اخبار سینماییحقایق جالب

۱۴ حقیقت که جوکر را بهترین شخصیت منفی تاریخ سینما می‌کند

۸ – جوکر با قاضی دِرِد (Judge Dread) مبارزه کرد

حقایق عجیب درباره ی جوکرطی الارضی شخصیت‌های کمیک دنیای DC، امری قابل قبول و پذیرفتنی است. حال در این بین، در یکی از کمیک بوک‌ها، جوکر به دنیایی قاضی دِرِد می‌رود. طبق معمول او با دشمن اصلی دِرِد، قاضی دث (Judge Death)، شروع به همکاری می‌کند و این دو با هم خرابی‌های زیادی را در شهر “مگا سیتی یک” به وجود می‌آورند که در نهایت دِرِد هر دو را شکست می‌دهد.


با ما بخوانید : تمام فیلم هایی که هارلی کویین در آنها نقش آفرینی خواهد کرد

۹ – دستیار بدنام جوکر، هارلی کویین، شخصیت اصلی کمیک بوک‌ها نبوده است

حقایق عجیب درباره ی جوکرواضح است که این روزها، همه هارلی کویین را به عنوان دستیار (و همچنین کسی که با جوکر رابطه‌ی عاطفی دارد)، می‌شناسند. ولی کاراکتر هارلی کویین در اوایل دهه‌ی ۹۰ وارد داستان‌های کمیک شده است. اولین حضور او در سری انیمیشنی بتمن (۱۹۹۲)، به عنوان روانشناس تیمارستان بوده است. پس از آن‌که بتمن جوکر را به تیمارستان آرکهام می‌فرستد، او با هارلین کویینزل آشنا می‌شود. پس از این آشنایی هارلی عاشق جوکر می‌گردد و همه‌ی اعتقاداتش را زیرپا می‌گذارد و شروع به خرابکاری کردن به همراه این دلقک شیطان صفت میکند. شخصیت او با استقبال خوب مخاطبین روبرو شده است و نویسندگان سعی کردند که با داستان‌های متنوع، شخصیت هارلی کویین را زنده نگه دارند.


۱۰ – علت عدم حضور جوکر در “شوالیه‌ی تاریکی برمیخیزد” مشخص شد

حقایق عجیب درباره ی جوکربا وجود آن‌که همگی منتظر حضور دوباره‌ی جوکر در آخرین فیلم سه گانه‌ی بتمن نولان بودند (حتی نقش کوچکی در فیلم)، او به طور کامل از این فیلم حذف شد. اگرچه نولان در پایان “شوالیه‌ی تاریکی“، پایانبندی شایسته‌ایی را برایش درنظر گرفته بود اما هنوز هم طرفدارانی وجود داشتند که غیبت جوکر را حس کنند. در “شوالیه‌ی تاریکی برمیخیزد” نولان علت غیبت جوکر را اینگونه نشان داد که، همگی شخصیت‌های منفی که در تیمارستان آرکهام بودند به  زندان بلک گیت منتقل شدند، به غیر از جوکر. که به نظر در این فیلم جوکر به تنهایی در تیمارستان شهر آرکهام حضور داشته است. (البته مرگ هیث لجر را نمی‌توان نادیده گرفت)


۱۱ – جوکر، رابین را کشت

حقایق عجیب درباره ی جوکراگر کسی بگوید در فیلم‌های قهرمانی، قهرمان فیلم و دستیارانش نباید بمیرند، حتما دلقک شیطانی را فراموش کرده است. در نسخه‌ی معروف کمیک سال ۱۹۸۹ بتمن، جوکر در نهایت کار را یکسره می‌کند و دستیار قابل اعتماد بتمن، رابین، را به قتل می‌رساند. او رابین را می‌رباید و او را در انباری زندانی می‌کند و در نهایت انبار را به منفجر و رابین را نابود می‌کند.


۱۲ – نام واقعی جوکر، جک نپیِر (Jack Napier) می‌باشد

حقایق عجیب درباره ی جوکراگرچه ۱۰۰ درصد نمی‌توان درباره‌ی این نام مطمئن بود، ولی “جک نپیِر” نامی است که اکثر افراد قبول دارند که نام واقعی جوکر بوده است. دلیل اصلی این عدم اطمینان آن است که هیچ مسئول و شخصیتی در دنیای کامیک DC از خاستگاه اصلی این دلقک خبر ندارد. در طی این سال‌ها تلاش‌های زیادی شده است که بتوان از زندگی اولیه‌ی این دلقک بدنام اطلاعاتی بدست آورد، ولی نتیجه‌ی نسبتا قابل اطمینانی که تا به امروز گرفته شده است، آن بوده که نام اصلی جوکر، جک نپیِر بوده است.


۱۳ – او در سریال اسکوبی دو (Scooby-Doo) حضور داشته است

حقایق عجیب درباره ی جوکربدنام ترین شخصیت منفی تاریخ در کنار معروفترین تیم حل معماهای کودکانه حضور داشته است. در یکی از قسمت‌های سریال انیمیشن اسکوبی دو (۱۹۷۲)، جوکر با پنگوئن تیمی را تشکیل می‌دهند تا آخرین اختراع دکتر فلیکی که لباس بالداری است را بتوانند بدزدند.


۱۴ – جویین پلین (Gwynplaine) الگوی جوکر بوده است

حقایق عجیب درباره ی جوکرالگوی اصلی جوکر را در فیلم “مردی که می‌خندد (The Man Who Laugh)” ساخته‌ی سال ۱۹۲۸ که بر اساس رمانی به همین نام از ویکتور هوگو نوشته شده است، می‌توان جستجو کرد. صورت شخصیت اصلی داستان، جویین پلین، به دستور پادشاه جراحی می‌شود و به شکل بسیار زشت و زننده‌ایی تبدیل می‌شود. این دستور پادشاه به واسطه ی خیانت‌ها و خلاف‌هایی بوده است که پدر جویین انجام داده بود. کارهای این دلقک روانی و شیطانی را بسیار شبیه به کارهای دیوانه وار جویین می‌دانند.

بخوانید: نقد و بررسی فیلم پلنگ سیاه (Black Panther)

برگه قبل 1 2
مرجع
clipd
تگ

نظر شما چیست؟

avatar
  عضویت  
اشاره به موضوع
بستن
بستن