حقایق جالبمعرفی سریال

۴۵ حقیقت جالب از سریال وایکینگ ها که نمی‌دانستید

۱۵مرگی سخت و دردناک

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

آتلستنبا مشکلات روحی و بحران‌های درونی زیادی مواجه بود و مایکل هیرست تنها راه برای آزاد کردن او از این مشکلات را در کشتن او دید. البته او اعتراف می‌کند که نوشتن فیلمنامه مرگ او بسیار دشوار بوده است.

۱۴آن اتفاق واقعاً بی‌رحمانه بود

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

معمولاً وقتی بحث بیرحمی فیلمنامه آثار مختلف می‌شود، همه از سریال بازی و تخت سخن می‌گویند اما در سال ۲۰۱۴، جایزه بی‌رحم‌ترین قسمت یک سریال باید به وایکینگ ها داده می‌شد. برای نمایش سختی‌های زندگی به عنوان یک وایکینگ و شرایط زندگی آنها، در قسمت عقاب خونی” (Blood Eagle) شاهد مرگ آرام، دردناک و بی‌رحمانه‌ی یکی از شخصیت‌های مثبت به نام جارل بورگهستیم.

۱۳تیم بازیگری همدل !

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

براساس گفته‌ی دی کورکوران، نابغه‌ی طراحی مدل موی شخصیت های این سریال، بازیگران وایکینگ ها وقت آزاد خود را به سر به سر هم گذاشتن، تماشای فیلم و یا پرسه زدن در محل فیلمبرداری می‌گذرانند.

۱۲هیچ‌کس از شمشیر سرنوشت جان سالم به‌در نمی‌برد

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

هیچ رابطه‌ای در قلمروی پادشاهی دانمارکی ها قابل اعتماد نیست؛ آن‌ها همیشه به دنبال سلطنت هستند و در این راه به هیچ خاندانی رحم نخواهند کرد، حتی خاندان رگنار.

۱۱اماکن طبیعی

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

بیشتر صحنه‌های این سریال در محیط های طبیعی فیلم‌برداری شده است. محل مورد علاقه تولیدکنندگان نیز روستای ویکلودر ۱۰۰ کیلومتری دابلین، پایتخت ایرلند، است.

۱۰گرمای بیش‌از حد در پاریس

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

سازندگان برای فیلمبرداری صحنه‌ای که فتح پاریس شرح داده می‌شود، فضاسازی و محیط مصنوعی خاصی در نظر گرفته بودند. در طول فیلمبرداری، صدها بدلکار آتش گرفته بودند تا فروپاشی یک قصر با شکوه هرچه تمام‌تر به دید مخاطب برسد.

۹اول از همه، شخصیت‌های ثانویه !

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

شخصیت‌هایی که پس از شخصیت‌های اصلی وجود دارند، پیش از آن‌ها باید نقش خود را مقابل دوربین ایفا کنند. تمام بازیگران باید قبل از هرگونه ایفای نقش، تمرین‌های شمشیربازی خود را انجام داده باشند.

۸از آورنده‌ی باران تا وایکینگ سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

جاش دونالدسون، بازیکن تیم بیسبال تورنتو بلو جیزدر سال ۲۰۱۷ به عنوان بازیگر مهمان در Vikings حضور داشت؛ یک وایکینگ مبارز با مهارت‌های خیره‌کننده“. دونالدسون یکی از طرفداران پروپا قرص این سریال است و ظاهراً در حرفه‌ی بازیگری نیز استعداد دارد.

۷از صحنه تا بازی

وایکینگ ها

طبق اخبار مختلفی که پیرامون این سریال محبوب وجود دارد، ظاهراً قرار است یک بازی موبایل در سال ۲۰۱۸ برای آن ساخته شود. گفته شده که این بازی در سبک استراتژی و نفر در مقابل نفر است. منتظر حضور شخصیت‌های محبوب خود در قالب کارتونی باشید !

۶به‌روز اما باستانی

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

آینار سلویک، یکی از آهنگسازان نروژی که به ساخت موسیقی متن این سریال کمک می‌کند، از تعدادی از آلات موسیقی باستانی اسکاندیناوی برای اصالت بخشیدن به این مجموعه استفاده می‌کند. چندتا از این ابزار موسیقی را می‌خوانید: “باک‌هورن” (ساخته شده از شاخ بز)، تاگل‌هارپا” (نوعی آلت موسیقی خمیده در اسکاندیناوی) و لایر” (نوعی چنگ).

۵کانگوروی عجیب و غریب

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

تراویس فیمل، از بازیگران این مجموعه، در مراسم کامیک کان سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفت با پوشیدن لباس کانگورو یکی از پنل های وایکینگ ها را خراب کند. فیمل به سمت میکروفون رفت، از مسئولان پنل خواست تا شمشیر او را امضا کنند و از آن‌ها خواست تا او را بغل کنند. در ابتدا همه فکر می‌کردند او یکی از طرفداران دیوانه این سریال است اما هویت او پس از برداشتن ماسک صورتش مشخص شد.

۴بازیگرانی متناقض

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

چندین تن از بازیگران برای نقش‌های دیگری مورد مصاحبه کاری قرار گرفته بودند ولی در نهایت نقش دیگری به آن‌ها رسید. گوستاو اسکارزگارد (در نقش فلوکی) و کلیو استندن” (رالو) برای نقش رگنار و تراویس فیمل نیز برای نقش فلوکی در نظر گرفته شده بودند.

۳نقش مذهب

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

دین و مذهب نقش بسیار بزرگی در خط داستانی وایکینگ ها بازی می‌کند. ایمان رگنار تأثیر به‌سزایی در شکل‌گیری شخصیت او داشته است و ارتباط با یک راهب مسیحی و زیر سؤال قرار دادن عقاید مردم اسکاندیناوی از دلایل مخالفت بعضی از افراد با اوست.

۲پز دادن با کالوین کلین

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

تراویس فیمل، بازیگری که نقش رگنار لادبروک را بازی می‌کند، در دهه ۹۰ مدل لباس زیر مردانه بود و اولین مدل مردی بود که توانست با کالوین کلینقراردادی بین ۱۰۰ تا ۹۹۹ هزار دلاری ببندد. حتی بعضی‌ها می‌گویند او دلیل بعضی از تصادفات خودرو هاست؛ زیرا رانندگان زن با نگاه به تبلیغ های او در سطح شهر، حواسشان پرت می‌شده است.

۱قدرت در دست خانم‌هاست !

سریال وایکینگ ها - وایکینگز - Vikings

کاراکتر های زنی که در این سریال وجود دارند به اندازه مرد هایشان قوی و تنومند هستند. آن‌ها در غارت‌های قبیله‌شان در خط مقدم دیده می‌شوند و زنان نگهبان نیز بر اساس افسانه‌های کهن اسکاندیناوی ساخته شده‌اند.

بخوانید: ۵۰ حقیقت از سریال سیمپسون ها که قطعا نمی‌دانستید

برگه قبل 1 2 3
مرجع
Factinate
تگ

4
نظر شما چیست؟

avatar
3 رشته نظرات
1 رشته پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
جنجالی ترین نظرات
داغ ترین نظرات
4 نویسندگان نظر
alirezaمتینasliعابر نویسندگان آخرین نظر
  عضویت  
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظرات با رای زیاد
اشاره به موضوع
asli
مهمان
asli

خیلی سریال باحالیه از دیدنش لذت میبرم

متین
مهمان
متین

معمولا زمانی که متنی از فیلم یا سریال که حاوی اسپویله رو پست میکنن قبلش ذکر میشه که این متن اسپویل داره!!!!!!!!!

عابر
مهمان
عابر

سریال عجیب غریبی هست و ضد و نقیض؛ آخرش نمی دونیم تصویر خوب از اون وحشی ها ساختن یا بد؟!؛ چیزایی رو پیش می کشن و بعد پس می زنن، اصن مشخص نیست چن چندند!؛ چیزهایی هم با خود واقعه تاریخی در تضاد هس و از همه مهم تر اینا فکر کردن هرکس مسلمانه پس عربه!!!؛ اون بخش به اسپانیا می رن یا همون آندلیس، اون خلافت ایوبیان هس و ایوبیان عرب نبودن همان کُردها بودن. حالم بهم خورد زنان مسلمان رو اون طور کردن. وایکینگ ها و مغولان دو قوم وحشی بودن؛ از وقتی سریال وایکینگ ها اومده تعدادی… بیشتر بخوانید

alireza
مهمان
alireza

وایکینگ ها غارتگر بودن و غارتگری در زمان های قدیم رایج بوده گرچه چیز خوبی نیست ولی آن زمان مرسوم بوده و خوی وحشی گری درونشون بوده همان طور که زمان قبل تر از اون موقع بوده و وایکینگ ها از تمدن دور بودن و این صفت توشون مونده بوده ولی چون شجاع و دلیر و نترس بودن این صفاتشون قابل تقدیر هستش سریال عین واقعیت ساخته شده گرچه افسانه ها در اون دخیل هستن اما آدم ها بد و خوب مطلق نمی باشند .

بستن
بستن