حقایق جالبمعرفی سریال

۴۵ حقیقت جالب از سریال وایکینگ ها که نمی‌دانستید

۳۰ ازدحامی از صدا ها

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

هرگاه که صحنه‌ای از گردهمایی های مردم اسکاندیناویایی را می‌بینیم، سر و صدای پس‌زمینه به زبان‌های ایسلندی، دانمارکی، نروژی و سوئدی شنیده می‌شود.

۲۹رنگ‌های سلطنتی

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

رنگ‌های زرد و قرمزی که روی پرچم ها و سپر های هارالد فاین‌هیراستفاده شده‌اند، رنگ‌های خاندان سلطنتی نروژ هستند.

۲۸وایکینگ‌های واقعی از دیدن لباس‌هایشان در این سریال ناراحت خواهند شد!

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

اگرچه لباس‌های تولید شده برای وایکینگ ها بسیار گیرا و جذاب هستند اما تاریخ‌نگاران عموما معتقند که وایکینگ های واقعی اینگونه لباس نمی‌پوشیدند؛ حداقل اینکه جنگجویان از زره ها و لباس‌های محافظ بیشتری استفاده می‌کردند.

۲۷یک کشورگشای بزرگ سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

شخصیت رالو از روی یک وایکینگ واقعی به نام هرولفکه توانست بخش‌هایی از فرانسه معروف به نورماندی” (به معنای سرزمین مردم اسکاندیناوی) را تسخیر کند، ساخته شده است. هرولف در‌واقع پدرِ پدرِ پدرِ پدربزرگ ویلیام کبیر است.

۲۶حکاکی‌های رونی” (The Runic Inscription)

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

نوشته‌های که روی بدنه شمشیر شاه هوریکمشاهده می‌کنید، به زبان‌های فوتارک قدیم” (سیستم نوشتاری بسیار قدیمی در اسکاندیناوی) و فوتارک نونوشته شده است و معنای آن پاره‌ای از پادشاهاناست.

۲۵زبان‌های احیا شده

 

برای اینکه مخاطبان بیشتر با دنیای وایکینگ ها آشنا شوند، از ۴ زبان منقرض شده در این سریال استفاده شده است. بخش‌هایی از فیلمنامه به زبان‌های اسکاندیناویایی قدیم، آنگلو ساکسون، لاتین و سوئیسی قدیم ترجمه شده است.

۲۴مشکل فقدان منابع معتبر

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

با توجه به اینکه وایکینگ ها از زندگی روزمره یا جنگ‌ها و اتفاقات زندگی خود آثاری به صورت نوشته نگه نمی‌داشتند، هیچ منبع معتبر و مناسبی برای ساخت داستانی واقعی‌تر وجود ندارد. سازندگان سریال برای رفع نسبی این مشکل کار جالبی کردند؛ آن‌ها داستان را از روی نوشته‌های افرادی که با وایکینگ ها در ارتباط بوده‌اند، تطابق داده‌اند.

۲۳حرفه‌ی خانوادگی

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

گوستاو اسکارزگارد که نقش فلوکیرا در این سریال بازی می‌کند، برادر جوان‌تر الکساندر اسکارزگارداست. دو برادر دیگر اسکارزگارد هم بازیگر هستند، درست به مانند پدرشان استلان اسکارزگارد“.

۲۲همه چیز واقعی است!

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

در یکی از قسمت‌های این برنامه، رگنار و سربازانش قایق های خود را به بالای یک صخره می‌کشند؛ این صحنه به هیچ وجه کامپیوتری نیست و آن‌ها این را با زور بازوی خود انجام دادند.

۲۱زنها هم واقعاً اینگونه هستند

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

تصویر سریال Vikings از زن به عنوان انسانی آزاد و جنگجو کاملاً با واقعیت تطابق دارد؛ زن‌ها در عصر وایکینگ‌ها از آزادی غیرمنتظره‌ای(!) شامل حق طلاق و ازدواج دوباره برخوردار بودند.

۲۰گامی در دنیای کامیک

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

زنسکوپ” (ناشر مجلات کامیک) و شبکه تاریخ با همکاری هم یک مجله کامیک رایگان بر اساس این سریال ساخته‌اند. این مجله در مراسم کامیک کان سال ۲۰۱۳ رونمایی شد و داستان آن مربوط به دنیای قبل از فصل اول این سریال است.

۱۹نامی شایسته‌ی یک قهرمان !

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

فلاکی یک نام اسکاندیناویایی به معنای قهرمان وایکینگ هااست اما اگر آن را از ریشه سوئدی در نظر بگیریم، معنای آن کاملاً فرق می‌کند؛ این کلمه در زبان سوئدی به معنای انسانی عجیب و غریب و تقریباً دیوانه است.

۱۸تشابه ظاهری با یک کودک

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

دلیل اصلی استخدام الکساندر لودویگ که نقش بزرگترین پسر رگنار به نام بیورن را بازی می‌کند، شباهت ظاهری زیاد او به بازیگری است که نقش کودکی های این شخصیت را بازی می‌کند.

۱۷بدون تقلب

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

تمامی صحنه‌های مبارزه با کمک رقص‌پردازی و هنرمندی بازیگر های آموزش دیده و با استفاده از اسلحه های واقعی ساخته شده است. قبل از فیلمبرداری، بازیگران مدت ۳ هفته را صرف تمرین این حرکات رزمی می‌کنند.

۱۶مرگ نابهنگام و شوکه‌کننده

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

مرگ شخصیت سیگیبا بازی جسالین گیلسیگدر پایان فصل سوم این سریال برای طرفداران بسیار شوکه‌کننده و عجیب بود اما جالب است بدانید که مرگ او حتی برای سازندگان سریال نیز برنامه‌ریزی نشده بود ! بازیگر این شخصیت به‌دلایل شخصی مجبور به ترک این سریال شد و هیرست برای جلوگیری از مشکلات بیشتر تصمیم گرفت این شخصیت را به قتل برساند.

بخوانید: دلایل افت شدید سریال محبوب تئوری بیگ بنگ

ادامه مقاله در صفحه بعد

برگه قبل 1 2 3برگه بعد
مرجع
Factinate
تگ

4
نظر شما چیست؟

avatar
3 رشته نظرات
1 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
4 نویسندگان نظر
alirezaمتینasliعابر نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
asli
مهمان
asli

خیلی سریال باحالیه از دیدنش لذت میبرم

متین
مهمان
متین

معمولا زمانی که متنی از فیلم یا سریال که حاوی اسپویله رو پست میکنن قبلش ذکر میشه که این متن اسپویل داره!!!!!!!!!

عابر
مهمان
عابر

سریال عجیب غریبی هست و ضد و نقیض؛ آخرش نمی دونیم تصویر خوب از اون وحشی ها ساختن یا بد؟!؛ چیزایی رو پیش می کشن و بعد پس می زنن، اصن مشخص نیست چن چندند!؛ چیزهایی هم با خود واقعه تاریخی در تضاد هس و از همه مهم تر اینا فکر کردن هرکس مسلمانه پس عربه!!!؛ اون بخش به اسپانیا می رن یا همون آندلیس، اون خلافت ایوبیان هس و ایوبیان عرب نبودن همان کُردها بودن. حالم بهم خورد زنان مسلمان رو اون طور کردن. وایکینگ ها و مغولان دو قوم وحشی بودن؛ از وقتی سریال وایکینگ ها اومده تعدادی… بیشتر بخوانید

alireza
مهمان
alireza

وایکینگ ها غارتگر بودن و غارتگری در زمان های قدیم رایج بوده گرچه چیز خوبی نیست ولی آن زمان مرسوم بوده و خوی وحشی گری درونشون بوده همان طور که زمان قبل تر از اون موقع بوده و وایکینگ ها از تمدن دور بودن و این صفت توشون مونده بوده ولی چون شجاع و دلیر و نترس بودن این صفاتشون قابل تقدیر هستش سریال عین واقعیت ساخته شده گرچه افسانه ها در اون دخیل هستن اما آدم ها بد و خوب مطلق نمی باشند .

بستن
بستن