سینمامعرفی فیلم

۳۰ فیلم‌ جذاب که در سال ۲۰۱۸ اکران می‌شوند

صفحه ۱ از ۳

با پشت سر گذاشتن سال ۲۰۱۷، زمان آن رسیده است که به سراغ فیلم‌هایی برویم که در ۱۲ ماه آینده به پرده های سینِما خواهند آمد. بعضی از آن‌ها فیلم‌هایی هستند که سال هاست منتظر اکران‌شان هستیم و بی‌صبرانه می‌خواهیم هرچه‌زودتر عرضه شوند. در سال ۲۰۱۸ با یک جنگ ستارگان جدید، فیلم‌های ابرقهرمانی پیشرفته‌تر از قبل و تعدادی فیلم اقتباس شده از کتاب‌ها یا مجلات کامیک مواجه خواهیم بود. همچنین دنباله‌ها و بسیاری از فیلم‌های دیگر در لیست محتمل‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۸ قرار گرفته‌اند.

با نگاهی سرسری می‌توان یک جمع‌بندی انجام داد؛ ۸ فیلم با برند مارول عرضه می‌شوند که شامل چندین دنباله از انیمیشن یا فیلم‌های قدیمی دیزنی می‌شود، اولین فیلم تابستانی جنگ ستارگان زیر چتر استودیو دیزنی و پروژه های جدید نوشته و کارگردانی شده توسط الکس گارلند و وس اندرسون.

۳۰اقیانوس ۸ (Ocean’s 8)

محتمل ترین فیلم های 2018 - Most Anticipated Movies 2018

تاریخ عرضه: ۸ ژوئن ۲۰۱۸

کارگردان: گری راس

نویسنده: اولیویا میلچ، گری راس

بازیگران: کیت بلانشت، میندی کلینگ، داکوتا فانینگ، ساندرا بالوک، آن هاتاوی، سارا پالسون، هلنا بونهام کارتر، ریحانا، آوکوافینا، اولیویا مان، آدریانا لیما، جیمز کوردن، کتی هولمز، مت دیمون، ریچارد آرمیتاژ، کایلی جنر، هیلی بالدوین، کیم کاردشیان وست، نی دان، کندال جنر، کار رینر

استودیو: Smokehouse Pictures و  Warner Bros

این فیلم در ادامه دنیای سری فیلم‌های اقیانوس ۱۱ که از سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ اکران شدند، ساخته شده است و با وجود بازیگرانی که همگی معروف هستند، می‌خواهد دنیایی با رهبری زنان قدرت‌مند بسازد !

امواج خروشان رخت بر بسته‌اند و حالا اقیانوسجان تازه‌ای گرفته است. اما وقتی که ۷ زن می‌خواهند سرقت بزرگی را در نیویورک به پایان برسانند این اقیانوس پر تلاطم خواهد شد !”

اولین تریلر فیلم اقیانوس ۸ نتوانست به اندازه کافی مخاطب را جذب کند اما تنها امیدمان به توانایی کارگردانی گری راس‌(کارگردان عطش مبارزه و سیبیسکیت) و قدرت تولید‌کنندگی استیون سودربرگ است که احتمالاً باهم بتوانند فیلم جنایی جذابی خلق کنند.

۲۹دنیای ژوراسیک: سقوط یک امپراطوری (Jurassic Worl: Fallen Kingdom)

محتمل ترین فیلم های 2018 - Most Anticipated Movies 2018

تاریخ عرضه: ۲۲ ژوئن ۲۰۱۸

کارگردان: جی.ای. بایونا

نویسنده: کالین ترورو، درک کانولی

بازیگران: بریس دالاس هاوارد، کریس پرت، جف گلدبلام، بی‌دی وانگ، دانیلا پیندا، تد لوین، تابی جونز، جیمز کرامول

استودیو: Amblin Entertainment  و  Universal Pictures

وقتی که اولین فیلم دنیای ژوراسیکاکران شد توانست گیشه‌های سینِما را منفجر کرده و رکورد های جدیدی در سراسر جهان ثبت کند. با توجه به موفقیت اولین فیلم، دست اندرکاران تصمیم به ساخته دنباله‌ای برای آن گرفتند که کارگردانی آن به جی.ای. بایونا سپرده شده است (کارگردان فیلم‌های غیرممکنو هیولایی فرا می‌خواند“). او می‌خواهد اینبار داستانی ماجراجویی و متفاوت از دنیای دایناسور ها روایت کند. در دنیای ژوراسیک: سقوط یک امپراطوریشاهد بازگشت آون گرَدیو کلیر دیرینگبه جزیره نوبلارهستیم.

چرا ؟ چون می‌خواهند دایناسور هارا از یک آتشفشان قریب‌الوقوع نجات داده که در این مسیر با گونه های ترسناک و جدیدی از دایناسورها مواجه می‌شوند و البته از یک توطئه که تمام سیاره را تهدید می‌کند پرده برمی‌دارند. حدس زدن داستان فیلم از روی تریلر آن کمی دشوار است اما امیدواریم این فیلم بتواند استفاده منطقی‌تری نسبت به فیلم اول از بازیگرانش بکند.

۲۸آلیتا: فرشته جنگ (Alita: Battle Angle)

محتمل ترین فیلم های 2018 - Most Anticipated Movies 2018

تاریخ عرضه: ۲۰ جولای ۲۰۱۸

کارگردان: رابرت رودریگز

نویسندگان: جیمز کامرون، لائتا کالوگریدیس، رابرت رودریگز

بازیگران: روزا سالازار، جنیفر کانلی، آیزا گونزالز، کریستوف والتز، میشل رودریگز، اد اسکرین، مارشالا علی، ال لامونت، جکی ارل هیلی، کسپر ون دین، کیان جانسون، جف فاهی، لانا کندور

استودیو: Twentieth Century Fox

شاید سریال مانگای سال ۱۹۹۰ را که توسط یوکیتو کیشیروساخته شده بود را فراموش نکرده باشید و هنوز دلتنگ داستان زیبای آن باشید. اگر اینطور است باید به شما مژده دهیم که رابرت رودریگز می‌خواهد به کمک جیمز کامرون، فیلمی منحصربفرد اقتباس شده از سریال مذکور بسازد. فیلم آلیتا: فرشته جنگداستانی است از امید، عشق و قدرت.

زمان فیلم مربوط به دنیای چند قرن آینده است. “ایدو، یک دکتر سایبری، (با بازی کریستوف والتز) در حالی که در خرابه‌های شهر آهنینپرسه می‌زند، آلیتا (با بازی روزا سالازار) را پیدا می‌کند و بدن بی‌هوش او را به کلینیک خود منتقل می‌کند. همانطور که انتظار می‌رود؛ آلیتا بعد از بهوش آمدن هیچ خاطره‌ای از گذشته خود را بیاد نمی‌آورد و از دنیایی که در آن حضور دارد هم هیچ شناختی ندارد. همه چیز برای آلیتا تازگی دارد، هر کاری برای او تجربه‌ای تازه است. آلیتا کم کم خود را با فضای اطرافش وفق می‌دهد و مسیر زندگی خود را از میان خیابان‌های بی‌رحم شهر آهنین پیدا می‌کند. در این مدت او با هوگو” (با بازی کیان جانسون) آشنا می‌شود که می‌خواهد به آلیتا در بیاد آوردن خاطراتش کمک کند. اما در این مسیر مانع بزرگی وجود دارد؛‌ دکتر ایدو. رابطه آلیتا با هوگو روز به روز شدیدتر و محکم‌تر می‌شود، تا اینکه نیرو های کشنده‌ی خارجی برای پیدا کردن آلیتا ظاهر می‌شوند که این امر رابطه‌ی جدید او را با مشکل مواجه می‌کند. در همین زمان است که آلیتا از قدرت‌های ماورالطبیعی خود در مبارزه آگاه می‌شود و در پی آن تلاش می‌کند به کمک نیروی خود از عزیزانش حمایت کند. او تصمیم نهایی خود را می‌گیرد و مصمم‌تر از همیشه بدنبال یافتن ریشه‌های خویش وارد دنیای تاریک و فاسدی می‌شود که در عمیق‌ترین نقطه‌ آن، یک زن جوان وجود دارد که می‌تواند زندگی او را دگرگون کند.

اولین تریلر این فیلم از جلوه‌های بصری عجیب و غریبی رونمایی کرد که احتمال می‌دهیم جلب تماشاگر را با مشکل مواجه کند.

۲۷مهاجم مقبره (Tomb Rider)

محتمل ترین فیلم های 2018 - Most Anticipated Movies 2018

تاریخ عرضه: ۱۶ مارچ ۲۰۱۸

کارگردان: رور یوتاگ

نویسنده: جنوا رابرتسون‌دوارت، الاستر سیدونس

بازیگران: آلیشا ویکاندر، هانا جان‌کامن، والتون گاگینز، کریستین اسکات توماس، دومینیک وست، نیک فراست، دانیل وو، امیلی کری

استودیو: GK Films و  Warner Bros

اساسینز کریدو دومین فیلم از سری هیتمن به نام هیتمن: مامور ۴۷که اخیراً اکران شده‌اند، نتوانستند موفقیت چشمگیری کسب کنند.در واقع هیچ فیلمی اقتباسی از بازی‌های کامپیوتری تاکنون نتوانسته، حتی با کمک بازیگران برنده اسکار، به موفقیت برسد. با این اوصاف آلیشیا ویکاندر چه تفاوتی در لارا کرافت ایجاد خواهد کرد؟ نسخه بازسازی‌شده بازی ویدئویی توم رایدر توانست جان تازه‌ای به این سری بازی‌های ویدئویی ببخشد که البته همین بازی سر منشاء داستان فیلم هم قرار گرفته است. البته همانند دیگر فیلم‌هایی که درباره‌شان بحث شد، تریلر توم رایدر هم نتوانست تأثیر مثبتی برروی مخاطبین داشته باشد، اما امیدواریم فیلم هیجان بیشتری داشته باشد.

۲۶گنجشک قرمز (Red Sparrow)

محتمل ترین فیلم های 2018 - Most Anticipated Movies 2018

تاریخ عرضه: ۲ مارس ۲۰۱۸

کارگردان: فرانسیس لاورنس

نویسنده: جاستین هایت

بازیگران: جنیفر لاورنس، جول ادگرتون، ماری لوئیز پارکر، کیاران هیندس، جرمی آیرونز، شارلوت رمپلینگ، ماتیاس شونارتس، جولی ریچاردسون، سرجی پولونین، تکلا روتن

استودیو: Twentieth Century Fox و  Chernin Entertainment

این همان فیلمی است که می‌تواند نقشه های مارول برای ساخت بیوه سیاه” (Black Widow)‌ را منسوخ شده جلوه دهد. در این فیلم که براساس رمانی از جیسون متیوزساخته شده است جنیفر لاورنس، برنده اسکار، در نقش دومینیکا اگوروا، رقاص باله درجه ۱، حضور دارد که پس از یک حادثه وحشتناک، دوران حرفه‌ای خود را پایان‌یافته می‌بیند.

مدت کوتاهی پس از این اتفاق او به گروهی به نام مدرسه گنجشک هاملحق می‌شود که به افراد آموزش می‌دهد تا از بدن و ذهن خود به عنوان اسلحه استفاده کنند. اگروا پس از گذراندن تمرین‌های طاقت فرسای خود به عنوان قوی‌ترین گنجشک از مدرسه خارج می‌شود. پس از اینکه دومینیکا ازحداکثر قدرت توانایی‌های جدیدش آگاه می‌شود، با یک مامور CIA آشنا می‌شود که ادعا می‌کند تنها آدم قابل اعتماد برای او خواهد بود.

نقد کامل فیلم گنجشک قرمز را در اینجا بخوانید.

۲۵مردان ایکس: ققنوس تاریک (X-Men: Dark Phoenix)

محتمل ترین فیلم های 2018 - Most Anticipated Movies 2018

تاریخ عرضه: ۲ نوامبر ۲۰۱۸

کارگردان: سیمون کینبرگ

نویسنده: سیمون کینبرگ

بازیگران: جنیفر لاورنس، تای شریدان، جسیکا چستین، اولویا مان، جیمز مک‌آوی، مایکل فسبندر، سوفی ترنر، ایوان پیترز، نیکولاس هولت، ایوان جونیگکیت، کودی اسمیت مک‌فی، الکساندرا شیپ، دنیل کادمور.

استودیو: Twentieth Century Fox

بخوانید: درخشش دنزل واشنگتن در فیلم جدیدش‌!

فیلم بعدی از سری مردان ایکس که توسط فاکس تولید می‌شود، مرموزترین قسمت از این سری فیلم است. تاکنون هیچ مصاحبه خبری در محل فیلمبرداری انجام نشده است. گفتنی است که سیمون کینبرگی که کارگردانی این پروژه بزرگ به او سپرده شده است، روند سینوسی‌ایی در کارهای قبلی‌اش با مارول و فاکس داشته است؛ از شکست در فیلم‌های مردان ایکس ۳و چهار شگفت‌انگیزتا موفقیت فیلم مردان ایکس: روز های گذشته آینده

در حالی که سال ۲۰۱۸ شاهد فیلم‌هایی همچون فیلم ترسناک The New Mutants و ددپول ۲خواهد بود، مردان ایکس:‌ ققنوس تاریکبرای اولین بار می‌خواهد داستان فیلم را به فضا ببرد. گفتنی است که این فیلم از سری کامیک های ققنوس تاریکاز کامیک های مارول اقتباس شده است. آیا این فیلم می‌تواند موفقیت بیشتری از مجله های کامیک داشته باشد؟ ستاره فیلم، سوفی ترنر، می‌گوید که این فیلم می‌تواند ژانر ابرقهرمانی را دگرگون کند.

۲۴. رابین هود (Robin Hood)

محتمل ترین فیلم های 2018 - Most Anticipated Movies 2018

تاریخ عرضه: ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۸

کارگردان: اتو بترست

نویسنده: جابی هارولد

بازیگران: تارون ایگرتون، پاول اندرسون، جیمی دورنان، بن مندلسون، ایو هیوسون، جیمی فاکس، تیم مینچین، جاش هردمن، آنتونیو لوجک، یان پک، بیورن بنگتسون

استودیو: Lionsgate  و  Appain Way

آخرین فیلم با مضمون رابین هود با داستانی مشابه و به دست راسل کروساخته شد. این نسخه جدید وعده صحنه‌های طنز و البته پر از اکشن را می‌دهد (از سخنان تارون ایگرتون). جالب است که سبک اکشن این رابین هود از فیلم جان ویکگرفته شده است. با این اوصاف انتظار فیلم جذابی از این کارگردان داریم !

جان ویک را تصور کنید اما با یک تیر و کمان به علاوه اینکه یک تیم پرتعداد با حضور بازیگرانی مثل جیمی فاکسدر نقش جان کوچولوو بن مندلسوندر نقش کلانتر شهر ناتینگهام نیز در کنار او حضور دارند. اگر این فیلم به موفقیت کافی دست یابد، می‌تواند اولین سری فیلم باشد که توانسته در دنیای پر سنگلاخ فیلم‌های اکشن، دنباله‌ای موفق از فیلم تولید کند.

۲۳سیکاریو ۲: سولدادو (Sicario 2: Soldado)

محتمل ترین فیلم های 2018 - Most Anticipated Movies 2018

تاریخ عرضه:‌ ۲۹ ژوئن ۲۰۱۸

کارگردان: استفانو سولیما

نویسنده: تیلور شریدان

بازیگران: بنیسیو دل تورو، جاش برولین، کاترین کینر، ایزابلا مونر، جفری دونوان، متیو مودین، کریستوفر هیردال، مانوئل گارسیا رولفو، یان بوهن

استودیو: Black Label Media و Columbia Pictures

بخوانید: چرا امیلی بلانت در سیکاریو ۲ نخواهد بود ؟

امکان نداشت که حداقل یکی از فیلم‌های حاضر در این لیست به نویسندگی تیلور شریدان نباشند. آیا فیلم ویند ریوریا سیکاریوی اول را تماشا کرده‌اید ؟

این فیلم که در دنباله‌ سری فیلم‌های سیکاریو با نام سولدادو (به معنای سرباز) در دست تولید است، باعث بهم پیوستن دل تورو و برالین شده تا آن‌ها به اتفاق هم بتوانند در مقابل خلافکار هایی که می‌خواهند چیزی بدتر از مواد مخدر را از مرز مکزیکآمریکا عبور دهند، مقابله کنند. آن‌ها می‌خواهند تروریست هایی را قاچاق کرده و از اینجا به بعد همه چیز بستگی به الخاندرو و من گریور دارد !

تماشا کنید: اولین تریلر رسمی از سیکاریو ۲

۲۲چروکی در زمان (A Wrinkle in Time)

محتمل ترین فیلم های 2018 - Most Anticipated Movies 2018

تاریخ عرضه: ۹ مارس ۲۰۱۸

کارگردان: آوا دوورنای

نویسنده: جنیفر لی

بازیگران: ریسی ویترسپون، کریس پاین، گوگو امباتارا، لوی میلر، زاک گالیفیاناکیس، میندی کالینگ، مایکل پینا

استودیو: Walt Disney Motion Pictuers

یکی از جذاب‌ترین فیلم‌ها از لحاظ جلوه‌های بصری، اثر آوا دوورنای است که از کتابی قدیمی نوشته مدلین لانجلاقتباس شده است. این فیلم قصد دارد تا تماشاگران را به سفری در فضا و زمان ببرد؛ سفری که به کشف اسرار تاریکی و روشنایی، و در نهایت جام عشق می‌پردازد. در خلاصه فیلم آمده است:

مگ ماری یک دانش‌آموز ساده است که با مشکلاتی مثل عدم داشتن اعتماد به نفس دست و پنجه نرم می‌کند و فقط می‌خواهد در مواجهه با اطرافیانش عادی جلوه کند. پدر و مادر او هردو از بزرگان علم فیزیک بوده که البته بازنشسته شده‌اند، اما دختری نابغه بدنیا آورده‌اند ! برادر کوچکتر مگ، چارلز والاس، هم به مانند او از توانایی ذهنی بالایی برخوردار است که این موضوع از خواهرش پنهان مانده است. اوضاع خوب پیش ‌نمی‌رود و آقای ماری ناپدید می‌شود و در نتیجه‌ آن، دختر جوان خانواده ناامیدتر از همیشه و مادر هم دل‌شکسته می‌شود.”

چارلز والاس مگ و دوستش، کلوین، را با سه موجود آسمانی به نام های خانوم ویچ، خانوم واتزیتو خانوم هوآشنا می‌کند که برای کمک به پیدا کردن پدر آن‌ها به زمین آمده‌اند و با همراهی یکدیگر به ماموریتی ترسناک پا بگذارند. آن‌ها با استفاده از یک چروک در فضا و زمان به نام تسرینگ به دنیایی ماورای تصورشان منتقل می‌شوند که البته در آنجا نیرویی قوی و شیطانی انتظارشان را می‌کشد. برای اینکه آن‌ها بتوانند به زمین برگردند، مگ باید با ترس‌های درونی خود مقابله کرده تا بتواند نیروی تاریکی که به سرعت دارد تمام دنیا را اِشغال می‌کند، مبارزه کند.

۲۱بامبلیبی (Bumblebee)

محتمل ترین فیلم های 2018 - Most Anticipated Movies 2018

تاریخ عرضه: ۲۰۱۸

کارگردان: تراویس نایت

نویسنده: کریستیانا هادسون

بازیگران: هیلی استاینفلد، جان سینا، پاملا آدلون، کریستین هاتچرسون، کنث چوی

استودیو: Allspark Pictues و Paramount Picturees

پس از شکست سری فیلم‌های سابقاً موفق ترنسفورمرزکه با اکران پنجمین فیلم در سال گذشته همانند قایقی کاغذی در آب غرق شد، عجیب است که هسبروو پارامونت دوباره تصمیم به ساخت فیلمی متعلق به این سری فیلم گرفته است. حتماً فهمیده‌اید که پارامونت سال در میان نسخه‌ای از سری فیلم‌های اصلی و نسخه‌ای مشتق شده از سری فیلم‌های ترنسفورمرز را به اکران می‌رساند. قرار بود که این فیلم قبل از فیلم اصلی که پارسال اکران شده بود عرضه شود و حتی اتاقی جذاب مخصوص نویسندگان آن نیز در نظر گرفته شده بود، اما متأسفانه پیش از ساخته شدن نسخه نهایی همه چیز خراب شد.

حالا فیلم‌های ترنسفورمرز بر لب دره ایستاده‌اند و منتظر واکنش‌ها به بامبلیبی هستند که البته با بودجه کمتری ساخته شده است. محل های فیلم‌برداری، بازیگران و داستان فیلم بازخوردهای خوبی را شاهد بوده است اما آیا این فیلم می‌تواند شکست های قبلی را جبران کند؟

در سال ۱۹۸۷، بامبلیبی در یک محل تخلیه ذباله در یکی از سواحل کالیفرنیا، پناهگاهی برای خود پیدا می‌کند. چارلی (با بازی هیلی استاینفیلد) که در آستانه ۱۸ سالگی قرار دارد و بدنبال تثبیت جای پای خود در این جهان است، بامبیلیبی را ترسو و شکست‌خورده میابد. پس از اینکه چارلی او را تعمیر می‌کند، متوجه می‌شود که یک او یک ماشین زرد بدردنخور نیست !

صفحه ۱ از ۳

1 2 3برگه بعد
مرجع
ScreenRant
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن