معرفی فیلمنقد فیلم

نقد و بررسی فیلم “خارج از کوره”(Out of Furnace): بازهم کریستین بیل !

واقعاً حیف است که راسل بیز” (با بازی کریستین بیل) آدم کم‌حرفی است؛ زیرا او داستان جذاب و البته دردناکی برای گفتن دارد. در میان صحنه‌پردازی خسته و بی‌انرژی فیلم خارج از کوره که در ژانر هیجانی قرار گرفته است، این کارگر باآبرو و خوشنام اهل پیتزبورگ بخاطر رانندگی در حالت مستی به زندان فرستاده می‌شود، دوست دخترش او را ترک می‌کند، پدرش می‌میرد، کارگاه فلزکاری که در آن کار می‌کند در شرف تعطیل شدن قرار می‌گیرد و برادر جوانترش رادنی” (با بازی کیسی افلک“) پس از ۴ بار اعزام به جنگ عراق، با تغییرات کلی در ظاهر و باطن بازمی‌گردد !

نقد و بررسی فیلم خارج از کوره با حضور کوپر اسکات و کریستین بیل و کیسی افلک

رادنی پس از وارد شدن به دنیای زیرمینی بوکس با دست‌های خالی (بدون دستکش بوکس)، با یک فروشنده دیوانه‌ی مواد مخدر به نام هارلن دی‌گروت” (با بازی وودی هارلسون“) آشنا می‌شود و در منطقه‌ای بی‌قانون در کوه‌های آپالاچیانگم می‌شود.‌ در اینجا وظیفه راسلاست که در کوه‌ها به دنبال برادرش بگردد.

با نگاهی به بخش‌های حیاتی خارج از کورهمی‌توان آن را به این صورت خلاصه کرد: فیلم در سبک خودش به خوبی جای می‌گیرد و داستان مرتب و تمیزی دارد. و در این میان نویسنده و کارگردان این اثر، اسکات کوپر، همانند فیلم قبلی‌اش، دل دیوانه” (Crazy Heart)‌، که جف بریجزبخاطر بازی در نقش یک دائم الخمر روستایی برنده اسکار شد، در اینجا هم توانسته با اعتماد به بازی خوب بازیگرانش، شخصیت‌های جذابی بسازد که در نبود بازیگران مناسب، به عروسک های خیمه شب بازی شبیه می‌شدند.

نقد و بررسی فیلم خارج از کوره با حضور کوپر اسکات و کریستین بیل و کیسی افلک

بیل و افلک با بازی خود آتشی بپا میکنند که هارلسون نیز در کنار این آتش خودنمایی می‌کند و البته بازیگران مکملی همچون فارست ویتکر، ویلم دِفوو سم شپردتوانسته‌اند فضای کافی برای درخشش ستاره های فیلم ایجاد کنند.

کوپر با فیلمنامه‌ای قابل تصور و معمولی، تصویری از یک شهر غم‌آلود با فلز های زنگ‌زده و رویاهای غبار گرفته مردمان را نشان می‌دهد که دوران افول بعد از صنعتی شدن را سپری می‌کند. حتی نور روز هم در خارج از کوره همیشه غمگین بنظر می‌رسد.

بخوانید: ۵۰ حقیقت از سریال سیمپسون ها که قطعا نمی‌دانید‌ !

مرجع
Independent
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن