حقایق جالبمعرفی سریال

۴۵ حقیقت جالب از سریال وایکینگ ها که نمی‌دانستید

مردم طوری درباره او حرف می‌زدند انگار که او خداست. او خدا نبود، یک انسان بود؛ انسانی با رؤیاهای بزرگ و شکست های بزرگ‌تر. از وقتی که ما را ترک کرد این را فهمیدم. اگر من جای او بودم، هیچ‌گاه بازنمی‌گشتم. علیرغم آن همه شکست، هنوز هم او محبوب‌ترین مرد روی زمین برای من است.” – “بیورن” (Bjorn)، وایکینگ ها

سریال تلویزیونی وایکینگ ها (The Vikings)، که پخش آن در ماه مارس سال ۲۰۱۳ شروع شد، بر اساس زندگی که وایکینگ قهرمان و افسانه‌ای به نام رگنار لادبروککه به پادشاهی قبایل وایکینگ ها رسید، ساخته شده است. در ادامه می‌توانید ۴۵ حقیقت شگفت‌انگیز درباره‌ی این سریال محبوب تلویزیونی بخوانید.

۴۵تولید دوگانه

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

وایکینگ ها حاصل همکاری ایرلند و کانادا است. جزیره امرالد (لقب کشور ایرلند) بخاطر شباهت زیادش به اسکاندیناوی، به عنوان محل فیلمبرداری انتخاب شد. این سریال در شبکه تاریخ کانادا پخش می‌شود.

۴۴نُه دختر ران” (Ran)

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

 

زن‌هایی که در تیتراژ سریال دیده می‌شوند اشاره به ۹ دختر راندارند که در قالب موج‌ها نشان داده شده‌اند.

۴۳از همان ابتدا با ۹ سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

در ابتدا وایکینگ ها به عنوان یک مینی سریال ۹ قسمتی در شبکه تاریخ پخش شد اما با دیدن واکنش مثبت تماشاگران و منتقدین، این سریال برای فصل های بعد نیز تمدید شد.

۴۲نیمه افسانه‌ای

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

در حالی که وایکینگ ها و شخصیت اصلی آن ینی رگنار لادبروک بر اساس زندگی یک وایکینگ افسانه‌ای ایسلندی ساخته شده‌اند، اما هنوز وجود یا عدم وجود این شخصیت در دنیای واقعی تأیید نشده است.

۴۱نمایش طرف دیگر ماجرا

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings
نویسنده و خالق این سریال، مایکل هیرست، اعلام کرده است که می‌خواهد تصویر دقیقی از زندگی وایکینگ ها را نشان دهد؛ او می‌خواهد بگوید بر خلاف تفکر عوام، وایکینگ ها تنها غارتگر و جنگجویانی بیرحم نبوده‌اند.

 

۴۰زنی با مهارت های قابل توجه

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

جالب است بدانید که کاترین وینیک، بازیگر زن نقش جنگجوی خشن، لاگارتا، به خوبی با هنر های رزمی آشناست. او کمربند مشکی درجه ۳ در رشته تکواندو و کمربند مشکی درجه ۲ در رشته کاراته دارد. او همچنین دارای مجوز رسمی بادیگاری است.

 

۳۹کسب درآمد

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

در‌واقع وایکینگبه یک قوم یا ملیت اشاره ندارد. وایکینگ بودن نوعی شغل است و معنای آن نیز غارت‌گری است.

۳۸شلوار پُرز دار

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

اسم رگنار به معنای نگهبان قلعه است. لادبروک هم به معنای شلوار پرز دار است؛ شاید این اسم‌گذاری به‌خاطر شلوار هایی است که وایکینگ ها در سرمای زمستان می‌پوشند.

۳۷-آرایش های کهن

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

به نظر شما حاصل ترکیب این مواد چه خواهد شد ؟ سرمه آسیاب شده، بادوم سوخته، سرب، مس اکسید شده، خاک سرخ، خاکستر، مرمر سبز و کریزوکل. وایکینگ ها با استفاده از این مواد، پودری سیاه می‌ساختند که به عنوان خط چشم‌ (به نام کول“) استفاده می‌شد. جنگجویان برای جلوگیری از آسیب نور خورشید به چشم‌هایشان از این خط چشم‌ها استفاده می‌کردند.

۳۶طرح خالکوبی رالوچیست؟

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

خالکوبی رالو طرحی از اساطیر اسکاندیناوی می‌باشد که در آن گرگ‌های هاتیو اسکالبه دنبال خورشید و ماه هستند.

۳۵زاغی به نام کوت” (Quoth)

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

زاغ ها نقش بسیار مهمی در این سریال تلویزیونی ایفا می‌کنند. در اساطیر اسکاندیناوی، خدای اودینبه داشتن دو زاغ به نام های هاگینو مانینبرای پیام‌رسانی‌هایش شناخته شده بود.

۳۴جمعی از مردم اسکاندیناوی

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

شخصیت‌هایی که در این سریال حضور دارند لزوماً از یک ملیت نیستند اما سازندگان تصمیم گرفتنند که آن‌ها را در قالب جمعی از مردم اسکاندیناوینشان دهند؛ در حقیقت، محلی که آن‌ها برای زندگی خود انتخاب کرده‌اند (کاتگات)، دریایی است که کشور های نروژ، سوئد و دانمارک را بهم متصل می‌کند.

۳۳طراحی مو به بهترین شکل

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

به غیر از موی دم‌اسبی برای زنها و ریش بلند برای مردان، هیچ شواهد تاریخی دیگری برای ترسیم شکل یک وایکینگ واقعی وجود ندارد. به احتمال زیاد، مدل موهای وایکینگ‌ها به نوعی بوده است که از زیر کلاه‌خود آن‌ها بیرون نیاید؛‌ چون در این صورت دشمنان می‌توانستند آن‌ها را از پشت گرفته و بر زمین بزنند.

۳۲دانش جغرافیایی خود را بهبود ببخشید !

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

در ابتدا قرار بود که شخصیت جارل بورگاهل سوئد باشد اما گوستاف اسکارزگارد، که اهل سوئد است، پس از خواندن فیلمنامه به کارگردان این اثر،‌ مایکل هیرست، اطلاع داد که کشور سوئد در آن زمان هنوز وجود نداشته است.

۳۱خارج از حماسه های کهن

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

لاگرتادر داستان‌های حماسی رگنار یا پسر های رگنار وجود ندارد. او در کتاب گستا دانوروماز ساکسو گراماتیکوسحضور داشته و شاید شخصیتی کاملاً خیالی باشد

بخوانید: لو رفتن داستان سریال بازی تاج و تخت

ادامه مقاله در صفحه بعد

1 2 3برگه بعد
مرجع
Factinate
تگ

4
نظر شما چیست؟

avatar
3 رشته نظرات
1 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
4 نویسندگان نظر
alirezaمتینasliعابر نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
asli
مهمان
asli

خیلی سریال باحالیه از دیدنش لذت میبرم

متین
مهمان
متین

معمولا زمانی که متنی از فیلم یا سریال که حاوی اسپویله رو پست میکنن قبلش ذکر میشه که این متن اسپویل داره!!!!!!!!!

عابر
مهمان
عابر

سریال عجیب غریبی هست و ضد و نقیض؛ آخرش نمی دونیم تصویر خوب از اون وحشی ها ساختن یا بد؟!؛ چیزایی رو پیش می کشن و بعد پس می زنن، اصن مشخص نیست چن چندند!؛ چیزهایی هم با خود واقعه تاریخی در تضاد هس و از همه مهم تر اینا فکر کردن هرکس مسلمانه پس عربه!!!؛ اون بخش به اسپانیا می رن یا همون آندلیس، اون خلافت ایوبیان هس و ایوبیان عرب نبودن همان کُردها بودن. حالم بهم خورد زنان مسلمان رو اون طور کردن. وایکینگ ها و مغولان دو قوم وحشی بودن؛ از وقتی سریال وایکینگ ها اومده تعدادی… بیشتر بخوانید

alireza
مهمان
alireza

وایکینگ ها غارتگر بودن و غارتگری در زمان های قدیم رایج بوده گرچه چیز خوبی نیست ولی آن زمان مرسوم بوده و خوی وحشی گری درونشون بوده همان طور که زمان قبل تر از اون موقع بوده و وایکینگ ها از تمدن دور بودن و این صفت توشون مونده بوده ولی چون شجاع و دلیر و نترس بودن این صفاتشون قابل تقدیر هستش سریال عین واقعیت ساخته شده گرچه افسانه ها در اون دخیل هستن اما آدم ها بد و خوب مطلق نمی باشند .

بستن
بستن