اخبار سینمایی

فهرست کامل نامزدهای اسکار “The 90th Academy Awards”

لحظاتی پیش لیست کامل نامزدهای بخش‌های مختلف مراسم اسکار سال ۲۰۱۸ توسط آکادمی علوم و هنر های سینِما منتشر شد. نودمین مراسم اهدای جوایز هالیوود در سال ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد و در مراسمی به میزبانی تیفانی هدیش” (بازیگر فیلم سفر دخترانه” – Girls Trip) و اندی سرکیس” (بازیگر فیلم جنگ ستارگان: آخرین جدای)، نامزد های نودمین اسکار اعلام شدند. البته در این مراسم بازیگران و افراد دیگری مثل گَل گدوت، روساریو داوسون، زوئی سالدانا، پرینیاکا چاپرا، رِبل ویلسون، میشل یوه و مالی شانون نیز در اعلام نامزد ها همکاری کردند.

پس از اینکه فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوریدر مراسم های گلدن گلوب و SAG توانست اکثر جوایز را دریافت کند، این فیلم به کارگردانی مارتین مک دونادر بخش‌های متعدد اسکار نیز نامزد شده است. به شکلی مشابه، بازیگر زن اصلی آن یعنی فرانسس مک‌دورمندو بازیگر مکمل،سم راکوِل، نیز از بالاترین تعداد نامزدی برخودار هستند. البته گری اولدمناز فیلم تاریک‌ترین ساعت” (Darkest Hour) و الیسون جانیاز فیلم من، تانیا” (I, Tonya) نیز به ترتیب در زمینه‌های بهترین بازیگر و بهترین بازیگر زن مکمل، نامزد شده‌اند.

اسکار ۲۰۱۸ - نامزد اسکار ۲۰۱۸

همه ۴ بازیگر مذکور بخاطر تلاش‌های مثمرثمرشان توسط آکادمی اسکار نامزد اعلام شدند. در آن طرف نیز مارتین مک دونا بخاطر فیلمنامه و کارگردانی‌اش، نامزد دو جایزه اسکار در بخش‌های بهترین فیلم (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوری) و بهترین فیلمنامه شده است. البته دو فیلم مرا به نامت صدا کن” (Call Me By Your Name) و شکل آب (Shape of Water) را نیز نباید خارج از دور رقابت دانست، این دو نیز در بخش بهترین فیلم گزینه جدی‌ای برای دریافت اسکار هستند. نویسنده و کارگردان فیلم شکل آب، گیلرمو دل تورو، در مراسم گلدن گلوب، جایزه بهترین کارگردانی را دریافت کرد.

جوردن پیلو گرتا گرویگهم به ترتیب برای فیلم‌های خارج شو” (Get Out) و لیدی برد” (Lady Bird)، که اولین تجربه کارگردانی آن‌ها در سطح بالا محسوب می‌شود، نامزد جایزه بهترین نویسندگی و بهترین کارگردان شده‌اند. کریستوفر نولان هم بخاطر فیلم دانکرک” (Dunkirk) در لیست نامزد های بهترین کارگردانی دیده می‌شود. همچنین پی تی اندرسونبرای دومین بار در زندگی‌اش، بخاطر فیلم رشته خیال” (Phantom Thread)‌ نامزد بهترین کارگردانی، و دنیل دی لوییسهم طبق انتظار، نامزد بهترین بازیگر مرد شد (این احتمالاً آخرین نامزدی برای بازیگری‌اش خواهد بود. او پس از این فیلم از دنیای بازیگری خداحافظی می‌کند).

فیلم‌بردار فیلم مادبوند” (Mudbound – به کارگردانی دی ریس“)، ریچل موریسون، حالا به اولین زنی در تاریخ مراسم اسکار تبدیل شده که نامزد بهترین فیلمبرداری می‌شود. ستاره این فیلم یعنی مری جی بلیگهم توانست با نامزدی در دو بخش بهترین بازیگر مکمل زن و بهترین موسیقی اوریجینال، تاریخ‌ساز شود. در سوی دیگر اما مریل استریپبا نامزدی بهترین بازیگر زن برای فیلم پست” (The Post) توانست بیست و یکمین نامزدی خود در بخش‌های مختلف اسکار را با یک شکستن رکورد خود، بدست بیاورد. علیرغم اینکه هیو جکمننتوانست در هیچ بخشی خود را جای دهد، اما فیلم لوگانکه او نقش اصلی را در آن بازی می‌کند در بخش بهترین فیلم اقتباسی دیده می‌شود. متأسفانه دوست کامیکی او، زن شگفت‌انگیزبطور کلی از این لیست ها به دور بود.

در ادامه می‌توانید لیست کامل نامزد های اسکار سال ۲۰۱۸ را مشاهده کنید.

بهترین فیلم :

Call Me by Your Name

– Darkest Hour

Dunkirk

– Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین کارگردانی :

+ Paul Thomas Anderson, Phantom Thread

+ Guillermo del Toro, The Shape of Water

+ Greta Gerwig, Lady Bird

+ Christopher Nolan, Dunkirk

+ Jordan Peele, Get Out

بهترین بازیگر زن اصلی :

+ Sally Hawkins, The Shape of Water

+ Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

+ Margot Robbie, I, Tonya

+ Saoirse Ronan, Lady Bird

+ Meryl Streep, The Post

بهترین بازیگر مرد اصلی :

+ Timothee Chalamet, Call Me By Your Name

+ Daniel Day-Lewis, Phantom Thread

+ Daniel Kaluuya, Get Out

+ Gary Oldman, Darkest Hour

+ Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

بهترین بازیگر مرد مکمل :

+ Willem Dafoe, The Florida Project

+ Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

+ Richard Jenkins, The Shape of Water

+ Christopher Plummer, All the Money in the World

+ Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین بازیگر زن مکمل :

+ Mary J. Blige, Mudbound

+ Allison Janney, I, Tonya

+ Lesley Manville, Phantom Thread

+ Laurie Metcalf, Lady Bird

+ Octavia Spencer, The Shape of Water

بهترین فیلم خارجی زبان:

– A Fantastic Woman

– The Insult

– Loveless

– On Body and Soul

– The Square

بهترین انیمیشن بلند:

– The Boss Baby

– The Breadwinner

Coco

Ferdinand

– Loving Vincent

بهترین فیلمنامه اقتباسی :

– Call Me by Your Name (James Ivory)

The Disaster Artist (Scott Neustadter & Michael H. Weber)

– Logan

– Molly’s Game (Aaron Sorkin)

– Mudbound (Dee Ree & Virgil Williams)

بهترین فیلمنامه اوریجینال :

– The Big Sick (Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani)

– Get Out (Jordan Peele)

– Lady Bird (Greta Gerwig)

– The Shape of Water (Guillermo del Toro & Vanessa Taylor)

– Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Martin McDonagh)

بهترین ترانه:

– “Mighty River” (Mudbound)

– “The Mystery of Love” (Call Me by Your Name)

– “Remember Me” (Coco)

– “Stand Up for Something” (Marshall)

– “This Is Me” (The Greatest Showman)

بهترین طراحی صحنه :

– Beauty and the Beast

– Blade Runner 2049

– Darkest Hour

– Dunkirk

– The Shape of Water

بهترین فیلمبرداری :

– Blade Runner 2049 (Roger Deakins)

– Darkest Hour (Bruno Delbonnel)

– Dunkirk (Hoyte van Hoytema)

– Mudbound (Rachel Morrison)

– The Shape of Water (Dan Laustsen)

بهترین طراحی لباس :

– Beauty and the Beast (Jacqueline Durran)

– Darkest Hour (Jacqueline Durran)

– Phantom Thread (Mark Bridges)

– The Shape of Water (Luis Sequeira)

– Victoria & Abdul (Consolata Boyle)

بهترین تدوین صوتی :

– Baby Driver

– Blade Runner 2049

– Dunkirk

– The Shape of Water

– Star Wars: The Last Jedi

بهترین صداگذاری :

– Baby Driver

– Blade Runner 2049

– Dunkirk

– The Shape of Water

– Star Wars: The Last Jedi

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن :

– Dear Basketball

– Garden Party

– Lou

– Negative Space

– Revolting Rhymes

بهترین فیلم کوتاه :

– DeKalb Elementary

– The Eleven O’Clock

– My Nephew Emmett

– The Silent Child

– Watu Wote/All of Us

بهترین موسیقی متن :

– Dunkirk – Hans Zimmer

– Phantom Thread – Jonny Greenwood

– The Shape of Water – Alexandre Desplat

Star Wars: The Last Jedi – John Williams

– Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Carter Burwell

بهترین جلوه‌های ویژه :

Blade Runner 2049

– Guardians of the Galaxy Vol. 2

– Kong: Skull Island

– Star Wars: The Last Jedi

– War for the Planet of the Apes

بهترین تدوین :

– Baby Driver (Jonathan Amos & Paul Machliss)

– Dunkirk (Lee Smith)

– I, Tonya (Tatiana S. Riegel)

– The Shape of Water (Sidney Wolinsky)

– Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Jon Gregory)

بهترین چهره‌پردازی :

– Darkest Hour

– Victoria & Abdul

– Wonder

مرجع
ScreenRant
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن