستن)، بهترین فیلمنامه اقتباسی

شاید جسیکا چستن بهترین بازی خود را در “بازی مالی” انجام داده باشد. اگر که او این بار هم پا به اسکار بگذارد، دفعه‌ی سوم چستن می‌باشد که به این مهم دست پیدا کرده است (نامزد بهترین بازیگر مکمل زن در فیلم “کمک (The Help)” در سال ۲۰۱۵ و نامزد بهترین بازیگر زن در فیلم “سی دقیقه پس از نیمه شب (Zero Dark Thirty)” در سال ۲۰۱۳). در چهار فیلم اخیر نویسنده‌ی “بازی مالی”، آرون سورکین (Aaron Sorkin)”، همیشه یکی از بازیگران فیلم نامزد دریافت بهترین بازیگر مرد یا زن اسکار شده‌اند.


۲۳ – The Disaster Artist

اسکار - هنرمند فاجعه

بهترین بازیگر مرد (جیمز فرانکو)، بهترین فیلمنامه اقتباسی (اسکات نوستادتر و مایکل وبر)

از فیلم “این پایان کار است (This Is The End)” تا مراسم اسکار؟ پس از کولاکی که “هنرمند فاجعه” در فستیوال فیلم SBSW در ماه مارس امسال انجام داد، اخرین فیلم ساخته شده توسط جیمز فرانکو توانست پشتیبان مالی جدید (کمپانی A24) برای خود دست و پا کند. فیلم اقتباسی است از کتابی با همین نام و درباره‌ی فیلم “اتاق (The Room)” به کارگردانی تامی ویسیو در سال ۲۰۰۳ می‌باشد که بدترین فیلم تاریخ سینما لقب گرفته است. فرانکو که در کنار کارگردانی فیلم به همراه برادرش، دیو فرانکو، در “هنرمند فاجعه” هنرنمایی می‌کند، باید شانس زیادی برای را برای نامزدی دوباره و حتی برنده شدن در اسکار امسال داشته باشد. (فرانکو در سال ۲۰۱۱ بواسطه‌ی بازی در فیلم “۱۲۷ ساعت” موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد سال شد.)

مقاله مرتبط : نقد و بررسی فیلم “هنرمند فاجعه


۲۴ – Stronger

اسکار - قویتر

بهترین بازیگر مرد (جک جیلینهال)، بهترین بازیگر مکمل زن (تاتیانا ماسلانی)

فیلم “قوی‌تر” داستان واقعی “جف باومن” با بازی “جک جیلینهال” را به تصویر می‌کشد که طی بمب‌گذاری‌ای در مسابقه ماراتون بوستون، هر دو پای خود را از دست می‌دهد . جیلینهال به احتمال زیاد جزو نامزدهای اسکار امسال می‌باشد، نه تنها بدلیل بازی در فیلم “قوی‌تر” به عنوان بهترین بازیگر مرد سال بلکه به دلیل بازی در فیلم “اوکجا” به عنوان بهترین بازیگر مکمل مرد.

برگه قبل 1 2
مرجع
ew
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن