اخبار سینمایی

کدام فیلم‌ها بیشترین نامزدی را در بخش‌های مختلف اسکار ۲۰۱۸ دارند؟

چندی پیش تمامی نامزد های اسکار ۲۰۱۸ اعلام شدند و طبق انتظار، بعضی از فیلم‌ها گوی رقابت را از دیگران ربوده و فاصله بسیاری با دیگران دارند. در حالی که مراسم‌های بزرگ و متعددی برای انتخاب بهترین‌های سینِما وجود دارند اما هنوز مراسم اسکار، با وجود انتخاب‌های گاهی اوقات شک‌ برانگیزش در بخش بهترین فیلم، به عنوان معتبرترین آن‌ها محسوب می‌شود.

اصطلاح تنها نامزد اسکار شدن برای من یک افتخار استبه جمله‌ای کلیشه‌ای تبدیل شده و البته حقیقت دارد. حتی اگر کسی نتواند به جایزه اسکار برسد، بخاطر تلاش زیادش و رسیدن به این لیست، مورد تقدیر قرار گرفته و اعتبار کسب می‌کند. در ادامه لیستی از چند فیلم برتر در زمینه تعداد نامزد در بخش‌های مختلف اسکار را می‌خوانیم.

فیلم شکل آب” (The Shape Of Water) با ۱۳ نامزدی اسکار در رتبه اول قرار می‌گیرد

شکل آب - اسکار

این فیلم متفاوت با داستانی فانتری و عاشقانه که به کارگردانی گیلرمو دل توروساخته شده است به راحتی توانست ۱۳ نامزدی در بخش‌های مختلف اسکار را کسب نماید. علاوه بر نامزدی بهترین فیلم، دل تورو برای بهترین کارگردان، سالی هاوکینزبرای بهترین بازیگر زن، اوکتاویا اسپنسربرای بهترین بازیگر مکمل زن و ریچارد جنکینزنیز برای بهترین بازیگر مکمل مرد نامزد شده‌اند. دیگر بخش‌هایی که شکل آب در آن‌ها نامزد شده است، بدین ترتیب است: بهترین فیلمبرداری، بهترین ویرایش فیلم، بهترین طراحی صحنه، بهترین طراحی لباس، بهترین موسیقی فیلم، بهترین ویرایش صدا و بهترین ترکیب صدا. حتی اگر شکل آب نتواند تمام این جوایز را ببرد، تعداد بالای نامزدی های این فیلم در تاریخ اسکار ثبت خواهد شد.

دانکرک” (Dunkirk) به شکل عجیبی رتبه دوم را بدست آورد

دانکرک - اسکار

در رتبه دوم لیست پرنامزد ترین فیلم اسکار ۲۰۱۸، فیلم جنگی کریستوفر نولان را می‌بینیم که موفق شده در ۸ بخش مختلف نامزد، از جمله بهترین فیلم، شود. دیگر نامزدی های این فیلم بدین ترتیب است: نولان برای بهترین کارگردان (این بار اول است که او در این بخش قرار می‌گیرد)، بهترین فیلم‌برداری، بهترین ویرایش فیلم، بهترین طراحی صحنه، بهترین موسیقی فیلم، بهترین ویرایش صدا، بهترین ترکیب صدا.

سه بیلبورددر رتبه سوم قرار گرفت

سه بیلبورد خارج از ابینگ میسوری - اسکار

دقیقاً بعد از دانکرک، فیلم عجیب و غریب سه بیلبورد خارج از ابینگ، میسوریبا آن طنز تلخ و داستان پیچیده‌اش قرار گرفته است. این فیلم نیز توانسته در بخش بهترین فیلم نامزد شود و در کل در ۷ بخش نامزد شده است. دیگر بخش‌هایی که این فیلم در آن‌ها نامزد شده است، بدین ترتیب است: “فرانسس مک‌دورمندبرای بهترین بازیگر زن، وودی هارلسونو سم راکوِلبرای بهترین بازیگر مکمل مرد (هر دو)، بهترین فیلمنامه، بهترین ویرایش فیلم و بهترین موسیقی فیلم.

بعد از این سه فیلم، نوبت به فیلمی می‌رسد که دنیل دی لوییسدر آن آخرین نقش خود را به عنوان یک بازیگر ایفا می‌کند؛ رشته خیال” (‌Phantom Thread) به کارگردانی توماس اندرسون“. رشته خیال توانسته در ۶ بخش، شامل بهترین فیلم، دنیل دی لوییس برای بهترین بازیگر مرد، لزلی منویل برای بهترین بازیگر مکمل زن، بهترین طراحی لباس و بهترین موسیقی فیلم نامزد شود. فیلم درام و تاریخی تاریک‌ترین ساعت” (Darkest Hour)‌ نیز توانست همانند رشته خیال، ۶ نامزدی را در بخش‌های مختلف داشته باشد. این ۶ مورد بدین ترتیب است: بهترین فیلم، گری اولدمنبرای بهترین بازیگر مرد، بهترین فیلم‌برداری، بهترین طراحی صحنه، بهترین طراحی لباس و بهترین چهره‌پردازی.

درست پس از فیلم رشته خیال و تاریک‌ترین ساعت، فیلم علمی تخیلی بلید رانر ۲۰۴۹به کارگردانی دنیس ویلنووو درام لیدی بردبه کارگردانی گرتا گرویگبا ۵ نامزدی قرار گرفته‌اند. در انتهای این لیست نیز ۳ فیلم دیگر قرار گرفته‌اند: شاهد فیلم ترسناک خارج شو” (Get Out) به کارگردانی جوردن پیل، داستان عاشقانه مرا به نامت صدا کن” (Call Me By Your Name) و درام ۱۹۴۰ مادبوند“(Mudbound) تنها با ۴ نامزدی.

مرجع
ScreenRant
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن