سینما

گردهمایی شخصیت‌های “ریک و مورتی” در کامیک جدید

حاضریم شرط ببندیم ریک شخصیت منفی داستان است.

فصل چهارم ریک و مورتی” (Rick and Morty) احتمالا بسیار تاخیر داشته باشد، اما با تشکر از نویسندگان داستان‌های کامیک در اونی پرس” (Oni Press)، قرار است تعدادی مجله کامیک ۴۰ صفحه‌ای که داستان زندگی شخصیت‌های حاشیه‌ای سریال را بررسی می‌کند، منتشر شود. اولین آن‌ها: “ویندیکاتورها” (The Vindicators)

اونی روز دوشنبه اعلام کرد این مجلات چهارگانه را تحت عنوان ریک و مورتی تقدیم می‌کندمنتشر خواهد کرد و هر کدام از شماره‌های آن بر یکی از شخصیت‌های فرعی سریال تمرکز خواهند داشت. اولین آن‌‌ها که قرار است ۷ مارس ۲۰۱۸ منتشر شود، همراه تیم ابرقهرمانان ویندیکاتورها خواهد شد، و سفر آن‌ها در زمان را دنبال خواهد کرد، هنگامی که تصادفا یک شخصیت شرور جدید به وجود می‌آورند. اونی پرس می‌گوید که طرفداران هنگام مواجه با داستان پرپیچ و خم آن، شوکه خواهند شد، خصوصا زمانی که این شخصیت‌های سابقاً بی‌اهمیت، مرده‌ای را زنده کنند. همچنین آن‌ها هنگامی که ناگهان داستان برخی از اشیای مهم داستان را فراموش کنند، غرق ناامیدی خواهند شد.

کامیک جدید ریک و مورتی - Rick and morty

بخوانید:‌ سوالاتی که در فصل اول دارک بی‌پاسخ ماندند

آیا نوبنوبقدرت‌های جادویی پیدا خواهد کرد؟ آیا شخصیت شرور جدید وسیله‌ای اسرارآمیز شبیه دستبند ابدیت دارد؟ چگونه است که همه زنده هستند؟

این گروه عجیب ابرقهرمانان اولین بار در ویندیکاتورها ۳: بازگشت پایان‌دهنده دنیا” (Vindicators 3: The Return of Worldender) در فصل سوم سریال ریک و مورتیمعرفی شدند، در قسمتی که آن‌ها از ریک و مورتی کمک خواستند تا با کمک هم پایان‌دهنده دنیارا شکست دهند. اما ریک در حال مستی او را شکست می‌دهد و تعدادی تله مرگبار برای قهرمانان کار می‌گذارد. ریک، مورتی و نوبالا تنها کسانی هستند که جان سالم به در می‌برند.

البته این کامیک جدید سفر در زمان هم دارد، نه؟ پس واقعا فقط خدا می‌داند آخرش چه خواهد شد.

داستان سه شماره سال بعد به ترتیب در مورد مایکل کرومبوپولوس” (Krombopulos Michael)، گری خواب‌آلود” (Sleepy Gary) و ریک خیارشور و جگوار” (Pickle Rick and Jaguar) خواهند بود. البته این اسامی توضیح نمی‌دهند که چرا تصویر جلد اول این مجله کامیک، ریک و مورتی تقدیم می‌کند: ویندیکاتورها!”، این تیم را با اعضای جدیدی نشان می‌دهد و برخی از اعضای آشنای آن نیز کاملا تغییر کرده‌اند، کروکوبوتو نوبولادقیقا شبیه سریال هستند، و میلیون مورچهشبیه گلادیاتورها شده است. “ونس مکسیموسو آلان ریلمتفاوت از قبل هستند، شاید حتی کمی جوانتر هم شده‌اند.

در قسمت پایین سمت راست تصویر، تینکلرا می‌بینیم، بره باله‌کار جادویی که توسط یک انگل فضایی در قسمت کاملا ریک‌گونه” (Total Rickall) به وجود آمده بود و قرار بود مثلا دوست خیالی سامرباشد که او را با خود به دنیای جادویی سرزمین پس از ساعت خوابمی‌برد. پس فقط محض اطمینان باید بگوییم او وجود خارجی ندارد، همینطور هم گری خواب‌آلود، ولی به او شماره مخصوص خودش را در این مجله کامیک اختصاص داده‌اند. در سمت چپ نیز تری ترسناکرا با چشم‌بند می‌بینیم، یا شاید یک همنوعش را. او را قبلا در قسمت سگ چمن‌زن” (Lawnmower Dog) در اوایل فصل یک دیده بودیم.

کامیک جدید ریک و مورتی - Rick and morty

شاید جذاب‌ترین قسمت تصویر، ریک خیارشور باشد که بر دوش آلان ریل ایستاده است.

آیا معنی این تصویر این است که قرار است در فضا و زمان سفر کرده و تیمی بزرگتر و باحال‌تر از ابرقهرمانان را دور هم جمع کنند؟ به تصویر درخشان و عجیب در پس‌زمینه و چشم‌های بزرگش دقت کنید.

جی. تورس، شماره اول، ویندیکاتورها را با کمک سی.جی. کانوننقاش و نیک فیلاردیرنگ‌آمیز، به اتمام خواهد رساند. سه شماره بعدی، مایکل کرومبوپولوس، گری خواب‌آلود و ریک خیارشور و جگوار نیز، به ترتیب توسط مالوری ارتبرگ، مگز ویساگیوو دلیا داسوننوشته خواهند شد.

ریک و مورتی تقدیم می‌کند: ویندیکاتورها!” در ۷ مارس ۲۰۱۸، و بقیه شماره‌های آن نیز در ما‌‌ه‌های ژوئن، سپتامبر و نوامبر منتشر خواهند شد.

بخوانید: چرا مارول نمی‌تواند فیلم جدید هالک را بسازد؟

مرجع
Inverse
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن