اخبار سینمایی

“کریس همسورث” از ادامه راهش با “ثور” می‌گوید

بعد از حضور در سه فیلم اختصاصی ثور و چهار فیلم از سری انتقام‌جویان” (اونجرز)، بنظر می‌رسد قرارداد کریس همسورث با مارول به سر حد پر شدن رسیده است. آینده دنیای مارول بدون کریس همسورث نامشخص است ولی بازیگر نقش ثور از لحاظ قانونی می‌تواند دیگر در هیچ فیلمی به عنوان شخصیت ثور حضور نداشته باشد.

کریس همسورث نیز در مصاحبه‌ای با USA Today با تصدیق این سخنان، چنین گفت:”بله، از لحاظ قراردادی، کار من با ثور تمام شده است. من دیگر این شخصیت را به عهده نخواهم داشت.”

از یک لحاظ شاید این موضوع بتواند برای بازیگر آرامش‌بخش باشد اما با نگاهی به حضور طولانی و موفق او در دنیای سینمایی مارول (MCU)، این تصمیم او همراه با شک و اضطراب خواهد شد.

کریس همسورث در همین مصاحبه اعتراف کرد:” این ایده اندکی برایم ترسناک است، این بخش از زندگیم برایم بی‌پایان بنظر می‌رسید اما حالا پایان این مسیر را می‌بینم.”

فیلم‌های اختصاصی ثور معمولاً از فیلم‌های ضعیف مارول بوده‌اند؛ جدایی این شخصیت از دوستانش در اونجرز باعث شد این فیلم هم از لحاظ اقتصادی و هم از دید منتقدین، بیشتر زیر فشار قرار بگیرد. اما ثور: راگناروککه در نوامبر سال پیش اکران شد، توانست ورق را برگرداند و دلیل آن چیزی نبود جز کشف دلیل پیچیدگی شخصیت ثور توسط همسورث و کارگردان این اثر، تایکا وایتیتی.

کریس همسورث - Chris Hemsworth - ثور - تور

کریس همسورث در این باره می‌گوید:”حس می‌کنم توانستم این شخصیت را دوباره از نو خلق کنم. حالا اگر بخواهیم ثور را ادامه دهیم، آزادی بیشتری در داستان پردازی داریم.”

در حالی که او از جنبه قراردادی ماجرا می‌تواند از دنیای مارول خارج شود، اما با توجه به سخنان او که در بالا خواندیم می‌توان فهمید که او برای همکاری دوباره با وایتیتی و بازی در نقش ثور آماده است. با دیدن موفقیت برادران روسودر سری کاپیتان آمریکا، بنظر می‌رسد که تکرار موفقیت با همکاری مجدد یک فیلمساز و یک شخصیت، کاملاً دست‌یافتنی خواهد بود.

بخوانید: نقد و بررسی نینجاگو؛ لگو با طعم کنگ‌فو !

اما سؤال مهم و البته بی‌جواب دیگر این است که آیا اصلاً مارول علاقه‌ای به ساخت فیلم دیگری از ثور دارد یا نه ؟

کریس همسورث در ادامه با مطرح کردن احتمال ساخت فیلم جدید ثور می‌گوید:”کوین فیگ، از روسای استودیوی مارول، به من گفت:’ببین، ما الان باید فقط روی اونجرز تمرکز کنیم‘. ۷۶ شخصیت در دو فیلم اونجرز حضور خواهند داشت. خدا می‌داند چه خواهد شد. این دو فیلم از بزرگترین فیلم‌های تاریخ سینِما خواهند شد، بسیار بزرگ‌تر از شخصیت من ! سخن از ساخت فیلم جدیدی از ثور تنها پس از این دو اونجرز مطرح خواهد شد.”

کریس همسورث - Chris Hemsworth - ثور - تور

با توجه به اینکه فیگ قبلاً اعلام کرده بود که اونجرز ۴آخرین قسمت از این سری فیلم جذاب خواهد بود، احتمال دارد که برخلاف میل کریس همسورث، ساخت ثور به کلی از دستور کار دنیای سینمایی مارول خارج شود.

تنها چیزی که با اطمینان می‌توان گفت این است که همسورث پس از مدت‌ها می‌خواهد از شخصیتش فاصله گرفته و کمی استراحت کند. او می‌گوید:” می‌خواهم اندکی استراحت کنم و با خاطری آسوده در مورد آینده تصمیم بگیرم.” در پایان گفتنی است که ثور در اونجرز: اینفینیتی واردر ۴ می امسال به سینِما خواهد آمد.

بخوانید: نقد و بررسی فصل چهارم سریال آیینه سیاه (Black Mirror)

مرجع
Comicbook
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن