اخبار سینماییحقایق جالب

۱۴ حقیقت که جوکر را بهترین شخصیت منفی تاریخ سینما می‌کند

بر هیچ کس پوشیده نیست که جوکر خطرناکترین دشمن بتمن بوده است. حال در پشت این چهره‌ی خندان و شیطانی، واقعیت‌های عجیبی نهفته است که در ادامه می‌خواهیم از این رازها پرده برداریم و مشخص کنیم که بر این دلقک شاد و خبیث چه‌ها گذشته و چه کارها کرده است.

۱ – کاراکتر جوکر نزدیک به ۸۰ سال قبل، تقریبا کشته شد

حقایق عجیب درباره ی جوکرسال‌ها قبل در دهه‌ی ۴۰ میلادی، هنگامی که اولین کمیک بتمن منتشر شد، شخصیت خطرناکترین و شیطانی‌ترین دلقک تمامی ادوار تاریخ در انتهای داستان به نابودی کشیده شد. درست است، قرار بود که دلقک در پایان اولین سری شوالیه‌ی تاریکی حذف شود. اما به پیشنهاد تدوینگری که در آن زمان مسئولیت ویرایش را برعهده داشت، به واسطه‌ی پتانسیل بالایی که او در این کاراکتر دیده بود، پیشنهاد داد که یک سری قسمت‌هایی در پایان به این کمیک اضافه شود، تا این دلقک شیطانی باقی بماند.


۲ – جوکر می‌دانست که بتمن، بروس وین است ولی برایش اهمیتی نداشت

حقایق عجیب درباره ی جوکر

اگر چه به این واقعیت، هیچ گاه در هیچ کمیک یا فیلمی اشاره مستقیم نشده است، اما به واسطه‌ی یک سری نشانه‌هایی مشخص میشود که جوکر، بتمن واقعی را می‌شناخته است. به عنوان مثال، هر کسی که او به عنوان هدف خود انتخاب می‌کرد، آن هدف به نحوی هم از نزدیکان بروس وین و هم از نزدیکان بتمن بوده است (حتی او در یکی از کمیک بوک‌ها، دست آلفرد (دستیار و خدمتکار بروس وین) را قطع می‌کند). بسیاری از طرفداران این حس را دارند که جوکر بروس وین را نقابی برای بتمن می‌داند (یا بلعکس).  .


۳ – جوکر دستیاری به نام گگی (Gaggy) داشته است

حقایق عجیب درباره ی جوکردر یکی از کمیک بوک‌های بتمن، خیلی قبلتر از آن‌که هارلی کویین به عنوان دستیار جوکر شناخته شود، گگسورث (یا گگی)، دستیار و پیروی جوکر بوده است. قبل از آنکه گگی این دلقک شبطانی را ملاقات کند، او در سیرکی کار می‌کرد که در انتها به دلیل فشار تماشاچیان او لباس دلقکی را به تن می‌کند. به دلیل خشم زیادی که گگی داشت او به همکاری کردن با جوکر در انجام کارهای خلاف تن داد.


۴ – لوک اسکایواکر (Luke Skywalker) صدا‌پیشگی جوکر را به مدت ۲۰ سال برعهده داشت

حقایق عجیب درباره ی جوکرشاید مارک همیل را همگی با شخصیت لوک اسکایواکر بشناسند (اسکایواکر شخصیت اصلی سری فیلم‌های جنگ ستارگان می‌باشد)، اما او صداپیشگی شخصیت‌های بسیار زیادی را برعهده داشته که بهترین و ماندگارترین آن‌ها، بدون شک صدای جوکر بوده است. اولین بار او صداگذاری این دلقک را در “بتمن: سری انیمیشنی (۱۹۹۲ – ۱۹۹۵)” قدرتمندانه انجام داد که توانست روح تازه‌ایی به جوکر ببخشد. آخرین صداگذاری‌ایی که او برای جوکر انجام داد، در بازی “بتمن: تیمارستان آرکهام (Batman: Arkham Asylum)” در سال ۲۰۰۹ بوده است.

با ما بخوانید : ۳۰ فیلم جدید که در ۲۰۱۸ اکران میشوند


۵ – جوکر قرار بود در آخرین فیلم سه گانه ی بتمن حضور داشته باشد

حقایق عجیب درباره ی جوکرشوکه شدید؟! درست است. پس از نقش آفرینی بی‌همتای هیث لجر در نقش جوکر در فیلم “شوالیه ی تاریکی (The Dark knight)”، برای کریستوفر نولان بسیار سخت بود که از او برای نقش آفرینی در فیلم بعدی بتمن استفاده نکند، اما مرگ تراژدیک لجر باعث برهم زدن تمامی این معادلات شد.


۶ – سوپرمن زخم عمیقی را در سینه‌ی جوکر کاشته بود

حقایق عجیب درباره ی جوکربرای سالها متمادی، بتمن با جوکر رفتار صبورانه‌ایی داشته است و عهد کرده که هیچ‌گاه او را نکشد (بتمن همیشه امیدوار بود که او بهبود پیدا می‌کند). اما نظر سوپرمن با بتمن بسیار متفاوت بود. در سری کمیک بوک “بی عدالتی: خدایان میان ما (Injustice: Gods Among Us)” جوکر، مرد آهنی (Man of Steel) را متقاعد می‌کند که او لوییس لین را کشته است (لویس لین، معشوقه‌ی سوپرمن می‌باشد). حال سوپرمن صبرش تمام شده و قصد دارد تا کار جوکر را یکسره کند، پس او در نبردی زخم عمیقی را در سینه‌ی جوکر بوجود می‌آورد.


۷ – شخصیت جوکر تلاش‌های ناموفقی را به عنوان نقش اصلی داستان، تجربه کرده است

شکی نیست که دیدگاه ما از گذشته تا به امروز تغییر کرده است ولی عقیده‌ایی که تا به اکنون هیچ‌گاه عوض نشده، نقش اصلی بودن جوکر است. اگر او را به عنوان نقش اصلی داستان در نظر بگیریم، به نظر که کم و کاستی‌ایی در داستان وجود دارد. گویا این عقیده، نظر همه ی طرفداران می‌باشد، چرا که در چندین تلاشی که صورت گرفته تا ابن دلقک در قامت شخصیت اول داستان نشان داده شود، هیچ‌گاه مورد استقبال قرار نگرفته است. شاید دلیل چنین موضوعی را بتوان در منطق داستان پردازی پیدا کرد. منطقی که طبق آن شخصیت‌های منفی در پایان داستان یا باید نابود شوند و یا به راه راست هدایت شوند! و شاید به همین دلیل است که فرستادن او در انتهای هر داستان (چه فیلم، چه سریال و چه حتی بازی) به تیمارستان آرکهام، بیش از حد یکنواخت و تکراری شده است.

بخوانید: لیست انیمیشن هایی که در سال ۲۰۱۸ عرضه می‌شوند

1 2برگه بعد
مرجع
clipd
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن